J-ul Si Latimea Anvelopelor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai cata vreme in talon scrie clar ca poti pune 185/65/15 si tu ai exact cat in talon, n-ar trebui sa ai vreo problema
    Semințele acelaș gust are.

    Comment


    • arata ok (daca nu te deranjeaza sa vezi guma cracanata pe janta, ca o guma de moto gp), dar ca asezare pe janta, 185 merge cel mai bine pe 6j. pe 7j pui 205-215.
      nu-ti verifica nimeni latimea jantelor. asta-i bulanul ca nu toti stiu sa citeasca pe o janta. bine, nici pe gume nu stiu ce inseamna marcajele, dar pt ei e destul sa vada 195 in loc de 185 si te-au ars.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Salut dragi colegi! Vreau sa achizitionez niste jante pe 15, 7,5 j, et38, ce credeti pot pune anvelope de 185/65/15? Multumesc anticipat!

        Comment


        • Salut dany91,

          Poti pune fara probleme acele anvelope.
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • Iti multumesc pentru raspuns. Am citit pr forum ca dimensiunea maxima la acele anvelope ar fi 7 j, de aceea am intrebat pe forum.

            nu mai cita ultimul post!
            Last edited by Seba; 20 June 2017, 10:07.

            Comment


            • gumele de 185 au, majoritatea 140-170mm la talon. 7.5J=190mm. or sa stea un pic cam "cracite" pe jantele alea dar asezarea mai depinde si de forma balonului (anvelopa in sectiune transversala), daca are flancurile mai drepte "[ ]" sau mai bombate "( )". La alea mai bombate se va vedea mai pregnant ca anvelopa sta "cracita".
              Last edited by Seba; 20 June 2017, 10:14.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Iti multumesc Seba pentru raspuns. O sa renunt la achizitionarea acelor jante. Eu nu sunt din acela de a face figuri cu jante late, sau mai stiu eu cum sa arata. Eu vreau ceva simplu si frumos. Am intrebat aici pentru ca nu ma prea pricep la dimensiunea jantelor.

                Comment


                • simplu si frumos gasesti destule si pe 6.5J, 4x100, et36/38. numa' sa ai un pic rabdare sa cauti pe net. fara sa fac reclama, cauta la timjante, emag, anvelope, etc... sigur o sa gasesti ceva sa-ti placa. drept e, trebuie si ceva buget daca-ti plac totusi jantele alea pe 7 toli latime, pune de proba o guma stock, vezi cum arata...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google