Frauda la Omniasig

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu e fixa, e variabila. Pe chestia asta au marit-o atunci fara sa ma anunte si de aici problema cu acceptul de plata.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Peter Pan View Post
      Sony este curios ce spui tu.Eu am luata masina prin credit brd, deci am fost obligat de banca sa fac casco la OMNIASIG dar la mine pe polita scrie urmatoarele: avarii si furt ale autovehiculelor pe teritoriul Romaniei si avarii in strainatate "DA Omniasig"
      La mine arata asa polita CASCO Omniasig: avarii + furt pe teritoriul Romaniei = bifate. Nimic in strainatate.
      Cand am plecat in afara tarii, am cerut o extindere la polita CASCO. Mi-au dat astfel CASCO extern gratuit pentru ca aveam la ei si RCA-ul, altfel m-ar fi costat 10% din CASCO.
      Logan Ambition 1.5 DC

      Comment


      • #78
        Eu am asa: Avarii si furt ale autovehiculelor pe terioriul Romaniei si avarii in strainatate: DA, Omniasig. Si o mentiune: Acoperirea suplimentara a riscului de furt extern nu valideaza Ucraina si Republica Moldova

        Comment


        • #79
          Corect! In Ucraina si Rep. moldova, pe riscul nostru!

          Recitind relatarile de mai sus, ma intreb daca nu cumva calitatea serviciilor prestate de asigurator nu depinde si de filiala, nu numai de firma de asigurari.
          Logan Ambition 1.5 DC

          Comment


          • #80
            Sigur ca da, doar suntem romani. Unul e mai lenes, altul vrea si el o atentie s.a

            Comment


            • #81
              Daca i-ar plati cu procent din plati, ar pune de bunavoie pe constatare si petele de la ploaie... Asa, romanizam in continuare, fiecare cu norocul si agentul lui.
              Logan Ambition 1.5 DC

              Comment


              • #82
                Nu prea au cum, ar fi o motivare a angajatilor total contrara interesului lor. Iti dai seama ca nu au nici un interes sa dea banii ci doar sa incaseze. Incasari mari + plati putine = profit mai mare.

                Comment


                • #83
                  Categoric, dar visam si eu frumos.
                  Logan Ambition 1.5 DC

                  Comment


                  • #84
                    Denisa si NSA se pare ca filialele omniasig din teritoriu incheie polite ce au asigurari diferite.La mine nu specifica nimic de Ucraina si Rep Moldova.Denisa, cand am fost in concediu asta vara la ai mei in Italia, am fost la sediu sa imi treaca numarul de inmatriculare pe polita si am intrebat si de extinderea in strainatate pe care bineinteles ma puneau sa o platesc dar le-am aratat polita si au spus ca e ok.

                    Un pic de off: denisa te invidiez pt motorul masinii tale.

                    Comment


                    • #85
                      Mai intai, off: in numele motorului, multumesc.

                      Asa am dedus si eu citind pe aici. Difera politele de la filiala la filiala si nu m-as mira sa difere si de la caz al caz. Important se pare ca este, mai intai, sa fim cat se poate de "asigurati" si abia apoi sa nu avem nevoie de ei.

                      Intrebare, de curiozitate, pentru ca eu am masina in leasing: la creditul auto polita CASCO se cesioneaza in favoarea bancii?
                      Logan Ambition 1.5 DC

                      Comment


                      • #86
                        Ai dreptate, e bine sa ai CASCO. Nu de alta dar patesti ca mine si te loveste un idiot care nu a auzit de RCA si pana recuperezi banii de la el prin tribunale ....
                        Da, polita CASCO e cesionata in favoarea bancii pe perioada derularii creditului. E si normal, in caz de o dauna totala cam dispare obiectul contractului

                        Comment


                        • #87
                          E logica povestea cu cesionarea, ai dreptate.

                          Cat despre creaturi fara RCA, Doamne fereste! Avem in oras o multime de masini inmatriculate in strainatate si am auzit de cazuri in care au fost implicate in accidente si au disparut apoi fara urma. Ce sa retii de numerele lor, amestec de cifre si litere, si nu 2-3 ca la noi... Si cum sa dai de urma soferului, ca de multe ori nici masina nu e cumparata, e condusa pe baza de procura de la adevaratul proprietar...Mai bine sa ai asigurare si sa nu ai nevoie s-o folosesti, clar!
                          Logan Ambition 1.5 DC

                          Comment


                          • #88
                            Deci va rog eu ajutati-ma si pe mine !!!! Astazi am fost la OMNIASIG sa ma informez de cateva chestii ...si printre altele ce-mi zice omul ala de acolo(ag. constatator) : Iauzi ca cica trebuie sa semnez reinoirea contractului ,si sa semnez si bagarea francizei...de 178 euro.... am ramas prost!nu stiam ce sa cred...
                            Am ajuns acasa si m-am uitat pe polita de asigurare: am contractul incheiat pe 12/10/2007 si expira pe 11/10/2014 ,mentionez ca am credit pe 7 ani prin BRD si mi-am platit toate ratele si primele de asigurare la timp!

                            Acum ce gandeste creierul meu...nu cumva sa ma fraiereasca si sa ma puna sa semnez de buna voie ( '' ca asa trebuie'') doar ca sa imi bage franciza?!

                            Ajutati-ma va rog frumos ! Multumesc anticipat:* !
                            sigpic
                            http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
                            http://mik-anonym.blogspot.com

                            Comment


                            • #89
                              daca ai un contract valabil semnezi un altul numai daca noile conditii iti sunt favorabile. daca nu lasi asa. daca fac gura ca trebuie musai sa reinnoiesti mergi la OPC si eventual ii dai si in judecata ptr nerespectarea contractului valabil pana in 2014. ce e in mana nu e minciuna!
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • #90
                                Corect!
                                Sa ne povestesti si noua cum s-a terminat povestea, sa stim de ce sa ne ferim.
                                Logan Ambition 1.5 DC

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google