Service-uri In Brăila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marius, si eu te invit la mine sa lucram la ligheanul meu
    sigpic

    Comment


    • ai vrea ma?

      Comment


      • Si totusi abia astept sa fac prima revizie ajutat de Marius
        ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

        Comment


        • facem man .. facem

          Comment


          • Ma Marius, da o rampa unde putem gasi???? Pe undeva pe aproape binenteles.
            ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

            Comment


            • nu cred ca gasim nicaieri gabi.. o rampa e la poligon dar nu ai cum sa te bagi sub masina

              Comment


              • E rampa la autobaza 4 in spate. Chestia e ca e posibil sa fie bariera la ea si trebuie sa ceri voie. Ce vrei sa-i faci la masina?
                sigpic

                Comment


                • Eeee.... pe viitor pa Gicule, pe viitor vreau sa fac cate ceva pe la ea.
                  ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

                  Comment


                  • eu am fost in urmatoarele service-uri: apan dig, bricristu aflat langa vulcanizarea lui liviu kelu, intre bariera si concordia si la universal service pe buzaului colt cu linia de tramvai.
                    1. -la apan am fost sa-mi bage freon; multumit!
                    - apoi a trebuit sa schimb burduful de planetara stanga de la roata pt ca imi curgea vaselina; am intrebat cat costa la ei si mi-au spus ca e indicat sa-l schimb si pe cel dinspre cutie, astfel pretul total ajungand la 270 lei(manopera inclusa); a 2 zi am venit la ei sa facem treaba, aveam in buzunar 300 lei, dar ma trezesc ca cel care mi-a zis pretul a gresit, pretul total fiind de 390 lei; dupa lamuririle cerute si primite, ajung la o intelegere cu ei, sa-mi lase la 300 lei pretul, adica ambele burdufuri schimbate + manopera; bucuros de veste, ma intristez dupa 15 minute cand aud ca nu se potriveste piesa lor cu ce-mi trebuie mie; imi monteaza burduful dinspre cutie al meu, cel cu care am venit, achit pretul, fac ei o tura de proba, totul e bine, plec. a 2 zi observ sub masina ca pierd lichid de cutie; ajung la ei si le cer sa-mi faca, in baza garantiei manoperei, masina, dar ma lovesc de un raspuns: "dom'le v-am spus ca e posibil sa se scurga lichid ca e burduful dvs, ca nu s-a potrivit al nostru, asteptati sa soseasca pe stoc piesa si se rezolva, sau cumparati dvs piesa si v-o punem". pana la urma tot de la ei am cumparat acel burduf pt ca si-a amintit seful ca este piesa la ei, doar ca nu au cautat bine; ce sa vezi... concluzia: am fost total nemultumit de serviciu

                    2. - la braicristu am fost sa schimb burduful de planetara stanga dinspre roata(e cel pt care am fost la apan, mai sus, cel ce-mi scapa vaselina) si buscele de la bara stabilizatoare, iar ulterior am schimbat bascula stanga; acolo este un mecanic batran cu ochelari, maruntel, un domn brunet, la 30 si ceva de ani, slabut si mai nou, un pusti de cca 20 de ani; au lucrat frumos, am stat langa ei, mi-au dat garantie, nu am avut probleme; concluzia: sunt multumit de serviciile lor si le recomand

                    3. - la universal service am fost din cauza unei prostii de-a mele la instalatia electrica la tripla stanga; mi-au facut problema, dar nu mi-au dat garantie;
                    apoi am schimbat distributia, kitul de accesorii si fulia la alternator; dezastru!!! in afara de fulie, toare piesele au fost originale; la fulie-urmatoarea problema: mecanicii nu au observat ca cureaua nu sta pe pozitie si asta m-a costat; de 2 ori s-a rupt(mai exact s-a facut franjuri de la fulie) si am mers inapoi cu masina la ei, iar am platit manopera si alta curea, iar dupa ce s-a rupt a 2 oara am luat o fulie originala, m-a costat 280 lei, alta curea de accesorii si baietii si-au dat seama uimitor ca cureaua nu statea bine pe fulie, de-asta se rupea! ei spune... de data asta nu mi-au mai luat bani; din nou fara garantie scrisa, doar verbala; concluzia: total nemultumit de serviciile prestate!

                    Comment


                    • S-a inchis reprezentanta Dacia de pe Sos. Buzaului!!!!!

                      Comment


                      • si serviceul s-a inchis?
                        sigpic

                        Comment


                        • demolau de zor! si showroom-ul si service-ul! toata cladirea!

                          Comment


                          • Sa fiu scurt. Fac o mica reclama la un service, sau ce o fi el.
                            E vorba de Garajul 602. In mare, se ocupa cu modificari la orice masina (exterior, audio, mecanica orice), dar si cu reparatii (de ordin mecanic, estetic, electric). Mai pe scurt, cam tot ce vrei la bani putini.
                            Ca idee, se pot face de la modificari in fibra (gen capote custom si prostii d-astea), la interioare custom (mochetat cum vrea clientul, leduri, prostii) si la modificari motoare (turbo, intercoolere, admisii, evacuari etc) dar si reparatii (vopsit jante, facut tinichigerie, schimbat diverse pe la motor, reglat motorul, facuta partea electrica etc.).
                            Ii fac reclama pentru ca se lucreaza frumos, se face orice si la bani putini. Ca sa zic asa, pe mine m-a ajuns toba de sudat unde era sparta, refacut sistem de prindere, pusa pe masina cum am vrut eu in jur de 40 de lei, cu sudura in argon, ceea ce nu fac multi. (ultima data am dat 30 de lei pe 2 puncte de sudura la autogen pe buzaului si mi s-a rupt toba..) Mi-am montat boxe spate ovale - taiat tabla, facuti suporti de centrare custom (ceva ce in comert ajunge la 40 de lei si e vorba de un inel cu latimea 2 cm la mine a fost facut aproape cat jumatatea din polita de pe spate) cu vreo 40 de lei, parca.

                            Deci se face orice..

                            Se afla pe Centura, la fosta Autobaza 4 (langa Dacia service, in spate la benzinaria Start).
                            In caz de e cineva curios daca putem face ceva, repara ceva etc. las numarul meu ca stau toata ziua acolo - 0744 695 566.


                            PS: Nu am poze sa pun cu ce s-a facut in ultima vreme, dar ca exemplu e masina mea cu interior custom, boxe, toba si masinile personale ale celor de acolo. (le vedeti pe viu)

                            Andrei
                            sigpic

                            Comment


                            • La ce service din braila sau galati imi recomandati sa merg sa imi verific si eu injectoarele? si unde as putea sa imi schimb pastilele, daca este nevoie.
                              Last edited by uty09; 11 September 2013, 21:37.

                              Comment


                              • Daca ai nevoie sa schimbi pastilele...da-mi de veste, dar te trimit in Slobozia.
                                MiNnRuZ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google