Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre Camera Video Auto DVR

    deschid acest thred cu scopul de a afla detalii despre aceste aparate, cat de necesare si utile sunt, ce functii ar trebui sa aiba, ce modele ati recomanda, cei care aveti in dotare deja astfel de aparate ce modele si cat de bune sunt?

    I-am scris Mosului sa-mi aduca un aparat si mi-am pierdut vremea pe net ca sa aflu informatii. Caut un aparat performant, ieftin si mic. Am gasit un model "C600" full HD, dar inca nu m-am hotarat, poate aveti careva sa-mi dati un sfat?
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

  • #2
    Eu,de vreo 3 saptamani,filmez cu asa ceva.Am luat-o de pe ebay cu vreo 20 de dolari.La banii pe care i-am dat pe ea...sunt multumit.Pe pagina de Youtube(Viteazu Sorin) gasesti filmari cu ea.
    Attached Files
    Last edited by KELBURTOS; 7 December 2013, 21:55.

    Comment


    • #3
      Daca vrei ceva profi, care sa filmeze intr-adevar fullHD, allegi Rollei/GoPro sau Prestigio.

      Comment


      • #4
        Uite un ...EXEMPLU.... La ora 13:45:00 daca tramvaiul o busea pe aiurita aia,,unde crezi ca o arunca? Apoi la ora 13:45:40,,cam cate "caprioare" vezi ca trec pe trecerea aia cand eu aveam verde la semafor?

        Eu am dat pe camera asta 200 de lei acum vreo 2 ani cred. Model M350 si sunt multumit de ea.
        As vrea sa mai cumpar una full HD si pe asta actuala sa o pun pe spate/luneta sa filmeze.
        Eu o tin la rezolutie medie, pt ca nu am un card de memorie de clasa 10. Daca o dau la rezolutie maxima, filmele imi apar in frame-uri.
        Asa ca degeaba iti iei o camera HD sau full hd, daca nu iei si un card cu viteza de scriere cat mai mare.
        Last edited by Ivan Marian; 8 December 2013, 14:43.

        Comment


        • #5
          uite aici ceva frumos si ieftin si cu 2 camere si nu te complici sa dai 500 de lei cum e la noi... vezi ca gasesti pe youtube filmari la camera "dvr i1000"

          Comment


          • #6
            ceva si mai ieftin si destul de bun. am luat cateva pana acum pentru colegii de la munca si sunt multumiti.si chiar e full hd.

            Comment


            • #7
              mie unul nu imi place cu atarna pana la jumatatea parbrizului cu suportul ala...aceea de care am zis eu e misto pentru ca se lipeste pe parbriz si nu atarna nimic...o lipesti frumos in spatele oglinzii...nu ai nicio treaba

              Comment


              • #8
                Eu filmez cu : Vico TF2+ Premium (http://www.trafictube.ro/product/vico-tf2-premium-2/), e una dintre cele mai performante camere de filmat din interiorul masinii.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #9
                  daca dispui de capital cumpara vico

                  eu am luat Seezeus Shadow GT680W Black, cu free shipping, de la chinezi (google it), astept sa apara coletul. a costat 333 lei plata prin paypal.
                  si eu m-am documentat mult pana sa aleg acest model. vezi ca sunt cativa care posteaza inregistrari facute cu accest model pe site-ul acela dedicat romanesc (il gasesti tot pe google).
                  http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                  Comment


                  • #10
                    Eu inca nu am vazut filmarile de pe camera mea,sa vad cum e,dar hai sa vedem cum facem sa vedem filmarile,ca doar taaaree departe stam unu de altu )))))))))

                    Comment


                    • #11
                      Cum filmeaza Vico TF2+ Premium :

                      Filmare de noapte :
                      videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă


                      Filmare de zi :

                      videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #12
                        Da, multa lume lauda VICO ,se pare ca sunt bune.
                        Vreau sa specific faptul ca nu am deschis special pentru mine acest subiect, sigur mai sunt colegi in cautare de astfel de aparate.
                        Printre functiile ce trebuie sa le aiba un astfel de aparat, trebuie mentionate: unghiul de filmare care e bine sa fie cit mai mare (WIDE), 130 de grade sau mai mare.
                        Inca un lucru important ce nu este specificat la toate aparatele este plaja de functionare a aparatului adica intre ce temperaturi functioneaza. Cu cat plaja e mai mare cu atat mai bine, de exemplu: -20`c ~ +85`c
                        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                        Comment


                        • #13
                          sunt foarte bune vico astea, dar si scumpe (depasesc bugetul alocat masinii ) ...interesante sunt si Seezeus Shadow GT680W Black, mai ales ca au si gps... urmatoarea "investitie" in masina, camera va fi, dar pana atunci asteptam parerile colegilor care deja au comandat...
                          Last edited by popavlm; 9 December 2013, 16:59.
                          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                          Comment


                          • #14
                            Am postat si mai devreme, dar pentru ca am pus un link nu apare mesajul. Cautati pe google " HD 720P Smallest In Car Dash Camera Video Register Recorder DVR Cam G-sensor "

                            Mi se pare ok pentru o camera ieftina instalata permanent in spatele oglinzii.

                            Comment


                            • #15
                              Am gasit niste reduceri interesante: ce camera ai recomanda ?
                              Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google