Handbal feminin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Romania da cu tabela de marcaj in capul Norvegiei, poate cea mai titrata echipa nationala de handbal feminin; 31-23.
    Echipa noastra merge in Grupa II principala cu maximum de puncte dupa cum urmeaza.
    1. Romania - 4 puncte
    2. Olanda - 4 puncte
    3. Ungaria- 2 puncte
    4. Germania - 2 puncte
    5. Spania- 0 puncte
    6. Norvegia - 0 puncte

    Asadar vom juca in continuare cu Olanda, Ungaria si Spania.
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 6 December 2018, 09:31.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Nu se poate ca si Olanda și Ungaria sa vina din aceeași grupă cu punctaj maxim 4p.

      Comment


      • #18
        Da; am mai pus stirea si pe alt forum, dar aici n-am mai apucat sa rectific. Am facut-o acum.
        Una peste alta sanse mari pentru selectionata noastra sa prinda semifinala competitiei.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #19
          Da, e o alta atitudine și atmosfera la echipa noastră. Îmi dau sentimentul că pot face o performanță deosebita.
          E ceva ce îmi aduce aminte de națională de fotbal la CM 94 din SUA. O vad pe Neagu (in sfarsit) asa cum a fost Hagi atunci, in slujba echipei, decisă ca echipa sa straluceasca, nu doar ea.
          Si performanta echipei îi poate aduce titlul de cea mai bună jucătoare a turneului, a anului... Vezi nominalizarea recenta a lui Modrici-Croația.
          Va fi greu in continuare, dar cred că se poate de data aceasta. Hai Romania !

          Comment


          • #20
            Dupa dusul rece cu Olanda, vine si aceasta victorie muncita: 27-25 cu Spania. Ce meci va fi maine impotriva Ungariei.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              Ne-am legănat într-un vis frumos și ne trezim într-un coșmar, nădușiți de sudoare și cu membrele frânte. Preferam dezamăgirea necalificarii in semifinale (suntem obișnuiți, avem anticorpii exersati) , in locul accidentului nefericit al Cristinei. E sport de echipa și eforturile trebuiau distribuite cat de cat uniform. Stăm doar in una, doua sau trei jucătoare, iar restul... daca e fara miza, cand conducem și ne merge jocul, știu și ele. La celelalte echipe am vazut alfel.

              Comment


              • #22
                Pentru ca suntem diferiti fata de altii, din fericire.
                Mai toate echipele mari au schimbat generatiile si liderii inca lipsesc; noi o avem pe Cristina care la 30 de ani inca mai poate castiga singura un meci, iar asta se vede cat de colo. Echipa si-a construit jocul cu Cristina Neagu coordonator; fara ea nationala noastra va fi doar un grup care incearca sa impunga ursul cu mainile goale.
                Una peste alta, maine voi privi fara emotii la meciul cu Rusia, adica echipa care va fi noua stea a Europei in 2018.
                Last edited by IancuMIC; 13 December 2018, 23:24.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #23
                  Franta este noua Campioana a Europei la handbal feminin. Slab jocul Rusiei din finala, sub asteptari, chiar.
                  Ultimele jocuri ne-au aratat, daca mai era nevoie, ca suntem dependenti de C. Neagu. Fara Cristina suntem o echipa modesta, cu un joc fara orizont, care nu-si gaseste ritmul, desi in mod individual, echipa noastra are culmea, jucatoare valoroase.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #24
                    Este in regula sa fie asa. Ar fi aiurea sa ai cea mai buna jucatoare din lume si sa nu construiesti echipa in jurul ei. Daca nu am avea-o pe Neagu, am construi altfel echipa si ar fi mai buna decat echipa actuala care improvizeaza fara ea.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google