Service-uri In Brăila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    in bord se auzea un zgomot de pietricele care sareau pe ceva dur. am fost la APAN pentru remedierea acestui zgomot. drept urmare, s-a dat jos bordul. unde este incercuit cu rosu este burete alb, este pus de mecanici. iar piesa incercuita cu verde era slabita si a mai fost stransa. piesa fiind din metal

    acea piesa sa identificat a fi cea care face zgomot, mergand cu masina pe piatra cubica fara bord

    recomand APAN pentru seriozitate, profesionalism, promptitudine si nu in ultimul rand, bunul simt

    acum sunt si eu in stare sa dau bordul jos. cine vrea sa incerce?
    Attached Files
    Last edited by bogdan_1984; 22 April 2010, 18:54.
    sigpic

    Comment


    • #47
      Originally posted by bogdan_1984 View Post
      .....acum sunt si eu in stare sa dau bordul jos. cine vrea sa incerce?
      Bogdane...sa nu-mi fie mie gura aurita...dar cred ca eu sunt... next...
      Apropo poate ne intalnim 5 min sa vezi cumva si la mine daca e acelasi tip de zgomot, banuiesc ca putin diferit de tine dar cine stie (am de gen.... un fel de cloncanit dreapta fata, ca sa ma exprim asa)....

      PS: i-ai lasat sa-ti "dezvirgineze golanca" .

      Comment


      • #48
        i-am lasat ca deja ma calca pe nervi zgomotul ala.

        Mihai, se rezolva orice. daca se aude din bord si inca mai ai garantie, se rezolva gratis. dar daca vrei, putem sa ne intalnim, sa arunc o ureche.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Bogdane, nu mai face reclama la APAN. Daca ii lauzi prea mult, data viitoare, cand vei fi dezamagit nu te va mai aculta lumea. Sigur dupa ceva bun, va veni ceva mai putin bun, cel putin in ceea cei priveste pe respectivii. Eu sunt patit. Defapt si tu la fel, nu? Cu reparatia la portbagaj?

          Comment


          • #50
            da, acolo nu sunt multumit 100% cum au lucrat. dar la apan se duc multe persoane sa isi repare masinile.

            daca vreti, putem sa ii spunem APAN-ului "un rau necesar"
            sigpic

            Comment


            • #51
              Bogdane, ne ducem acolo pentru ca avem garantie, si altfel o pierdem. Dupa trecerea garantiei, nu voi mai calca pe acolo, cel putin eu. Sunt destule service-uri serioase in Braila care stiu sa atraga si sa pastreze clientii. La partea de mecanica sunt ok cei de la Apan, dar pe partea de vopsitorie sunt dezastru. Parerea mea.

              Comment


              • #52
                chiar si dupa garantie, tot acolo voi face reviziile si altele.
                stiu caz concret in care proprietarul unui Sandero s-a dus la service-ul de pe centura pentru o reparatie la portiera, aripa si far. l-a ajuns repartia vreo 2000 lei.
                preturile nu difera cu mult si nici manopera.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Poate preturile nu difera, cu toate ca ma indoiesc ca mai exista un alt service la fel de scump ca Apan, dar la calitate sigur sunt diferente mari intre ei si alte service-uri. Crede-ma ca stiu ce zic.

                  Comment


                  • #54
                    si la horia la gradina zoologica am fsot am curatat un injector mi-au placut cum lucreaza si este de treaba am curatat rezervorul avea numai parafina acolo este indicat pt cei care au diesel sa faca asta si mi-am bagat pe sorb un magnet sa opreasca asa zisele pilituri!

                    Comment


                    • #55
                      piliturile nu le face pompa de motorina?
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Nu. Pilituri face pompa de injectie. Dar acele pilituri nu ajung in rezervor si cred ca sunt "resturi" de aluminiu nu de fier pentru a putea fi adunate de magneti.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #57
                          Salutare! In cele din urma am reusit sa gasesc un mic service care mi-a facut distributia cu piese de la ei, astfel:
                          - Rola distributie INA = 160 ron
                          - Curea distributie CONTITECH = 53 ron
                          - Pompa apa RUVILLE = 145ron
                          - Curea accesorii GATES = 62 ron
                          ---------------
                          - Total = 420 ron
                          + Manopera = 150 ron
                          -----------
                          570 ron
                          Ce mi s-a parut mai important este ca mi-au dat garantie 60 000km sau 4 ani scriindu-mi si in carnetul de intretineri cu stampila cu tot! Acu sper sa nu patesc nimic! Cum vi se par preturile si conditiile?
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Preturile sunt ok, chiar la jumatate fata de APAN, si mai ales ca ai si garantie, e bine. Acum ramane ca acest mic service sa mai existe si peste un an, sau mai multi, asta ca sa te poti baza pe garantia lor. Oricum e bine.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by MARIUS_BR View Post
                              Preturile sunt ok, chiar la jumatate fata de APAN, si mai ales ca ai si garantie, e bine. Acum ramane ca acest mic service sa mai existe si peste un an, sau mai multi, asta ca sa te poti baza pe garantia lor. Oricum e bine.
                              Eu sper sa existe avand in vedere ca repara fosrte multe masini straine si este cat de cat dotat din punct de vedere ...tehnic. Dar piesele ca firma....sunt bune sau cam pe ce loc se afla?
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                la 20 de mii curat rezervorul am gasit ceva pe magnet oricum si mecanicul de acolo mia sp k e intru fel bn e f prosta motorina de la noi din tara si gasesc mereu depuneri de parafina in rezervor!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google