Traficul Din Tulcea...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traficul Din Tulcea...

    In primul rand va salut pe toti (atat membri Logan Club Tulcea , cat si pe toti ceilalti). Dupa cum am scris in titlu, in acest thread vreau sa vorbim despre traficul din oraselul nostru (Tulcea). Vreau sa aud parerile voastre personale despre soferii pe care ii intalniti destul de des pe strazile din oras si despre modul de condus pe care-l abordeaza acestia. Parerea mea, este ca sunt extrem de multi pentru un oras destul de mic, iar pe langa faptul ca sunt multi, marea majoritate sunt cam paraleli...sau cel putin numai de dinastia am avut eu parte pana acum..(apropo este a 2-a oara cand gasesc masina lovita in parcare si fara sa lipsesc mai mult de 10 minute in ambele cazuri). Nu stiu...prefer sa va ascult si pe voi.

    P.S.: in felul acesta reusim sa-i ajutam pe cei care vor sa vina in vizita pe la noi...in Delta la pescuit sau la Sulina / Sf. Gheorghe la mare; sa aibe idee cam ce ii asteapta de la intrare si pana la vapor sau locul unde vor sa mearga.
    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

  • #2
    eu sunt nemultumit k sunt f f f ff f f f f f f f f multe masini si nu ai unde sa parchezi si u masina in siguranta.daca o parechezi in in loc mai intunecat gata gasecti cate ceva la ea sau daca ei locu de parcare asta e traim in romania ii mai las si pe alti sa mai zica pareri sa salut

    Comment


    • #3
      Multumesc Geoga pt. raspuns...asteptam si alte pareri!
      Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

      Comment


      • #4
        ms asteptam si alte pareri nu astepti

        Comment


        • #5
          salut mai ce sa mai zic si eu..... cred ca nu mai este nimic de zis dar voi aveti dreptate un oras mic si ffff multe masini... cu locurile de parcare sau de felul cum se conduce in tulcea este jalnic, stau si ma gandesc cum naiba au aia permise ca habar nau sa scrie sa sa citeasca si au totusi voie sa conduca... oricum daca nu se iau masuri si nu se inceteaza cu prostiile sar putea sa fie vai samar de curu nostru trebuie sa fim cat mai atenti si masinile sa le luam in buzunare sa nu le gasim zgariate sau lovite... multa bafta si atentie la condus "viata are prioritate"

          Comment


          • #6
            Salut. Chiar asa s-a stricat traficul la voi? Am avut ocazia anul trecut sa ajung in Tulcea de doua ori ( unde nu ajungi cu serviciul). Am lasat masina vreo 3 zile in spatele unui bloc (in sensul ca nu am miscat-o deloc ziua fiind in delta pentru recoltari de probe) si in afara de "bucuriile" pe care le gasesti in toate orasele de la pasari nu am gasit nici o zgarietura. Poate am fost eu mai norocos... cine stie. Numai bine la toata lumea.
            Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

            Comment


            • #7
              Dracu nu e chiar asa de negru la noi in Tulcea Eu am parc\at peste tot in oras si nu am avut partea inca de nicio surpriza neplacuta Cat despre trafic o sa va rog si pe voi sa fiti deacord cu mine ca niciunul nu este perfect Eu macar recunosc ca fac si eu parte din cei care incurca itele in trafic Asta pentru ca sunt prea distrat Dar vorba aia...Lasa ca-i bineeee!!! Gata am postat si pe threadul tau Ady
              sigpic

              Comment


              • #8
                tu esti mai norocos, ma rog. Si nu am zis nimic de genu ca noi suntem perfecti sau exista persoane perfecte ; chiar nu exista dar totusi, sunt extrem de multe masini aici la noi si in acelasi timp multi soferi care nu prea stiu a conduce(nu ma refer la faptul ca nu stiu sa plece cu masina de pe loc , sau ca nu stiu sa o manevreze ; pt. ca nu doar asta inseamna sa fi sofer!. La ceea ce ma refer este ca lor nu le pasa ca mai exista si alti participanti la trafic, sunt doar ei si atat...cam aici bat eu. Desigur peste tot intalnim "bizoni" dinastia dar ...)
                Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

                Comment


                • #9
                  Eu spun asa...Sa ai tu grija de tine ca pe altul oricum il doare in cot ...It's a way of life )
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    mai...eu am grija de mine..dar in acelasi timp am grija sa nu nenorocesc si pe altu..din vina lui sau a mea...(tabla se indreapta...dar sufletul nu cred ca se mai intoarce inapoi)
                    Every story has an end, but in life...every ending is just a new begining.

                    Comment


                    • #11
                      Asa e mare dreptate ai O vorba de duh...Respect Ady
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        da aici ai mare dreptate simon chiar asa este bv ...... dar trebuie sa fim cu totii atenti si sa ne vedem de drumul nostru....multa bafta

                        Comment


                        • #13
                          si eu o sa fac la fel o sa fiu atent si o sa imi vad de drumul meu

                          Comment


                          • #14
                            Eu pana acuma nu am avut probleme in trafic la capitolul parcari, in sensul ca nu am fost blocat/zgariat iar eu la randul meu nu am blocat pe nimeni si nici nu am zgariat vreo masina incercand sa parchez, insa soferi neatenti in traficul din tulcea exista o dovada fiind accidentul la care am luat parte atunci cand cel din spate nu a observat faptul ca eu ma oprisem si ma lovit, iar unii taximestristi sunt o problema pentru traficul nostru de cele mai multe ori ei nu dau prioritate sau se baga ca nesimtitii si iti taie fata, dar e bine ca totusi nu ne omoram si nu iesim cu toporu in trafic ca in bucuresti, la noi inca e bine si fiind tulceni trebuie sa fim obisnuiti, iar daca nu e cazul sa o facem
                            Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                            Comment


                            • #15
                              in privinta taximetristilor sunt de belea nu numai k sunt nesimti da daca gresesc tot ei sar cu gura

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google