Gj 60 vdm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce fel de folii pui acolo

    Comment


    • Vine vara !

      Am rezolvat si problema cu vopseaua in prezent cioara are ~93.000 km fara probleme, asteptam linistiti revizia, revizile, pardon.
      Poze nu mai pun, nu a suferit nici o modificare estetica, doar a disparut acel stiker de pe luneta.
      NOL, ia legatura cu userul turturel, eu de la el achizitionez cam tot ce inseamna stiker/autocolant.

      Batranul passat a primit si el vopsirea totala mult dorita, dar are o culoare cu care nu prea ma impac, nu prea se observa ca este proaspat vopsit. Daca dispuneam de fonduri mai mari probabil ii schimbam culoarea, dar vorba aia las-o ma ca merge asa.
      In rest toate bune.
      Drumuri senine !
      Attached Files
      sigpic
      !

      Comment


      • Am uitat sa precizez husele au disparut , scaunele arata binisor, dar in curand o sa apara o taietura unde este incercuit. Deja se observa o fisura mica.
        Attached Files
        sigpic
        !

        Comment


        • N-o sa apara. ;) Sunt cute.. ale tapiseriei. Ar merge incercat cu fierul de calcat...sa le elimini.. (atentie la temeratura - si fara exces)
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • La mine s-a rupt putin materialul respectiv , mai repede cu un feon .... Cu fieru de calcat il topeste instant...

            Comment


            • Tapiteria e in regula , eu ziceam de materialul ala din jur, nu stiu cum ii zice. Am incercuit cu negru in ultima poza, unde este fisura. O sa revin cu poze mai concludente.
              sigpic
              !

              Comment


              • Cu timpul o sa se rupa , la mine pe la 80-90.000 , avea o taietura mica la inceput . Se face si din cauza ca se freaca putin materialul de carenaj cand te asezi cred eu... Las-o asa ca nu-i problema . Tinand cont ca nu ai airbag-uri laterale , o tapiterie completa costa 150-180 ron ...

                Comment


                • ..

                  chiar sunt curios NIMENI daca mai are cineva tapiserie black-line ....
                  eu unul numai am.
                  cine a avut echiparea black-line sau story trebuia sa-si ia cand era 140 lei....

                  Comment


                  • Pacat ca nu se mai gasesc. Cand vor fi prea urate, ori iau alt model ori niste huse dedicate.
                    Pana una alta astazi am trecut pragul de 100.000 km , in urma cu vreo 3000 km am facut reglajul culbutorilor iar cioara se simte bine . Se pare ca e ascultatoare si nu imi face probleme, ma declar foarte multumit de ea, avand in vedere ca nu o menajez deloc.
                    Attached Files
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • multi km fara probleme in continuare alaturi de "cioara" ta (suna totusi cam urat/grotesc, in fine, e negresa ta ). se pare ca modelul asta, ph2, e mult mai reusit, cel putin pe parte de fiabilitate decat logan 2 1.2.

                      Comment


                      • Multumesc la fel cristi , hmm nu m-am gandit la faza cu numele , poate corbul ?
                        Hai ca am laudat-o prea mult , acum intampin ceva probleme cu gazu',
                        http://www.loganclub.ro/forum/poseso...t45792p24.html.

                        Pana ii dau de cap, o sa merg pe benzina , deci cu ea nu am nimic, instalatia gpl ma supara .
                        Drumuri bune!
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • cred ca s-au dat peste cap niste parametrii de injectie, daca ai mers mult numai pe gpl, probabil trebuie o resoftare

                          Comment


                          • S-a rezolvat, am schimbat fisele si totul a revenit la normal . Urmeaza sa schimb si bujiile.
                            Am gasit o poza in telefon si mi-am adus aminte de o mica patanie.In urma cu aprox. o luna am dat de un musafir in compartimentul motor, care din pacate era decedat, nu stiu cum a ajuns acolo, dar bine nu i-a fost.


                            PS:Multumesc colegului planetara, de la el am achizitionat piesele de origine.
                            Drumuri bune !
                            Attached Files
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Arata bine ''cioara'' Eu i-as da pleoapele jos de pe faruri

                              Comment


                              • Multumesc mult!
                                Nu m-am gandit sa le dau jos, mi se par farurile prea mari , oricum este colant lipit, dar sa stiti ca arata bine si in realitate.
                                Momentan cioara a trecut putin peste 115.000 km, jos palaria pentru ea, ne slujeste cu loialitate si nu are pretentii mari .
                                De curand am facut un drum pana la Miercurea Ciuc de unde i-am adus un fratior , putin mai timid acum, dar se va integra de minune . Sa nu ma credeti "crazy", imi place sa am grija de orice lucru, si uneori vorbesc ca si cum ar fi persoane, deh fiecare cu nebuniile lui .
                                Ce credeti ca este ????
                                Attached Files
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google