Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CostiC View Post
    azi am comandat NOKIAN WR D4 185/65R15 88T
    ...acum doar sper sa fie o iarna grea si cu multa multa multa zapada..
    Felicitari. Sa le uzezi sanatos. Mai bine iarna usoara si fara multa zapada chiar daca ai gume destul de bune.

    Comment


    • Loganul însuși e un lucru ieftin, cel mai ieftin, așa că lecțiile tale de viață sunt fara sens. Vorbim despre ce?...
      lucrul ala ieftin, cel mai ieftin, ultimul jeg, e ala care te cara din a in b. daca nu dai doi bani pe viata sau bunurile altora, macar de viata/bunurile tale ta ar trebui sa ai grija. ok, masina poate nu merita nimic, dar tu si ai tai, care folositi fierul ala, nu meritati mai mult? minunat mesajul tau, sper sa prinda la public, e plin de invataminte...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Îmi puteți recomanda un set de anvelope de iarna decente pentru Sandero stepway cu jante pe 16? Dimensiunile parca erau de 205,55,16.

        Când spun decente mă refer la ceva bun raport calitate preț. Nu fac raliuri dar as vrea frana buna la mersul prin oraș, sa nu-l pup in fund pe ăla din fața daca frânează mai brusc, și să fie capabile să urce cat de cat o rampa înzăpezită, in rest in afara localității merg incet iarna.

        Mă uitam la continental 860 că văd că îs foarte lăudate pe aici dar parcă n-aș da 16 milioane pe niște cauciucuri care le arunc după 4 sau 5 ani.

        Dintre GT RADIAL WinterPro 2 si FALKEN Eurowinter HS01 ce imi recomandati? Sunt bune de ceva brandurile astea sau se dezmembreaza cauciucurile dupa 10mii km?
        Last edited by Lvnatic; 26 September 2018, 18:15. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Kleber Krisalp 3

          Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

          Comment


          • @seba
            Citez din tine , nu sfătuiesc pe nimeni să facă așa : suntem prea săraci sa cumpărăm lucruri ieftine, dar cumpărăm Logan, ținem la viață noastră și a semenilor nostri si cumpăram Dacia Logan. Ii punem ghete in picioare dar fundul e gol. Nu mai bine ii schimbam și structura de rezistenta? Sau e mai simplu sa luam direct alta care sa le aibă pe toate. Eu sunt mulțumit de Logan așa cum l-a făcut Mă-sa cu bune și cu rele, dovada că din 1998 până în prezent sunt la a 3-a Dacie noua și o consider o mașină de mijloc (nici cea mai , nici foarte foarte) și tocmai de accea trebuie tratată că atare, de mijloc, altfel ajungem să-i schimbăm tot, caroserie, motor, instalația electrică sa fie in siguranța deplină. Spui că ai vrea E class, nu e imposibil, un credit e tot ce-ti trebuie, daca îți calculezi bine bugetul e simplu. Bafta!

            Comment


            • deci eu daca am cumparat loganul cu 4 cauciucuri de vara VIKING CITYTECH II 185/65R15 88T DOT 45/16, 2 Debica Frigo 2 185/65 R15 88T tot 2016 si 2 Motrio WINTER FAR AWAY 185/65R15 92T tot 2016, sa le arunc si sa-mi cumpar continental?

              Comment


              • Debica frigo 2 sunt foarte ok pt Logan, conti și mai bune.

                Comment


                • le-am testat pe toate 8, la stilul meu de conducere sunt ok, daca cumparam numai marci de renume ceilalti dau faliment.

                  Comment


                  • Eu zic sa sfătuim lumea sa cumpere cauciucuri noi, de mijloc, macar ,pt că marea majoritate cumpără sh cu dot-uri din 2011-2012. Sunt puține autoturisme noi înmatriculate, grosul îl reprezintă tarabele nemților la care nu se pun cauciucuri noi pt că vin împreună , la pachet, cu tiruri întregi de anvelope sh.

                    Comment


                    • Originally posted by alex1ioan View Post
                      Debica frigo 2 sunt foarte ok pt Logan, conti i mai bune.
                      Tocmai, ca pe asfalt umed sunt slabe rau.
                      Pe zapada-decente.
                      Parerea mea-gume pentru taximetristi.

                      Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by Lvnatic View Post
                        Mă uitam la continental 860 că văd că îs foarte lăudate pe aici dar parcă n-aș da 16 milioane pe niște cauciucuri care le arunc după 4 sau 5 ani.?
                        Pai si daca dai 14 meleoane si le arunci dupa 4-5 ani iti raman banii in buzunar?

                        Imparte diferenta aia de la 200 de lei la 5 ani si vezi ce ai putea sa cumperi cu ei. Combustibilul pe o luna costa mai mult de 200 lei.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Pai si daca dai 14 meleoane si le arunci dupa 4-5 ani iti raman banii in buzunar?

                          Imparte diferenta aia de la 200 de lei la 5 ani si vezi ce ai putea sa cumperi cu ei. Combustibilul pe o luna costa mai mult de 200 lei.
                          Nu are importanta ce fac cu banii aia. Mi-am luat dacia care cred ca e cea ieftina masina noua din romania (sau printre cele mai), pentru ca nu am bani de ceva mai scump si nici nu am bani sa dau 300 si ceva de euro pe un consumabil pe care nu-l exploatez la maxim, pentru ca dupa cum am zis nu fac raliuri si nici nu am pretentii de raliuri.

                          Eu intreb ce pot lua decent pana in 1000 lei, daca are careva binevointa sa ma ajute.

                          Comment


                          • Dintre Motrio, Kormoran,Debica, Tigar, Kelly care sunt cam la același preț , îți recomand Debica, sunt făcute de Goodyear, asemenea Daciei care e făcută de Renault, ca o gluma.
                            Last edited by alex1ioan; 26 September 2018, 20:15.

                            Comment


                            • Originally posted by alex1ioan View Post
                              Dintre Motrio, Kormoran,Debica, Tigar, Kelly care sunt cam la același preț , îți recomand Debica, sunt făcute de Goodyear, asemenea Daciei care e făcută de Renault, ca o gluma.
                              Multumesc. Stii ceva de falken?

                              Comment


                              • Nu știu, dar s-a discutat pe aici. Nu cred că te incadrezi in bugetul prezentat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google