Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La astea doua m-am oprit. Nokian au aderenta mai buna si tind spre ele.
    Voi ce ziceti?
    Attached Files

    Comment


    • Despre Nokian am auzit ca sunt bune. Despre Hankook n-am auzit nimic. As merge pe Nokian.
      Last edited by Fanez; 16 November 2018, 16:17.

      Comment


      • citisem ceva teste in care hankkook icept asta a batut sau era oricum foarte aproape de nokian wr d4. despre d4 am auzit ca e semnificativ peste d3, asa ca as inclina spre hankook in cazul de fata. la drept vorbind, eu voiam hankkok pt scenic, dar am gasit conti la oferta si cum cele cateva magazine care aveau hankook la pret bun, nu aveau 4 bucati, cumva am fost fortat sa merg pe conti. eu zic sa cauti teste, nu review-uri si acolo vezi exact cum sta treaba cu franarea, cu virajele, pe ud, uscat, zapada, nu pareri de-ale userilor, unii fani michelin, altii fani goodyear, altii fani kormoran
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Incearca Anvelopa de iarna Michelin ALPIN 6 205/55R16 91T
          360 lei de blec friday la emag

          Comment


          • eu zic sa te uiti si pe testul asta. si eu voiam hankook sau goodyear ultragrip 9 dar din cauza bugetului am ajuns la concluzia ca debica frigo hp2 sunt varianta cea mai buna pentru dimensiunea aia. am platit 245-250 de lei pe bucata si am testat-o in cluj pe mazga/asfalt ud cam cum testam loganul vechi sa vad cat de bine "sta" pe drum. daca nu ai viteze astronomice si nu esti chitit sa le testezi limitele nu o sa ai probleme mai ales ca ai si ESP. acum tu stii ce faci, daca iti permiti cauciucuri premium, nu sta pe ganduri.

            Following on from the 51 winter tyre braking test, the excellent German publication Auto Bild have promoted the best 20 tyres to their full winter test, which covers every aspect of ...
            Semințele acelaș gust are.

            Comment


            • Inlocuit ieri anvelopele de vara, ocazie cu care am inspectat mai atent starea acestora; alea de vara ( Conti Eco5), mai merg cel putin 15 mii, iar alea de iarna (Semperit Speed Grip 2) au in medie peste 6mm profil.
              Last edited by IancuMIC; 18 November 2018, 15:34.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Acasa sau la vulcanizare?

                Comment


                • Era loc la vulcanizare?! ......
                  Eu am incercat o spalare si am renuntat
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Ce, e nebunie si la spalatorii acum?

                    Comment


                    • N-am nevoie de vulcanizare; am roti pe care mi le inlocuiesc singur, la tara.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Prin zona mea sunt la comun mare parte din vulcanizari / spalatorii...asa ca tot personalul la roti...
                        Pentru roti nu e cazul...dureaza mai putin sa le schimb singur.
                        Logan 0.9 TCe 2018

                        Comment


                        • Mie mi-ar lua 5 minute schimbarea unei roti dar pierd alte 20-25 cu operatiunea migaloasa de desprafuire a camerei rotii, a elementelor de directie, curatarea discului de frana, spalarea capacului si a rotii vechi, uscarea lor, spalarea prelatei rotii care a acumulat praf cateva luni si umflarea la presiunea recomandata.

                          Comment


                          • Mare atentie la strangerea suruburilor la roti. Sambata am fost la o vulcanizare (de tot rahatul, ca altceva n-am gasit liber) si ieri m-am trezit cu o bataie/zgomot ciudat. Aveam un surub nestrans pe una din rotile spate. Nici eu nu am fost atent atunci, si imi asum. Se da buleala sa iasa banu' si asta e. Mai bine mai faceti voi o verificare ulterioara ca nu-i de joaca.

                            Comment


                            • Am schimbat rotile de iarna( jante Polonia/cauciucuri Debica frigo 2) singur in curte la tara,inainte de ninsoare, cheia de roti din dotarea masinii isi face treaba cu brio, prezoanele desfacandu-se f usor. Am intampinat doar o mica problema pe fata,janta neoriginala intrand mai greu fiind nevoit sa iau la smirghel cercul jantei ,putin. Testez de cateva zile Debice-le pe zapada 10-15 cm, ud, uscat,sub 0 grade si nu am fost pus in dificultate, bine, nu am franat brusc la 100 km/h(!?). La un mers normal, de familist, parerea mea e ca se descurca spre bine.
                              Drumuri bune sa aveti !

                              Comment


                              • Și eu am același tip de pneuri ,debica frigo 2 , deja de 2 sezoane și nu m-au lăsat la greu. Își fac datoria cu brio.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google