Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema mea cu actuala putere este ca-i de 90 ani la putere...si au reusit sa faca mai mult rau intr-o saptamana cat toate guvernele din opozitie.
    Si hai sa nu o luam gen: daca aia au fost prosti...de ce sa nu fim si noi si mai prosti.
    Nu, n-am votat decat in 2000 parca cu liberalii...in rest...n-am votat nici un partid ce a fost la putere pana acum

    Comment


    • Sunt aceeași,

      Tăriceanu - CDR-PNL-PDL-ALDE plus inca doua "haine"
      Liviu- CDR-PNL-PDL-PSD

      iată cum își schimbă părul, dar năravul niciodată

      Exemple sunt multe.

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Bun, asta o stim cu totii...dar nah..Sincer...deja sunt satul de toata clasa asta politica (bine, n-am reusit eu in 22 ani de cand am drept de vot sa apreciez un partid...in afara de uniunea sarbiilor din RO...pe care o si votez cu regularitate)

        Comment


        • Originally posted by bolovan View Post
          Problema mea cu actuala putere este ca-i de 90 ani la putere...
          Cred ca ai vrut sa zici 900.
          Nu, n-am votat decat in 2000 parca cu liberalii...in rest...n-am votat nici un partid ce a fost la putere pana acum
          Ai votat dar nu mai stii ce. In rest, n-ai mai votat decat tot asa, doar ca ce ai votat n-a iesit.
          Uniunea Sarbilor din Romania? Sa nu confunzi initialele cand pui stampila, daca tot votezi la modul "parca".
          Last edited by Fanez; 31 October 2018, 11:55.

          Comment


          • Fanez dar ceva inteligent poti spune?

            Comment


            • sa le pplateasca lor luxul si mecanismele de propaganda pro PCR-iste/PSD-iste/Staliniste
              Asta a fost profunda rau. Propaganda stalinista este ce faceti voi, de exemplu "X-la puscarie! Y-la puscarie! Z- la puscarie!" si "X, Y, Z - e vinovat ca a zis unul ca ar fi, trebuie bagat la puscarie ca a fost denuntat ca ar fi facut acum 15 ani..... "
              ceva inteligent poti spune?
              Mi-e teama ca va trebui sa-ti traduc, n-ai cum sa intelegi.

              Comment


              • ))))))))))

                @bolovan,
                Cu sarbii merg si eu.

                oricum sunt amuzat de doctrina (fac pariu ca nu stiu astia intelesul cuvantului "doctrina" )astora care o perioada sunt cu dreapta (fac bataturi) se schimba cu stanga (fac bataturi din nou) si dupa merg pe centru (nu centura , chiar daca se comporta ca atare)

                hahahahaha.

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • Din nenefericire, 99% din politicieni nici n-au idee ce filozofie sta in spatele partidului...ci doar se muta in functie de interes. atat. De fapt, nici politicienii si nici sustinatorii lor (stim noi cine)...nici macar n-au idee de diferentele dintre "stanga" si "dreapta"

                  Comment


                  • Originally posted by CostiC View Post
                    ...
                    Cu sarbii merg si eu.
                    oricum sunt amuzat de doctrina (fac pariu ca nu stiu astia intelesul cuvantului "doctrina" ....
                    Te amuza doctrina sarbilor care nici nu inteleg ce e aia doctrina?

                    Comment


                    • @Fanez si cu asta ai dovedit ca habar n-ai ce inseamna doctrina...

                      Comment


                      • Este suficient ca stii tu. Fie ca stiu eu sau nu, aia pe care ii pupi ar trebui sa stie dar s-o si respecte. In cazul in care s-ar lauda ca ar avea o doctrina, dar ei nici macar un singur principiu nu au, ce sa le ceri doctrina?

                        Comment


                        • Singura persoana pe care o pup este sotia mea...sorry...eu nu sunt ca tine sclavul unui infractor. In cazul vostru, numai doctrina nu se poate numi...eventual o numim atitudine de umil servitor.

                          Comment


                          • nu sunt ca tine sclavul unui infractor.
                            Mai "ne râdem", mai glumim, dar să nu depașim măsura.
                            aia pe care ii pupi ar trebui sa...
                            Mă refeream la ăia pe care îi ții în laude.

                            Comment


                            • bolovan, acum doctrina pseudo-comunistilor se pupa cu doctrina pseudo-liberalilor. Dragnea se pupa cu Tariceanu. Profitorii lor se pupa intre ei si ii pupa in dos pe sefi.
                              Si rezulta planul de guvernare. Nu pot sa il atasez (prea mult bla-bla) asa ca link: http://www.cdep.ro/pdfs/oz/Program%20de%20Guvernare.pdf

                              Pe mine ma doare in banana de doctrinele lor.
                              Last edited by Gil26; 31 October 2018, 18:52.

                              Comment


                              • Gil26...da...asa-i. Dar in primul rand...pana sa-i scuip in cap pe restul...eu sunt un anti-comunist convins (nu ma refer la stanga...ci strict anticomunist...am un profund dispret si dezgust fata de PCR si descendentii lui directi...aka PSD).
                                Adevarat...de aproape sunt anti restul (PMP, ALDE, PNL etc). Cu USR-ul...inca sunt indecis...am o oare care greata fata de de ei...dar nu un dispret (inca nu-i consider sub nivelul unui rahat scos de o persoana cu cufureala...cum ii consider pe PCR-isti)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google