Propuneri campionat cel mai tare kit de exterior/cel mai tare sistem audio...etc

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Propuneri campionat cel mai tare kit de exterior/cel mai tare sistem audio...etc

    Am o propunere pentru un thread + poll.Un fel de Concurs.Cel mai frumos kit exterior de pe forum.Ce-a mai ok/tare/mare instalatie audio,Cele mai frumoase jante,Cel mai frumos interior,Cel mai frumos vinil,culoare.....Ar fi super ok.
    Cred ca multa lume ar ravni un astfel de titlu!Ar duce la incurajarea forumistilor pentru a face modificari pe masini pentru a le expune.Pe urma avem si ce intreba:Cum ai facut aia ,de unde ai facut aia,....
    Vede cineva ideea...?

    Chiar putem sa facem chestia asta si cu cel mai bun topic,....sau eu stiu.Ar incuraja oamenii sa fie mai atenti ,mai interesati in a deschide un topic bun, un tutorial.

    Am putea sa fem pentru masini cu stage-uri:Incepatori/avansati... ca sa aiba sanse mai multa lume
    Last edited by b45gao; 21 May 2008, 21:43.
    EX : + =

  • #2
    Si de ce nu-l faci?

    Comment


    • #3
      Nu stiu cum.In primul rand vreau sa stiu cum vi se poare ideea si pe urma o sa incerc sa ma gandesc la un plan mai elaborat.Pentru acum vreau sa stiu cateva pareri...
      Daca vi se pare ok ii dau drumul...
      EX : + =

      Comment


      • #4
        Pai cred ca trebuie sa initiezi un thread in sectiunea corecta (altfel, cred ca te arde vre-un moderator!), si formulezi si poll, la care trebuie sa pui si intrebarile la care vrei sa se raspunda. Cred ca am zis ce trebuie, daca nu, rog sa fiu corectat.

        Comment


        • #5
          Eu zic ca e o idee buna
          eu zic ca la "Logan Tuning si alte Modificari i-ar fi locul,daca nu e asa rog sa fiu corectat.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Te corectez eu nu este nici o problema.
            Nu cred ca pot sa initiez un poll pentru 130000 de criterii pentru ca este greu de digerat si inteles.Trebuiesc mai multe sectiuni cu poll-uri.Nu cred ca pot sa ma apuc acum sa intitiez 12000poll-uri fara sa intreb macar.De aceea am postat aici.Inca ma mai gandesc la cum sa fac sa fie totul cat mai organizat.Sincer sa fiu ai fost de un real folos.De ce nu te faci Moderator poate atunci o sa muti tu toate topicurile si posturile dupa bunul plac.

            Ideea este ca poate un moderator ma poate ajuta cu niste sfaturi ,cum sa fac sa nu incomodez.Oricum tu trebuie sa intelegi ca ai fost de un real folos si am sa te las sa intrebi in continuare lumea daca am postat corect si daca nu cumva primesc scaunul electric pentru asta
            EX : + =

            Comment


            • #7
              Threadurile de care vorbesti ar trebui deschise la Discutii Generale, ca nu-si au locul la Tuning si alte modificari.
              Tu deschide ce crezi tu, noi o sa corectam, mutam sau eventual adugam ceva la ele, daca e nevoie.
              Dar sa tii cont ca in poll nu poti sa pui mai mult de 10 optiuni.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                De ce am impresia ca trebuie doar un topic. Timp de o saptamana, sa zicem, inscrierile. In functie de cati inscrisi, se face un fel de campionat (limitarea de 10 optiuni de poll), apoi topicul devine fara posibilitatea de postare, concurentii prezentandu-si masinile la sectiunea "my ride"? Ceilalti useri doar voteaza la categoriile care ii intereseaza...In inca una-doua saptamani facem totalul, tragem linie, punem rezultatele, inchidem topicul. Dupa un an o luam de la capat. Ca sa fie un concurs anula sau semestrial, dupa cum vreti...
                e doar o parere, puteti sa nici nu o luati in considerare, dar ma gandesc ca ar fi dpdv organizatoric cea mai "ieftina" si eficienta varianta. Altfel riscam un topic stufos, cu risc mare de a degenera.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Si ca premiu ... 1,2,3 ... 5 roni de la fiecare user care doreste (nu e o avere) ... Pe care organizatorul de intalniri din fiecare oras ii strange si ii trimite castigatorului ... Pentru a-i folosi pentru a imbunatati cu ceva masina (obligatoriu) demonstrand prin poze etc ...
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #10
                    Nu trebuie sa fie un premiu in bani.Cred ca un Stiker cu ziua/luna/anul/ si o remarca de genul best show ....Un text care sa spuna titlul castigat.
                    Pana la sfarsitul zilei o sa incerc sa vin cu un pln cat de cat pe care sa incercam sa il mai corectam sau caruia sa aducem ceva idei.
                    EX : + =

                    Comment


                    • #11
                      5 - competitii

                      3 modificari-----Level 1 (buget 800euro-1500euro)
                      -----Level 2 (buget 1501euro-3000euro)
                      -----Level 3 (buget 3001euro-...+ )

                      2 audio -----Audio 1 (buget 500euro-1500euro)
                      -----Audio 2 (buget 1501euro-...+ )


                      Masinile se vor expune la sectiunea My car:Foto+preturi+Categoria la care doreste incadrare

                      Inscrieri 3 sapt
                      Jurizare&vot 1 sapt

                      Concursul va trebuii sa fie gen arbore.
                      100de masini un poll cu primele 10(sa zicem in ordine alfabetica)
                      Stabilim castigatorul resetam si ...Urmatorii 10
                      Or sa ramana de ex din 100 tot 10 in finala mare.
                      Asta pentru un level
                      In cazul acesta ar trebui sa fie 5 polluri in acelasi timp pentru 5 competitii.

                      Aici este partea cu adevarat grea.

                      Are cineva ceva idei sau observatii cum am putea sa imbunatatim acest sistem?
                      EX : + =

                      Comment


                      • #12
                        Eu ma incadrez in asta -----Level 3 (buget 3001euro-...+ )
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Ok!

                          In momentul de fata nu se fac inscrieri ci doar vreau sa ma ajute cineva cu o idee cum pot face cu poll-urile .
                          Pentru ca trebuiesc sa fie 5 si nu vreau sa incomodez.
                          La o anumita perioada de timp trebuiesc resetate si eu nu am posibilitatea asta.Ca sa nu le resetez ar insemna sa fac pentru 100 de masini 10 polluri decat la o singura categorie din 5.Asta ar insemana foarte multe polluri.
                          Daca as putea sa fac un poll mai mare de 10 incadrari ar fi bine....
                          Ajutati-ma cu o idee.
                          EX : + =

                          Comment


                          • #14
                            Vorbeste cu un Moderator,sau chiar cu Administratoru.(Cristi_XP)
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Eu ma gandeam si la ceva de genul ...BEST EXHAUST ) fiecare cu un filmulet

                              Eu as zice sa fie niste categorii . "Best exteriour,best interiour,best sound,best...ce-o fi"
                              La fiecare categorie.... sa se faca pe termen de 1 sapt...inscrieri . Dupa inscrieri,se va construi pollul cu masinile care sunt inscrise...si cam atat.May the best one win
                              Ar mai fi o problema....masinile de show...de ex Loganul Alb de Prostreet,care zic ca ar lua locu 1 cam peste tot ,nu mi s-ar parea corect sa intre in competitie fata de restul masinilor de pe forum.Corect ar fi o categorie separata pentru masinile care au participat la showuri...
                              Last edited by Cristi_Xp; 23 May 2008, 01:17.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google