Magazine - Piese Auto - Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Magazine - Piese Auto - Braila

    Imi cer scuze ca am facut un nou thead, dar poate e bine de stiut pe la ce magazine sa cautam unele piese cand avem nevoie de ele...

    Eu personal am 3 Magazine din care imi fac piata :

    1. Piese Auto - aflat pe Ramnicu Sarat de la podul de cale ferata al doilea colt pe partea dreapta cum se merge (Piese & Tuning la preturi fff bune).

    2. Piese Auto - Aflat pe B-dul Dorobanti in ultima curba aproape de alea Galati (Piese & Tuning la preturi fff bune).

    3. Magazinul Viper de pe Dorobanti colt cu Str Scolilor (Piese & Tuning la preturi bune).
    Butea Aurel Laurentiu
    fara linkuri externe in semnatura
    BR - 21 - CNB

  • #2
    3. Magazinul Viper de pe Dorobanti colt cu Str Scolilor (Piese & Tuning la preturi bune).

    Dati-mi voie sa va contrazic in privinta preturilor.
    MiNnRuZ

    Comment


    • #3
      Acolo la VIper e adaosul mare.

      Eu imi fac piata dupa net . Mai putin din oras, pentru ca e prea scump - iau din oras doar la chestii foarte marunte si neinsemnate. In rest, tot ce am pus am luat dupa net pentru ca m-a ajuns mai ieftin.

      De ex:
      la Viper, stopuri clare, cu semnalizare pe mijloc (nu ca la mine) sunt 550. Pe net, aceleasi stopuri le iei cu 350 maxim, iar cu 550 iei ca a lui cosmin (asta si cu transport si cu tot - el le-a luat cu 450) sau iei acelas model de stopuri clare, dar pe fundal negru si in partea de jos numai leduri .
      sigpic

      Comment


      • #4
        Si ai incredere mereu in ofertele de pe net ?

        -------------------

        P.S. Nu am zis ca sunt cele mai bune magazine ...

        Lasa-ti si voi adrese de magazine cu preturi bune ... va rog ...
        Butea Aurel Laurentiu
        fara linkuri externe in semnatura
        BR - 21 - CNB

        Comment


        • #5
          Originally posted by RoArcasu View Post

          2. Piese Auto - Aflat pe B-dul Dorobanti in ultima curba aproape de alea Galati (Piese & Tuning la preturi fff bune).
          te referi la Apolodor?

          magazine de piese auto mai sunt:

          1. Cristu (nu stiu exact cum se cheama) vis-a-vis de benzinaria LukOil din bariera.

          2. Pe buzaului mai sunt cateva magazine.

          3. Ar mai fi bosch car service pe Rm Sarat, dar nu stiu ce piese au acolo, dar am gasit ulei Mobil1 ESP 5w30 la 180 lei 4 litri, pe care daca il iau de la sellgros il cumpar cu 250 lei

          Personal, niciodata nu am sa cumpara alte piese, decat cele de la reprezentata, atat timp cat va fi in garantie...
          Last edited by bogdan_1984; 14 December 2009, 12:36.
          sigpic

          Comment


          • #6
            B-dul Dorobanti e plin de magazine cu piese auto, asa ca, daca ai ceva de cumparat, rezerva-ti cateva ore pentru alergat si nu ezita sa intri in aceste magazine. Eu am umblat dupa placute de frana in cateva magzine si am ramas placut surprins de oferta magazinelor de pe Dorobanti.
            MiNnRuZ

            Comment


            • #7
              mai este un magazin de accesorii si tuning vis-a-vis de restaurantul Red Sky, chiar in curba.
              sigpic

              Comment


              • #8
                @RoArcasul, eu de obicei am. Cam tot ce am luat la masina e dupa net: faruri+stoape, eleron, admisie sport (aici chiar a fost schimb pe schimb cu cineva din Cta), toba (prima oara pe net am vazut-o si apoi m-am intalnit la Galati sa o iau) etc.


                @bogdanel cu banii de paharel, ala' care e vis-a-vis de benzinaria LukOil din bariera este Brai-Cristu. Acolo sunam eu inainte sa intreb de piese pentru SN si aveau . Pe buzaului este acela de pe langa Apan, care are piese ieftine si buna de obicei. Celalat e tocmai la Biserica, iar acela nu e prea vizitat de oameni . Du-te tu bre acolo la RedSky. Dupa cum e acolo aranjat, bat pariu ca au niste scoruri de cazi pe spate.

                @cosmin_ruzescu, da ma, tu te duci ma ca iti permiti, ca ai diesel ). Noi fara, punem benzina mai multa si na, nu ne permitem sa umblam prin oras, ca nu estem toti bugetari ). Ma, eu zic ca la Viper este foarte scump. Pe Dorobanti mai sunt cateva, dar nu cred ca sunt de Tuning.


                Deci, eu raman cu a mea, cu shopping pe net, in special la piesele de tuning.

                laurentiu, daca vrei sa incepi cu tuningul, vorbim si stiu un atelier de fibra de sticla (sau cel putin stiam - nu stiu daca mai este), care cere foarte putin pe interventii, gen portbagaj clean etc.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by iamagi View Post
                  Du-te tu bre acolo la RedSky. Dupa cum e acolo aranjat, bat pariu ca au niste scoruri de cazi pe spate.
                  nici macar sa intru nu mi-am permis.
                  acum pe bune, nu am intrat in magazinul ala, dar cu siguranta o voi face.
                  are cineva nevoie de ceva din Vitan?
                  Last edited by bogdan_1984; 14 December 2009, 20:24.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Cand te duci la la Bucuresti si cu cine?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      sunt in bucuresti si nu sunt singur. dar am venit cu fratemiu cu masina lui si vin acasa sapt viitoare pe marti -miercuri
                      PS: stau pe langa casa poporului, super zona, pe bulevardul Unirii, pe la vreo 800 m de casa poporului
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Cozmin, la ce pret si de unde ai cumparat placutele de frana?

                        Comment


                        • #13
                          Placutele de frana sunt Remsa, cumparate de la un magazin de pe B-dul Dorobantilor, dar nu mai sti exact locatia, sunt 3 unul langa altul(magazine piese auto) si, daca imi aduc aminte bine am dat 65 lei.
                          ps: isi fac treaba de minune!
                          MiNnRuZ

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc pentru informatie.

                            Comment


                            • #15
                              EUH-ul are placute noi.. FERODO luate de la EUROCAR exact ca cele originale de pe masina, am vrut sa dau comanda pe net de \FERODO RACING TERMOQUIET dar n-am mai gasit la magazinul ala asa ca m-am dus la eurocar. prin comanda care a venit in 2 ore.. si au costat 75 de lei. montajul l-am asigurat eu
                              Attached Files
                              Last edited by mcm022006; 15 December 2009, 11:55.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google