-FUELIO - Sau Mașina Bine īntreținută Dacia Logan I De la proiectul Dacia X90 la noul automobil Dacia Logan FUELIO - Sau Mașina Bine īntreținută - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan I

Dacia Logan I De la proiectul Dacia X90 la noul automobil Dacia Logan

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

piesenet.ro

FUELIO - Sau Mașina Bine īntreținută

Dacia Logan I

Raspunde

Thread Tools
Vechi Acum 3 Saptamani   #1
mp74
Avansat

Data inscrierii: 14-10-2013
Motorizare : 1.6 16V + GPL Landi Renzo(2015)
Varsta: 43
Posturi: 116
Membru :
[Avansat]
Icon13 FUELIO - Sau Mașina Bine īntreținută

Pe Magazin Play pentru dispozitivele pe ANDROID am găsit și folosesc de peste un an o aplicație FUELIO de monitorizare a consumului de carburant, a costurilor cu chetuielile de īntreținere, perioade de service și schimbare consumabile, alerte la o anumită dată sau periodică, alertă la atingerea unui nr de KM setat ... etc...
Interfața este īn limba romānă , aplicația este foarte intuitivă.
Ca să īnțelegeți din prima : ODOMETRU - valoarea kilometrajului.
Astfel īn funcție de cāt de conștiincioși sunteți și introduceți costurile și perioadele de service ( schimbare de consumabile și posibile revizii ) la atingerea perioadelor setate sau a nr de KM conform cu ultima alimentare cu combustibil la care introduceți și valoarea kilometrajului ( ODOMETRU ), veți avea o statistică detaliată a banilor investiți īn mașină printr-o serie de rapoarte și statistici ale aplicației.
Ca facilitate are posibilitatea de a face backup pe Google Drive sau DropBox, deci dacă pățiți ceva cu telefonul informațiile se vor reface de acolo după reinstalarea aplicației pe noul telefon, īntrucāt periodic informațiile introduse despre mașină se actualizează īn locația de backup.
Am luat cartea de service a Loganului și am introdus data ultimelor schimburi de consumabile, perioadele de service asociate cu ce trebuie schimbat și acum mă avertizează periodic ce am de lucru la mașină ( multe le poți face singur ) și dacă e cazul să fac service la mecanic.
Eu vă spun că merită efortul de a introduce la fiecare alimentare valoarea combustibilului și valoarea kilometrajului !

Last edited by mp74; Acum 3 Saptamani at 12:15.
mp74 e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 3 Saptamani   #2
vdmihai
Loganist de 5 stele

vdmihai's Avatar

Data inscrierii: 17-06-2008
Motorizare : Toate!
Varsta: 26
Posturi: 2,697
Membru :
[Loganist de 5 stele]
[LoganClub Tg Jiu]
Implicit

Salut, se poate baga in aplicatie tot ce am facut la masina de cand am luat-o si sa ajung pana in momentul de fata?Apoi sa continui.

!
vdmihai e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 3 Saptamani   #3
mp74
Avansat

Membru :
[Avansat]
Icon7 Da, se poate

Da, se poate , evident că poți pune dată calendaristică la orice date introduci. Doar să ai răbdare Ai mai jos cāteva ecrane ... informale.
Attached Images
File Type: jpg fuelio-5.2.0-release-image.jpg (49.3 KB, 81 views)
File Type: jpg fuelio app 1.jpg (66.8 KB, 80 views)

Last edited by mp74; Acum 3 Saptamani at 20:58.
Vechi Acum 3 Saptamani   #4
vdmihai
Loganist de 5 stele

vdmihai's Avatar

Data inscrierii: 17-06-2008
Motorizare : Toate!
Varsta: 26
Posturi: 2,697
Membru :
[Loganist de 5 stele]
[LoganClub Tg Jiu]
Implicit

Super, am instalat-o si eu.
Am pastrat facturi/chitante, etc. la tot ce am facut pana acum la masina, am un morman de hartii . O sa imi fac timp sa introduc toate datele in aplicatie si presimt ca o sa ma sperie costurile , rezultat->> am muncit pentru masinile din ograda

!
vdmihai e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 3 Saptamani   #5
mp74
Avansat

Membru :
[Avansat]
Icon7

DA, poți ține evidenta cheltuielilor la mai multe mașini ... īncă pe mine nu m-a interesat asta

Raspunde

Sari la Forum

Tags
bine, costuri, fuelio, īntreținută, logan, mașina, odometru, sau, service

Thread Tools

Reguli de Postare