Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma uit la tot balciul asta ieftin si cu iz de retard mental.
    PSD-istii au impresia ca UE este formata din aceasi clasa de retardati ca sustinatorii PSD. Ei au impresia ca toti din parlamentul EU si comisii sunt la fel de rtarzi ca sustinatorii tovarasului prim infractor, Liviu Dragnea.
    PSD-ul este un grup infractional (dovedit de N ori)
    PSD-ul duce o lupta apriga impotriva justitiei, bunul simt si logici elementare (astia chiar ne cred pe toti retarzi...)
    Comunistii de serviciu, nu va obositi sa-mi raspundeti la comentariu...n-am sa-l citesc...in 99.99% din cazuri au batut campii...iar in 0.01% din cazuri...nu s-a spus nimic (de aia procentul nu este 100%)...si s-a dovedit in toate cazurile ca se spun tampenii ilogice ce au mai degraba legatura cu metafizica decat cu realitatea.

    Comment


    • "Cui nu-i place adevarul si baga intoxicari, dezinformari si manipulari?"

      Extraordinar, sa mor de nu am impresia ca sunt lumi, universuri paralele pe aici(nu nu, nu stat paralel).
      Seba curiozitatea cu nr 7, profunda frate...
      Last edited by C.Mike; 3 October 2018, 13:39.

      Comment


      • Fane, ia cu paine.

        PROIECT DE LEGE nr. 133 din 28 februarie 2018
        de revizuire a Constituţiei României

        EMITENT: Parlamentul
        PUBLICAT ÎN: Monitorul Oficial nr. 255 din 22 martie 2018

        Data intrarii in vigoare: 25 Martie 2018



        Originally posted by Fanez View Post
        ...


        Si pe urma pui citatul:
        Totul e facut cu cap.


        măsura nu se aplică pentru întreaga durată a vieţii condamnaţilor, fiind în mod expres limitată până la intervenirea unei situaţii care, potrivit legii organice, înlătură această consecinţă extrapenală a condamnării; aceste situaţii sunt în prezent dezincriminarea faptei, amnistia postcondamnatorie şi reabilitarea, aceasta din urmă putând fi de drept (care operează în temeiul legii, dacă persoana condamnată la pedeapsa amenzii sau a închisorii de până la 2 ani nu săvârşeşte o altă infracţiune în decurs de 3 ani de la data executării pedepsei) şi judecătorească (care se dispune la cerere, prin hotărâre judecătorească, dacă persoana condamnată la pedeapsa închisorii cuprinse între 2 ani şi 25 de ani nu săvârşeşte o altă infracţiune în decurs de 4 până la 10 ani de la data executării pedepsei).

        Aaa?

        Se leaga acum?

        Comment


        • Nu pot sa cred ca sunt pe aceeasi felie cu Mr.K, dar ii dau dreptate.

          Fanica... am si eu o nedumerire...Cu cat te platesc astia sa vii cu "prpoaganda" asta?

          Poate ma bag si eu... mai platesc din ratele la masinuta mea Dacia Logan. (asta e forum de masini nu? )

          hai ca incep sa ma amuze postacii. hahaha

          @seba

          Like dinou... de unde le scoti? foarte tare oricum...


          @bolovan.

          ai dreptate. Dar ei nu ne cred idioti si retardati. se bazeaza pe faptul ca in (douazeci douazeci ) cum se spune pe la Bruxel (greseala intentionata) , nu vom mai iesi la vot.

          hai ca imi place.

          p.s

          Mr.K ( chiar sunt deacord cu tine la faza asta) incredibil!!


