Activare Functii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Activare Functii

    Are cineva interfata si soft pentru activarea diverselor functii la Logan?
    Pe mine ma intereseaza in mod expres modificarea unui parametru pentru a deschide portbagajul din a doua apasare a butonului de deschidere usi de pe telecomanda.
    Este vorba de parametrul din poza, care la mine cred ca-i 0.
    Daca este cineva care face treaba asta + montarea actuatorului, rog sa-mi dea si un pret pe total.

    Multumesc.
    Attached Files

  • #2
    schimbarea o pot face eu montajul te descurci

    Comment


    • #3
      kosta am si eu o intrebare ce fel de dispozitiv de diagnoza ai folosi?
      e clipul original sau altceva?

      Comment


      • #4
        cata29 stie mai bine, el ma ajutat cu modificarea.

        Interfata cred ca este OBDII si softul DDT2000.

        Comment


        • #5
          Poate intereseaza pe cineva.
          Prin modificarea parametrului (la mine era 0), acum la a doua apasare in 3 sec. a butonului de deschidere usi de pe telecomanda, prin pinul B1 (singurul liber) de la mufa UCH (mufa alba aflata in partea stanga a soferului) se poate actiona un actuator care sa impinga de tija de la portbagaj pentru deschiderea acestuia.
          Pozitionarea actuatorului e mai migaloasa, acum ma chinui si eu cu el.
          Momentan sunt multumit ca actioneaza la a doua apasare.

          Comment


          • #6
            precizari

            din print-screen,reiese folosirea unei interfete KKL (pe care cu onoare o comercializez),cu driver FTDI,impreuna cu DDT 2000 V2.0.9.0 (cea mai fiabila).varianta functioneza pe 32biti,pt 64biti se instaleaza V2.3.0.1.aceasta functie se poate activa doar la UCH N4,pt celelalte nivele de echipare N1,N2 si N3 se foloseste un modul aftermarket.celor interesati le pot oferi detalii suplimentare.
            www.diagnoza-auto.net

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google