Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dacia1981 View Post
    Eu am cheie dinamometrica si stransa cu cheia originala la mana e pe undeva asemenea cu strangerea la cuplu.
    Si eu strang tot la cuplu cu cheia dinamometrica. Din curiozitate la cati Nm strangi? Eu strang la 140 Nm.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

    Comment


    • Am observat că Ianculescu a cam uitat diplomația.

      On topic,

      Azi am făcut 220 km cu mașina bătrânului echipata cu falken eurowinter. Destul de puțin zgomot, am prins carosabil ud și stau relativ bine. Nu îți lasă senzația că sunt de iarna. Nokianul e mult mai silențios in comparație cu falken. Revin după ce le "alerg" și în condițiile de iarna

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Originally posted by rhydin View Post
        Din curiozitate la cati Nm strangi? Eu strang la 140 Nm.
        Din cate stiu in manual scrie ca se strange la 105 Nm, insa si eu depasesc aceasta valoare si o strang la 120 (deh,pitici pe creier),dar chiar si la aceasta valoare se desface relativ usor cu mana folosind cheia originala a masinii.

        Comment


        • Ce părere aveți de promoțiile de la Dacia?

          Dacia Service ti-a pregatit cele mai noi oferte si promotii pentru autoturismul tau. Descopera-le si profita de preturile mici acum!

          Comment


          • scumpe, ca toate lucrurile vandute de dacia. uite aici, aduse gratis acasa daca iei 4 buc.

            https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[iarna],manufacturers[26]

            si cine stie cand sunt facute... astea au dot din 2018.

            Comment


            • „Pe marți” aștept gumele de iarnă Fulda kristal montero 3 și urmeaza a fi încălțate pe jante de tabla MW.
              Logan 0.9 TCe 2018

              Comment


              • Eu inca nu stiu ce dreaq sa iau. Avand in vedere ca la anu’ intentionez sa ma arunc la alta marca, o sa trebuiasca sa vand anvelopele de iarna, fie separat, fie la pachet cu sareta. Nokian WRD4 m-ar tenta, dar nu stiu cat de cautate sunt la revanzare.
                Keep walking...

                Comment


                • cumpără Nokianuri SH

                  Comment


                  • Debica Frigo 2 cum se comporta?
                    Keep walking...

                    Comment


                    • eu mi am luat 4 anvelope noi dunlop sp winter sport 3d, pana acum tot acelasi model am avut si am fost foarte multumit, te scoate de oriunde, nu cred ca ramai blocat pe nicaieri in zapada decat foarte greu, gen sa ramana suspendata pe burta...
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Debica Frigo 2 cum se comporta?
                        Sunt legale.
                        Din cate am auzit despre ele, nu le-as incerca decat daca ar fi gratis. Acum depinde cum si cat mergi cu masina iarna. Prin Bucuresti la ore de varf sunt foarte bune.

                        Originally posted by ten View Post
                        ... am fost foarte multumit, te scoate de oriunde, nu cred ca ramai blocat pe nicaieri in zapada decat foarte greu, gen sa ramana suspendata pe burta...
                        La o anvelopa mai conteaza si cum franeaza, cum sta masina pe drum, nu numai daca e in stare sa te scoata din nameti.
                        Last edited by Fanez; 4 November 2018, 23:14.

                        Comment


                        • Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

                          Gasisem Debica Frigo 2 cu DOT 2017 la 460 lei 4 bucati. Dar cred ca era ceva in neregula cu ele, pe o anvelopa am vazut 2 imbinari de alea transversale sau ce or fi.
                          Pana acum am avut numai gume premium...si parca nu ma indur sa fac teste.

                          6mm de carne e in zona "inca ok" la o anvelopa de iarna?
                          Last edited by jonnie007; 5 November 2018, 20:20. Reason: Automerged Doublepost
                          Keep walking...

                          Comment


                          • am avut acum 5 ani frigo2. isi fac treaba pe zapada , cat is noi is chiar bune, putin cam zgomotoase. au mers 2 ierni in regim taxi si o vara dupa pe spate , cam 25k km iarna. daca erau cu garantie erau f bune la banii astia.

                            ps: 6 mm e bun. parca vin cu 8 din fabrica. pe la 4 nu mai sunt prea aderente.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Falken EuroWinter HS449 a incercat cineva?

                              Comment


                              • Am montat cauciucurile, Fulda Kristal Montero 3, DOT 3718 pe jenți tablă MWRO.
                                Cea mai mare greutate a fost de 20gr, singura la o roată.
                                În rest câteva grame.
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google