          si in final o stire de rasu-plansu

          https://www.mediafax.ro/social/motiv...ncila-17541449
          Last edited by CostiC; 3 October 2018, 14:12.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Alta dezinformare. Nu primaria valideaza semnaturi. Ce semnaturi trebuiesc validate, ale mortilor sau cele false? Intai adunati semnaturi valide si apoi vorbim.
            Ba primariile le valideaza. Verifica nume, prenume, cnp, adresa...In alte cazuri au fost ok alea ale mortilor?
            Sa inteleg ca esti de acord ca un condamnat pentru coruptie sa aiba dreptul de a fi ales senator, dar daca vrei sa te angajezi sofer la popa, tre' sa ai cazier curat. Ceva nu se pupa in logica/corectitudinea ta. Sau doar ca principalul sustinator a fost usr, e ok sa nu fi de acord?
            As fi vrut sa vad psd, pnl, etc sustinand aceasta initiativa. La fel ca asta cu familia, exista deja in lege, dar lumea n-are nimic impotriva ca un sofer al unui interlop dovedit sa fie senator, de exemplu. Apoi va mirati ca lucrurile nu merg bine, ca suntem condusi de hoti, etc...Fain exemplu, dai, Fane, de cinste si corectitudine. Exact ca aia de-i sustii, fara suparare.
            Ca sa vezi cat de destepti sunt ai tai, dupa ce si-au dat jos doua guverne puse tot de ei, ataca la CCR o lege data de ei acu cateva zile, pentru ca de prosti ce sunt n-au realizat ca au modificat legea degeaba si nu ajuta pe nimeni pe termen scurt
            Ca sa nu fiu partinitor, acelasi lucru e valabil si pt usr, daca se dovedeste ca au fost finantati ilegal. Asta insa nu schimba faptul ca initiativa impotriva condamnatiilor penal nu e un lucru bun. Doar ei sunt fraieri, initiativa e ok. Daca vor fi dovediti, sa nu mai candideze fazanii satului...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Fane, ia...

              Aaa?

              Se leaga acum?
              Citez din linkul dat de tine:
              "(3) Nu pot fi alesi în organele administratiei publice locale, în Camera Deputatilor, în Senat si în functia de Presedinte al României cetatenii condamnati definitiv la pedepse privative de libertate pentru infractiuni savârsite cu intentie, pâna la intervenirea unei situatii care înlatura consecintele condamnarii."
              D-asta va zbateti sa ia Dragnea cu executare.
              Originally posted by CostiC View Post
              ...
              Fanica... am si eu o nedumerire...Cu cat te platesc astia sa vii cu "prpoaganda" asta?
              Poate ma bag si eu...
              Nu te baga! Castigi mai bine la secu, ramai la ei.
              Originally posted by Seba View Post
              ...
              Sa inteleg ca esti de acord ca un condamnat pentru coruptie sa aiba dreptul de a fi ales senator...
              . ..Fain exemplu, dai, Fane, de cinste si corectitudine. Exact ca aia de-i sustii, fara suparare.
              Ca sa vezi cat de destepti sunt ai tai,...
              Condamnat pe drept cu probe/dovezi temeinice, nu sunt de acord sa aiba dreptul de a fi in politica. Daca e condamnat ca Remes (nu l-am halit niciodata) atunci sunt de acord.
              Nu dau nici un exemplu. Nu sustin pe nimeni. Nu sunt ai mei nici unii.
              Ma doare la bascheta de toti. Pe mine ma deranjeaza ca au tabarat toti pe unul si mint enorm (de mult ). Mereu am tinut partea celui mai slab, prost, neajutorat etc.

