Gaura Bara Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gaura Bara Spate

    La multi ani pe 2016 la toata lumea, problema mea este ca ma-m trezit cu bara din spate la logan în apropierea tevii de esapament crapata si cu o bucatica de plastic nu mare lipsa,asi vrea sa umplu gaura cu ceva asi vrea sa mesteresc eu problema dar nu stiu cu ce ? ma gandesc la vre-un chit pentru plastic este asa ceva? aveti vreo ideie cu ce sa astup lipsa de plastic din bara. multumesc.

  • #2
    Ai nevoie de o bucata de plastic de acelasi fel (ca si compozitie), dintr-o alta bara de exemplu.
    Se repara cu o scula ce topeste plasticul si are si aer cald, plus material cu care sa faci sudura (lipitura).
    Iti recomand sa cauti un atelier care se ocupa cu asa ceva, asa o sa iesi mult mai ieftin.
    Nu uita sa obtii aprobare de reparatie inainte .
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #3
      merlasviorel, ai reusit lucrarea?
      heg, iti trebuie mana de artist, formata, incat "mestereala" sa nu se mai observe, acum depinde cat de mare este orificiul...Dar cred ca se poate si este mult mai avantajos asa, decat sa o inlocuiesti
      Last edited by 77sky; 8 January 2016, 23:56.
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #4
        77sky- Doecamdata doar m-am informat si am cautat un atelier de reparat prin apropiere.
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • #5
          gaura este cam la 3 cm lungime sub forma de triunghi am lipit un sticker pe bara si am sa vad ce pot face mai departe multumesc pt. raspunsuri.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google