Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jonnie007 vezi ca te bagi ca musca'n rahat. Stiu ca-ti place dar abtinete.

    iancuMIC, am spus-o cateva posturi mai inainte, e o mare realizare ca a stat 1 an pe primul loc inca jocul nu a convins. Iti dai seama cum era daca nu castiga in franta? Primul loc de 1 an de zile fara grand slam? La fel cum a castigat Grecia campionatul european. 0 spectacol. Dupa a inceput sa decada si acum nici macar nu se mai califica. Oare Grecia s-a consacrat ca o forta in fotbal in urma castigarii campionatului european?

    Cam asa e si cu Halep, e ok dar ii lipseste ceva. La fiecare finala ai emotii ca o sa piarda, indiferent de numele adversarului. Mie nu mi se pare ca s-a consacrat inca.

    Comment


    • Pana una alta sa spunem ca Simona Halep, a fost desemnata cea mai buna jucatoare in 2018.

      Intre timp au inceput meciurile la Turneul Campioanelor de la Singapore.
      Svitolina-Kvitova 6-3, 6-3.
      Pliskova-Wozniacki 6-2, 6-4.
      Maine, Osaka-Stephens si Kerber-Bertens.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Maine in semifinale:
        Svitolina-Bertens
        Stephens-Pliskova
        Vom avea o finala Svitolina-Stephens?
        Attached Files
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Asa zic si eu.
          Keep walking...

          Comment


          • Marius Copil va juca maine finala de la Basel cu Federer; extraordinar parcurs al jucatorului nostru dupa ce a trecut de Cilic si Zverev.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Bravo Marius!!!!!!!

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • In finala de la Singapore merg pe mana Elinei.
                Bine Mariusica!

                No...am avut gura haurita.
                Last edited by jonnie007; 28 October 2018, 17:28. Reason: Automerged Doublepost
                Keep walking...

                Comment


                • Svitolina castiga Turneului Campioanelor 2018, intr-o maniera categorica.
                  Stephens nu m-a convins la acest turneu, desi a jucat finala: nu are fantezie, nu risca, prea retinuta in a dezvolta un joc spectaculos. E doar o luptatoare.
                  ...
                  Marius Copil piede finala de la Basel; ramanem cu amintirea unui joc bun in compania lui Federer.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Bravo Marius.
                    L-a jucat pe Federer. Pacat ca a avut doar cateva momente in care nu a crezut in el. Iar robotelul ala a profitat.

                    Comment


                    • Marius a dominat atat timp cat Federer a jucat la relanti; cand s-a dus spre 60% din potential s-a vazut ce a iesit.
                      Oricum, sunt placut surprins de serviciul jucatorului nostru.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Khachanov castiga Masters ul de la Paris, dupa ce il invinge in finala pe Djokovic.
                        ...
                        Barty castiga Elite Trophy(un fel de Turneul Campioanelor II) de la Zhuhai; printre vedete amintim, Muguruza, Garcia, Sevastova, Sabalenka, Mertens, Goerges.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Luni incepe Turneul WTA Sydney 2019; un turneu cu multe jucatoare din top 10.
                          E primul turneu la care participa si Simona Halep, dupa accidentarea din toamna trecuta.
                          ...
                          Intre timp, A. Sabalenka, castiga la Shenzen dupa un parcurs foarte bun la aceasta editie, iar la Brisbane, Ka. Pliskova si L. Tsurenko isi vor disputa maine trofeul.
                          Merita sa amintim si prezenta in finala de la Auckland a jucatoarei cu origini romanesti B. Andreescu, care va juca impotriva Juliei Goerges.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Perechea Begu I./Niculescu M s-a impus la Openul Thailandei; bravo mai fetelor. O repetitie pentru meciul cu Cehia.

                            La St. Petersburg, K. Bertens si-a respectat pozitia de cap de serie 2 si a castigat turneul, dupa ce a invins-o pe croata D. Vekic.
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Am invins Cehia in FedCup la ea acasa.
                              Am si uitat de cand nu am mai trait asa ceva. De la agonie la extaz.
                              Suntem in semifinale. Bravo fetelor!!!!!
                              @ IancuMIC ai avut dreptate cu repetitia. Begu si Niculescu au fost magnifice.

                              Comment


                              • O victorie imensa a echipei noastre; teoretic suntem peste Franta, asa ca dati-mi voie sa visez la o finala cu SUA.
                                You do not have permission to view this gallery.
                                This gallery has 1 photos.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google