              Comment


              • nu stim noi cat de "pe drept" sau in ce conditii a fost condamnat. orice-ar spune oricare dintre tabere, nu stim si nu cred ca vom sti. asa ca pana nu se dovedeste altceva, sa luam faptele asa cum sunt.
                sunt de acord ca pare ca justitia nu e tocmai ok, ca trebuie reformata, ca trebuie introdusa raspunderea amgistratilor, etc, dar pana la strecura dedicatii in reforme, e cale lnga. nu poti repara pe-o parte si sa strici pe cealalta, apoi sa strigi ca statul diagonal, etc. stat diagonal din care faceai parte si tu, ala de striga acu'...nu ma refer la tine, stii bine la cine ma refer. apropo, nu crezi ca ala pe care-l aperi, minte enorm, nu e slab deloc, e si un pic hot? intreb pentru un prieten
                alt amic de-al astuia a scapat basma curata desi exista dovezi ca a stiut de toate rahaturile, dar a fost facut scapat printr-o motivare care te lasa perplex: cica dacaar fi recunoscut ca stia de falsuri, devenea din amrtor, inculpat. asa, si? justitia tocmai ne invata ca e ok sa mintim in instanta si sa scapam basma curata? aici de ce nu se seizeaza doctorii gen 2dose si alti vajnici aparatori ai dreptatii pesedisto-aldeiste? a, ca si-ar infunda motociclstu' si nu asta vrem. halal coloana vertebrala, egalitatea nu-i pt catei. mi-e scarba de astia si cand vad cum unii le iau apararea, mi-e mila de tara asta.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • @Fanez

                  Adevarul ca respectivul e si slab si neajutorat. Ce sa mai spun.... fara cuvinte cand gasesti oameni care cred cu tarie acest lucru. Ma vad nevoit sa abandonez subiectul fiinca nu merita efortul de a explica cum un om slab si neajutorat a strans cativa banuti munciti cinstit. Nu vad nicio diferenta intre ala pe care tu il aperi (platit sau nu) si cocalarii cu milioane de euro si fara nicio zi de munca dovedita. Oricum e minunat cum alergam sa luam bani de la contribuabili dar uitam sa-i taxam pe aia cum masini si castele.

                  Sa mai aducem in discutie cazul Luncan? Are rost? si ala la fel de slab ca pe cel ce il aperi tu. Avea saracul numai cateva sute de mii de euro cash. (sa fie spre 700000). Munciti cinstit. Dar probabil ca in mentalitatea celor care au ideei de genu (sa nu zic propagandisti , comunisti , etc) , totul a fost o facatura... i-au "plantat" omului sutele de mii de euro prin toata casa , masini etc.

                  revenind la condamnat , saracul de el, ce greu trebuie sa-i fie sa aiba grija de domeniile (Belina si nu numai), fiind asa neajutorat si prostut.
                  Poate crezi ca in cazul celui pe care il aperi se aplica zicala "prost sa fii noroc sa ai" ))))

                  sau poate nu. Omu chiar a profitat de functie si a luat ce era de luat. Din fericire pentru el are un loc caldut in Madagascar sau in Panama. Asa ca no stres poate sa trimita banii catre postaci si prin banca.

                  Hai bafta!
                  Last edited by CostiC; 3 October 2018, 16:15.

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • @CostiC,ce farmec ar fi avut topicul asta daca eram toti anti Dragnea si/sau anti psd? Deschide tu un topic "antiDragnea" sau "antipsd" si scrieti acolo numai d-astea. Promit ca nu scriu in el decat ceva anti Dragnea si/sau anti psd

                    Comment


                    • Pe mine ma deranjeaza ca au tabarat toti pe unul si mint enorm (de mult ). Mereu am tinut partea celui mai slab, prost, neajutorat etc.
                      Daca e vorba de Unicul poate fi amuzant. E slab si prost dar nu neajutorat. Iar ce face el si sleahta poate fi chiar hilar daca nu ar afecta toata tarisoara asta.

