Furtune Lichid Parbriz La Stropitori

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Furtune Lichid Parbriz La Stropitori

    Salut, sunt nou pe forum, asa ca va rog sa mutati postul, daca am postat gresit.
    Doresc sa stiu unde pot gasi furtunase de cauciuc care duc de la T la cele 2 stropitori de pe capota. Cele vechi s-au crapat, cred ca de la caldura de la motor, am luat ceva transparent, dar sunt mai rigide, au peretii mai subtiri, trece mai multa apa prin ele si apa pulverizata abia ajunge la stropitoarea din dreapta. Multumesc!

  • #2
    De la perfuzii, din dezmembrari, de la reprezentante sau din targ.

    Comment


    • #3
      Eu am găsit într-un magazin de piese auto setul complet (duze + furtunașe + teu) și n-a costat mult. Așa că poți să schimbi și tu tot ansamblul ca să fii sigur că merge.
      Dacă nu ajunge apă la una din ele e posibil să fie înfundată - bagă un ac în ea, vezi să nu ai mizerie pe traseu, pe furtunașe, prin teu și ar trebui să-și dea drumul.

      Comment


      • #4
        Am eu daca le vrei.
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • #5
          A inghetat lichidul de parbriz in stropitori. Ieri am schimbat vechiul lichid diluat care rezista la doar -10 grade C. Am pus unul nou si bun....dar am uitat sa scot lichidul vechi si din instalatie. In borcan lichidul nu este inghetat. Ce pot sa-i fac?? In mers nu s-a dezghetat. Pompa am fortat-o de 4 ori...nu mai dau ca imi e frica.

          Comment


          • #6
            Apă caldă pe duze după ce compartimentul motor este cald. Vorbesc din experiență proprie!
            Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

            Comment


            • #7
              Cumpara solutie concentrata, fara sa o diluezi, cat poti de mult.

              Sau

              Spirt.
              sigpic
              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

              Comment


              • #8
                Am dat cu apa calda. Am fortat pompa si a plecat pana la urma, dar acum stopitorile arunca aiurea . Logan 2 arunca lichidul pe tot parbrizul (stil perdea), acum arunca doar intr-un punct de pe parbriz.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Fanez View Post
                  De la perfuzii, din dezmembrari, de la reprezentante sau din targ.
                  Cu "perfuziile" am facut si eu treaba buna in trecut si confirm ca este o idee excelenta in lipsa de magazin piese auto.

                  Datorita faptului ca sotia este cadru medical, am in trusa mult mai multe "produse" si usetensile decat ofera firmele producatoare. Pentru ca nu se stie niciodata ce se poate intampla, atat d.p.d.v. medical cat si... tehnic.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google