Fuga De La Locul Accidentului...pagubit:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fuga De La Locul Accidentului...pagubit:(

    Eri dupa amiaza am vazut cu ochii mei cum un nene a intrat in parcare mi-a zgariat masina sa dat jos sa uitat si a vrut sa plece.Cand iam cerut ceva explicatii a tipat un pic si a demarat in tromba, iam luat numarul si m-am dus la politie am dat declaratie ,mi-au zis ca in 24 ma ore ma cauta un coleg dea lor care preia cazul dar nu ma sunat nimeni asa ca nu stiu ce sa cred...
    In caz de ma cheama la politie sa imi dea asigurarea lui(asta daca are , ca de asta cred ca a fugit sau era baut)pot sa refuz si sa-i cer bani sa-mi repar masina ca sa nu stau la mana asiguratorului cine stie cat...sau ce sa fac, la ce sa ma astept?ceva sfaturi de la cei patiti va rog...

  • #2
    Daca tu poti dovedi ca el ti'a lovit masina si nu s'a prezentat la pollitie in 24h trebuie sa ii suspende permisul!

    LE: si daca se va ajunge la asta, atunci sigur va dori sa se inteleaga cu tine cu orice pret!
    Last edited by Niki; 27 April 2010, 22:55.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      de ce sa dovedeasca el? pai politia ce face? trebuie sa cerceteze cazul si acolo se vede clar , se cerceteaza masina, zgarieturile mai apar si martori .

      Comment


      • #4
        Nu astepta sa te caute ei (de la politie), du-te tu si vezi care mai e situatia. Daca iti da asigurarea e de ajuns, problema e ca si rezolvata. Ca sa ceri bani cash de la el... nu cred ca iti va da de bunavoie...
        Sper ca ai casco, in caz ca politia nu rezolva nimic.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          n o sa rezolvi nimic...credema..da de el, arde i una, pune l la pamant si reparati masina..politia n o sa faca nimic, s ar putea sa iesi tu vinovat pana la urma ) asta am patit si io si era sa ma aleg si cu ditamai amenda si acu imi fac si masina singur...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Daca nu recunoaste ca el ti-a lovit/zgariat masina nu cred ca ai ce sa faci, nu poti dovedi politailor ca omul ala a fost, poate sa zica ca ai luat numarul asa la nimereala ca sa dai vina pe el... tot pe casco cred ca rezolvi cu reparatia, daca ai!

            PS: era zgariata/lovita si masina lui?
            sigpic

            Comment


            • #7
              Daca masina lui nu prezinta urme care sa demonstreze o ciocnire/tamponare si daca nu ai martori posibil sa te alegi cu o dovada de vandalism.Omul daca a fugit posibil sa fie la fel de tare si sa nu recunoasca.

              Comment


              • #8
                Am patit si eu ceva similar!! Cea care mi-a tamponat masina a fost chemata la Politie abia dupa 48 de ore, i-a dat amenda 600 de lei. Nu avea RCA, asa ca reparatia a ramas "ciubucul" meu!! Puteam sa o dau in judecata dar probabil ca aveam mai mult de pierdut decit de cistigat!!!
                Reparatia am facut-o pe CASCO!!

                Comment


                • #9
                  Am doi martori...urme pe masina lui evident ca au ramas vopseaua dp spoilerul meu a ramas pe tabla lui plus ca e zgariata si a lui(asta in cazu in care nu si-a reparato deja)Casco nu am...Azi am fost la politie si am vorbit cu unu de acolo si mi-a zis ca sa astept sa vina ala la politie si cand vine ma cheama si pe mine...sa se rezolve problema.Oricum nare cum sa ma scoata vinovat in cel mai rau caz ca am parcat unde nu trebuia(dar nu e cazu la mine) si sa-mi dea amenda pt parcare neregulamentara,dar vinovat el este ca mi-a lovit masina si a fugit...daca eram eu vinovat putea sa stea si sa-mi cearca mie asigurarea.Sper sa se rezolve ca si asa vine itp si trebuie sa schimb distributia pompa apa gumele pe fata etc.Va multumesc pentru sfaturi

                  Comment


                  • #10
                    Stai linistit, daca nu declara accidentul in 24h, trebuie sa ii retina permisul!

                    Se va face reconstituire si se va dovedi ca el este cel care ti'a lovit masina, dupa urmele ramase.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      tine-te de capu lui daca ai martori ca nu e bine sa ierti pe nimeni ca altcineva la nevoie sigur nu te iarta...nu e cel mai omenos lucru, da se pare ca asa merge treaba acuma
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        @bracsau da l-ai blocat cumva si te-a lovit incercand sa iasa? Intreb de curiozitate.
                        Apropo, nu e accident, e tamponare.

                        Comment


                        • #13
                          Nu are importanta ce denumire ii dai. Se numeste tot accident usor, care se poate solutiona pe cale amiabila dandu'i pagubitului asigurarea... sau alta "intelegere".

                          Daca nu se ajunge la o intelegere se merge la politie in 24h pt. a se declara incidentul. Si gata.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bracsau View Post
                            Eri dupa amiaza am vazut cu ochii mei cum un nene a intrat in parcare mi-a zgariat masina sa dat jos sa uitat si a vrut sa plece
                            @vasile78
                            omul zice clar, era masina in parcare si cel care i-a lovit-o a vrut sa parcheze langa el
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Eu eram curios daca a blocat alta masina sau a parcat pe locul altuia, ma gandeam ca poate ala i-a zgariat-o intentionat. Bineinteles ca asta nu schimba datele problemei dar am intrebat doar pentru mine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google