Logan Club Bacau Implineste 2 Ani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Dane...Gioseni, din cate stiu, e cam intre lacurile Galbeni si Racaciuni nu (pe malul stang pe directia de curgere a Siretului). Din cate tin minte, lacul Galbeni a fost giolit acum cativa ani prentru consolidarea digurilor...si vad ca asa a cam ramas. e pacat. Un loc frumos poate si si la Bibiresti (lac, padure etc.)....de la Buhoci tot inainte pe drumul judetean (adica din intersectia de la Buhoci la stanga, nu la dreapta spre Tamasi...Gioseni). Chestia e ca e cu plata (cam 50 lei...da' te descurci cu paznicii si merg si vreo 3 pescari in banii astia daca plusezi cu o sticla de vin ceva). Locuri de iarba verde...dar fara apa mai sunt si pe drum intre Buhoci si Bibiresti.

    @Valeriu...are balta ceva peste...depinde si de noroc acum si poate si de norocos.
    Last edited by tzopescu; 5 May 2010, 23:03.
    Ratacit in spatiu...

    Comment


    • #62
      tzopescu merci de incurajare...faza e ca daca nu prind nimic ii banez pe cei 3 crai care au fost la Galati
      sigpic

      Comment


      • #63
        acum de ce am eu impresia ca lacul din poza nu e cel de la Bacau...poate cel de la Garleni - Itesti?
        Dane ma insel cumva?
        Ratacit in spatiu...

        Comment


        • #64
          ai dreptate, ca locatie era bun si bibirestiul chiar si horgestiul, dar sunt cu plata si cu reguli mai stricte. cum noi vrem sa ne destrabalam, trebuie sa gasim un loc free si mai aproape de oras. racaciuni topescule. azi mai aveam putin si ajungeam la adjud cu sorin.
          sigpic

          Comment


          • #65
            later edit la comentariul de mai sus .... ma refer doar la prima poza...restul sunt de la coada lacului, malul opus gheraiestiului.

            au golit si racaciuniul? astia sunt nebuni?... si parca era in custodia ecologistilor de la CRE. incredibil. Acum poti incerca mai la vale pe lacul beresti

            va mai dau o idee pt viitor...la Traian. Si acolo sunt balti cu ceva peste. si sunt moca, cel putin asa erau ultiuma data cand am fost eu (in caz ca sta valeriu ca in fantana la coada lacului sau alba alternative ) )
            Last edited by tzopescu; 5 May 2010, 23:11. Reason: Automerged Doublepost
            Ratacit in spatiu...

            Comment


            • #66
              nu m-ai inteles topescule. in poza e racaciuniul. nu l-au golit. dar nu m-as mira sa il vad si pe asta intr-o zi fara apa.
              sigpic

              Comment


              • #67
                Deci prima poza e facatura...ban 5ever atunci
                sigpic

                Comment


                • #68
                  am inteles...de aia nu imi arata mie ca lacul bacau )). de asta eram mirat...stiam ca galbeniul e golit dar de racaciuni am fost surprins. multumesc pt lamurire.
                  Ratacit in spatiu...

                  Comment


                  • #69
                    da, prima poza este pt peisaj , dar lacul pe care mergem, este cam la fel cu cel din poza. sunt lacuri de acumulare unul dupa altul. este cam la fel cu cel din prima poza, dar nu am avut inaltime pt a-l poza plan general.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      N-ati avut inaltime...vrajeala...in carca unul la altulHai seara faina...vorbim
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        ceva poze din zona va pun eu.

                        Uite poze de la inaltime. Sunt facute din turnul de televiziune din apropiere (il observati in prima poza ). Se vede in partea de jos livada de care zicea sorin. Calea de acces (din E85 - Calea Romanului) - inainte de iesirea spre roman se face la standa pe langa cladirea aceea albastra.

                        P.S. - pozele nu sunt facute de mine...sunt luate de pe net pt exemplificare. In concluzie nu se acorda bila neagra lui Dan. El posteaza doar munca proprie. )) Caut in arhiva si pun si ceva facut de mine...de la mica inaltime
                        Attached Files
                        Last edited by tzopescu; 5 May 2010, 23:32.
                        Ratacit in spatiu...

                        Comment


                        • #72
                          L.E. Am gasit niste poze prin arhiva. sunt facute de pe malul opus zonei de picnic si pescuiala (dinspre oras). Daca ajuta sa va faceti o idee despre recensamantul piscicol din zona ma bucur )
                          Attached Files
                          Ratacit in spatiu...

                          Comment


                          • #73
                            lasa topescule, ca doar nu facem acum concurs de pescuit. le dam si noi o balta sa nu zica ca nu au pescuit. doar nu o sa-i lasam sa plece cu pestele nostru la galati. au ei destul peste la galati. le dam o ocupatie ... sa nu manance si sa bea prea mult
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Dane,nu te mai agita.Oricum cand iei salarul trebuie sa-mi vopsesti bara.Naiba ma pus sa intru prin padurea aia.Deci,pregateste banul.

                              Comment


                              • #75
                                am niste vopsea acasa albastru metalizat sau niste var cu teflon sa nu iasa ... aspargilius
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google