Gropile Din Orasul Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gropile Din Orasul Galati

    Sa fac ceva in gropile din Galati...Strada nou reparata(pentru cei din GL aia pe care urci de la rondou din tiglina) sensul de urcare....pe banda 1 un smecher isi parcase Audiul pe banda doi o groapa adanca 10-20 cm si in fata ei o canalizare.frana brusca vitez max 50/h...rezultat...airbagurile bubuite,si foarte multe distrugeri nevizibile(face ca toti dracii masina)maina ma duc in service sa vad cam ce trebuie reparat la ea.

  • #2
    Alex imi pare rau sa aud asa ceva...intradevar strada a fost inchisa vreo 3-4 luni pentru reparatii...dar acum arata si mai jalnic...da si tu in judecata primaria...sau pe cei de la domeniul public...sa se invete minte ...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Valeriuciprian Strada a fost inchisa aproape un an pentru reparatii .Cu darea in judecata nu face nimic alexgame .Nu stiu de ce nu o mai asfalteaza nenea primar, pana o repara mergem

      Comment


      • #4
        Eee nu ma gandesc sa ii dau in judecata ca oricum am Casco la ea.Peste vreo juma de ora ma tirez la asig apoi la pol si sa vad mai departe.Mie imi este ciuda ca am avut grija de masina 3 ani,de mers sa mers mai mult prin concedii(14500 km) si acu sa paradit.eee ce sai faci masina nelovita si femeie nef***** mai rar gasesti.Stiti cumva in cazul in care firma de asig are contract cu un service neautorizat Dacia si ma obliga sa o repar acolo iar masina inca mai are garantie(3 luni) ce fac?Pierd garantia sau pot sa ii oblig pe aia sa ma trimita la serv autorizat Dacia?Asig e facut la omniasig.
        Last edited by alexgame; 5 April 2008, 08:15.

        Comment


        • #5
          O sa mergi cu ea la service autorizat Dacia...Omniasig-ul are contract cu ei.
          sigpic

          Comment


          • #6
            @ alexgame. Sorry 4 U man

            Nici eu nu prea inteleg dece au deschis strada aia cand ei defapt trebuiau sa lase sa se taseze pamantul de la sapaturile arheologice care le-au facut si apoi sa o asfalteze si sa o dea in folosinta.

            E un calvar strada aia inca de cand au redeschis-o si pe zi ce trece e din ce in ce mai rea (a se citit un pericol public atat pentru pietoni cat si automobilisti).
            E genul de strada pe care sa testezi o masina pentru teren OFFROAD sa vezi daca e buna.
            SPER sa te rezolve calumea baietzii in service si sa te fereasca cel de sus de alte evenimente din aceasta categorie.

            Comment


            • #7
              Mersi pt sustinere.Am fost cu ea la NALBA.Super baietii de acolo(nu ca cei de la prisma care cica erau in pauza momentan).Au urcat-o pe elevator...e praf partea dreapta...nu am lista de constatare aici e la masina dar sunt vreo 10 lucruri de schimbat dintre care tin minte bara fata,lonjeron,scut protectie motor,2 airbaguri si calculator airbag...restu chiar nu mai stiu cum se numesc dupa ce vin cu ea de la politie am sa scriu si restu componentelor.

              Comment


              • #8
                Hmh daca ati stii ce e si aici .. poate odata ma apuc de filmat cand ma dau putin prin oras si va atasez niste poze si filme .. cred ca va ingroziti(defapt sigur ati mai vazut ca e ceva normal pe strazile patriei)
                Its just a car ...

                Comment


                • #9
                  Imi pare rau pt tine alexgame...se pare ca ai destule busite la ea
                  si cate strazi ca aia mai sunt in oras...avem primar bun...cac*m`as pe bafta lui de bosorog

                  Comment


                  • #10
                    Sa stii andrei.Ca sa nu mai zic de cap de creta ala de la accidente usoare acolo la patinoar.Ii explic ce am patit ma pune sa completez declaratia aia(m-am chinuit o gramada ca e prima data noroc ca era tata cu mine si ma mai ajutat) dupa 15 min vine cica hai domn'le lasati hartogaria hai sa vedem masina.Mergem la masina si cica 'n-are nimic domnle masina'.Pai nu ca ea e lovita dedesubt troncane huruie si vizibile nu sunt decat airbagurile si bara fata care sa lasat putin in jos.'aaa pai si ce vrei domn'le sa ma bag eu sub masina sa iti scriu constatarea...nu cred ca ai lovit o groapa si s-au deschis airbagurile.Te duci la service s-o verifice si apoi vii la mine sa vad ce parere au aia care e adevarata cauza.Bai deci ma scos din sarite animalu ala.Acum astept sa ma duc dupa trei cand se schimba tura sa nui mai vad fata lu porki ala care era de tura dimineata...ce scarba de om.

                    Comment


                    • #11
                      Alexgame..numa` la idiotii din politia rutiera sa nu ajungi..stiu ce am patit si eu cand am gasit`o zgariata...is grei tare de cap

                      Comment


                      • #12
                        Azi ora 14:20 la locul faptei, politia si jandarmeria nu stiu ce urmaresc ?

                        Comment


                        • #13
                          Gata am fost si mi-am luat dovada pentru reparat.Era alt cap de creta asta mai venit de acasa da nu prea mult.Deci stricaciunile care mi le-a scris pe foaie sunt lonjeron ,inchindere calandru ,carenaj,bara fata,grila dreapta(nush ce e aia),radiator racire,grila din nou,2Xairbag si calculator(toate trebuie schimbate).

                          Cei care ati mai avut masinile stricate din cauza gropilor impartasitine si voi experienta.

                          Comment


                          • #14
                            Deci jur aiurea rau ... Doamne fereste ..
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #15
                              Ce scartari astia de la Nalba.Am terminat cu asiguratorul si azi am fost sa le las masina.Au zis ca daca nu mai gasesc alte bulituri dupa ce o desfac dureaza cam o sapt sa repare ce au acum.Si le-am zis ca daca tot schimba bara pe fata si o vopsesc sa o faca alba toata impreuna cu celelalte negrituri de pe masina.AAAA nu domnle cum sa facem asa ne trebuie multa vopsea si alea alea si nu se poate.daca va intereseaza costa 2 milioane.Bine zic eu inventati ceva si bagati in factura la Casco.AAA nu nu se poate asa ceva.am zis ca le dau si lor deo bere.....nu domle e multa munca multa vopsea...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google