                      @ Seba. Eu cred ca decalogul ar fi trebuit inceput invers. 10, 9, 8 apoi detaliile. Topicul se poate sterge dar problemele raman. Diversitatea de opinii. Uneori fanatism, idei preconcepute si poate interese. Desi nimeni nu recunoaste. Cat inca mai avem libertate de exprimare se vor prezenta argumente pro si contra.
                      Pe aici s-a dat cu parerea despre politica si politicieni. Politica este o curva. Iar politicienii "reguleaza" politica. Unii sunt mai potenti, altii mai putin. Putini se mai gandesc si la ceilalti. Egal de tara, partid si timpul istoric.
                      De curiozitate, dupa decalog cu cine ai vota in 20-20? Valabil si pentru alti colegi. Eu e clar ca nu cu profitorii de pesedisti. Nici cu curvele de penelisti. Useristii sunt bramburea. PMP-ul habar nu au ce vor. Nu sunt ungur.
                      De votat voi vota sigur de data asta. Voi mai vedea ce optiuni vor mai fi la vremea respectiva si care ar fi raul cel mai mic, ca bine nu are cum sa fie.
                      Evident ca unii conduc si altii sunt condusi. Eu as dori de la conducatori (egal care) sa aibe macar o doza de bun simt si doar o mica dorinta de a face bine si natiei (nu doar lor si camarilelor).
                      Si da, ma enerveaza sfidarea, hotia, minciuna, prostia si marlania.
                      Last edited by Gil26; 3 October 2018, 18:30.

                      Comment


                      • Așa cum am spus abandonez. M-am înscris pe acest forum pentru informații despre DACIA.
                        Se pare că uitasem acest lucru

                        Baftă

                        P.s

                        _!_ PSD ��


                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Originally posted by CostiC View Post
                          Credeam că postacii plătiți din banii mei sunt doar pe site-urile de știri. Tu chiar crezi ce spui? Am avut răbdarea (m-am chinuit) sa răsfoiesc postările tale și observ că toți sunt vinovați, doar condamnații nu. Nu-i așa că e incredibil????? Prietene , tara o duce rău și tu vii cu citate din presa de manipulare pro putere???? Până unde vreți să mergeți???? Hoților!!!!!!

                          Alcool! Trezirea tataie , gata cu propaganda pe forum, scoate capul pe geam și vezi realitatea, vezi cum de 2 ani de zile căcăcioși de la PSD schimba toți oamenii de conducere, de la inspectoratul școlar la procuratură. Și tot încearcă, și tot încearcă...
                          Normal că admiți că te-ai chinuit. Dacă mintea ta nu face diferența dintre trei rânduri scrise de postacii partidelor pe site-urile ziarelor (care postaci sunt de obicei elevi de liceu care fac astfel un ban pentru cico și pizza în mall), și contribuțiile mele în materie politică la acest forum, te-ai caracterizat singur.

                          Te mai caracterizez și eu în plus ca mincinos. Eu nu am spus că cei condamnați (probabil te referi la cei trecuți prin procese abuzive) nu sunt vinovați. Găsește unde am spus asta. Spun însă că supraveghere/monitorizarea timp de 7 ani a lui Tăriceanu este abuzivă conform oricărui stat de drept. Doar în cele totalitare se poate întâmpla așa ceva.

                          Țara nu o duce rău. Dacă ai citit comentariile mele, am scris acum câteva zile și am trimis la comunicatul președinției care spunea că avem cea mai mare creștere economică din Europa.
                          PREȘEDINTELE ROMÂNIEI:
                          Perioada postcriză a fost una a provocărilor pentru economia noastră. În prezent, România înregistrează unele dintre cele mai înalte rate de creștere economică la nivel european.
                          Manipulat ești tu, masă de manevră, carne de tun, analfabetism funcțional.... pe acolo te învârți.

                          Comment


                          • Bah, tu ai merita un BAN, ca sa ai timp de referendum.
                            Dupa ce ca esti pesedist, mai esti si prost crescut.

                            Comment


                            • In speranta ca pauza a fost un prilej de reconside...ratiune, succes la discutii civilizate.
                              Last edited by IancuMIC; 21 October 2018, 17:10.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Hai ca incep io.
                                Cand cineva mi se adreseaza buna crestere ma obliga sa raspund, asa e civilizat.
                                Stiu ca, de regula, nu reusesc sa ma fac inteles dar mai incerc odata.
                                Originally posted by sadicu View Post
                                @Gogeala, nu m-am referit la tine personal ci la tipologia unor oameni daca mai pot fi numiti asa.
                                Atunci numeste-i cum vrei dar, de regula, argumentele solide sunt temelia orcarei opinii. Iar opiniile fara argumente sunt vorbe goale, cred eu.
                                Originally posted by sadicu View Post
                                Legat de mutarea contributiilor eu cunosc cazuri REALE unde salariul a fost diminuat. Punct.
                                Arata-mi postul in care am spus ca nu-i asa, ca sunt cazuri “ireale”. Sunt convins ca exista angajati cu salarii diminuate, dar legea nu a fost cauza, ci pretextul angajatorului sa le bage mana-n buzunar. Cei care au taiat salariile sunt lacomi sau nu aveau obiceiul sa plateasca partea lor de contributii deci, pe intelesul oricui, au foame de bani.
                                Originally posted by sadicu View Post
                                Si sa nu incepem cu scuze ca Volguta, ca nu au stiu sa calculeze, ca e angajatorul rau, ca sunt cazuri izolate bla bla.
                                Vorbe-n vant, atat. Doar vorbe-n vant.
                                Repet, am pus un link, acum cateva zile, cu un calcul (“dasprins” din lege) al celor de la hotnews (mari sustinatori ai psd, se stie), complet ignorat de toti “contestatarii” legii. E identic cu al Olgutei. Deci, tocmai ti-am dat munitie, ciuruieste-ma. Nu va coditi nici ceilalti, astept “sa puna destu pa gresala” pe orcine sustine ca pe angajator il costa vreun leu in plus pentru a mentine “net”-ul din decembrie 2017. “Agat in cui” din nou calculul aici, sa fie la-ndemana.
                                Originally posted by sadicu View Post
                                Problema e ca statul miscarea lui a lasat oamenii angajati la privat la mana patronului, ceea ce nu e corect. Restul e gargara.
                                Arata-mi legea care “dadea peste mana” angajatorului daca “lua” din salariul unui angajat inainte de ianuarie 2018. Nu exista, cine “poftea” putea s-o faca oricand, perfect legal, dar nu aveau un “vinovat”catre care sa-ndrepte “destu”. Iar “angajatii la privat” au fost mereu la mana patronului, in special de cand a adoptat boc ultimul cod al muncii. A-ncercat Ponta sa-l modifice dar s-au oparit investitorii straini si-a dat inapoi.
                                Originally posted by sadicu View Post
                                Promit ca asta a fost ultimul post pe topicul asta. #Mu1ePSD
                                O declaratie cu staif. “Scurta”, indrazneata si plina de “substanta” folosita, de regula, pt a capta atentia “audientei” asupra argumentelor solide care urmeaza sa fie mentionate.

                                Originally posted by Gil26 View Post
                                gogeala confirmi lacomia companiilor. Dar tu ai spus asta:
                                Daca si angajatorul tau actual, la fel ca si altii, sunt lacomi (capitalisti salbatici) si doresc doar "banutul" atunci materialismul tau cam ramane "fara material".
                                Lacomia unora si materialismul altora.
                                Ori e laie ori e balaie.
                                Crede-ma, iti citesc unele postari, si incerc sa intuiesc ce vrei sa spui. Sper sa nu gresesc aici.
                                Ai inteles gresit (sau deloc) sensul bun al lacomiei. Ea, lacomia, e buna cand motiveaza compania sa inoveze ca sa-si creasca vanzarile/cota de piata, adicatelea sa-si creasca profitul, Insa cand devine motivare pentru a baga mana-n buzunarul angajatului mai e buna? Tu ce crezi?
                                Si da, scopul principal al oricarei companii/firme e banul/profitul.
                                Last edited by gogeala; 21 October 2018, 20:55.
                                "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google