Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte buna treaba,am o intrebare asa se pune incalzirea pentru ca eu plasa am puso invers cu partea aia mare jos si cu aia mic pe lombar,sau fiecare o pune cum vrea,a iesit treaba buna,sa o folosesti cu placere e o investitie care merita.

    Comment


    • Ai pus incalzirea bine,eu am facut pozele cand era scaunul pe spate si te-a indus in eroare,partea mare jos pe sezut si partea mica pe spatar,iti zic singure cum se pun
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • nu avea cum sa greseasca matheo cu un profesor ca dizain (dsign)
        sigpic

        Comment


        • da asa e m-am uitat mai bine si era scaunul pus invesrs,ca nici gaurile de la tetiere nu se vad sus cum am spus eu.

          Comment


          • si eu am revenit la bujiile de fabrica tot din cauza ca functiona motorul ciudat, de 3 saptamani pare ca e ok acum.

            sa nu zic, am reglat si tachetii am schimbat si fisele am curata si corpul clapeta si tot asa facea... ca doar aveam buji bosch de 3000 km prea noi sa faca figuri...

            ai implementat schema aia ?
            "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

            Comment


            • Inca nu,de luni cand incep munca cumpar doua relee,fac un modul ca in schema, si daca merge bine ma apuc de treaba

              Dupa schimbul de bujii acelasi defect are,o sa-i reglez culbutorii si sa o vad cum se comporta
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Ce fasole are masina ta oare? Zici ca in ea ai bagat turbo si axe si magarii de face fente...
                Gata, stiu cauza....I-ai pus inapoie catalizatoru
                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                Comment


                • Ti-ai pus incalzire ai?? Zice bodaproste ala de ti l-ai cumparat acum ceva timp

                  Comment


                  • bravo frate frumos

                    Comment


                    • Astazi am reusit sa-mi reglez culbutorii,mi-am schimbat garnitura de la evacuare,am mai spalat/curatat corpul portclapeta si motorasul pas cu pas si am pus garniturile de cauciuc la tijele ce tin usa la deschidere.

                      Ca prima impresie masina merge mai bine dar trebuie sa fac procedeul de "invatare" a motorasului pas cu pas

                      Multam Cosmin CGK pentru ajutorul dat la demontare
                      Attached Files
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • Multumesc si eu pentru ajutor.
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • bine zis FANICA! multumiri lui matheo ptr ajutor,pierdeai bunatate de ulei !
                          Attached Files

                          Comment


                          • deci pana la urma de la Fane era uleiu :P, nenea Matheo capace tiranti le zice la caucioacele alea :P( se simte diferenta cu ele? mai intra curent pe la usa? ca de praf nu mai zic )

                            Comment


                            • E foooartee tare golanul tau...am ramas fara cuvinte cand l-am vazut la regionala de anul trecut la Mioveni...si am o intrebare:Anul asta o sa vii??

                              Comment


                              • Originally posted by FANE_CLK View Post
                                Multumesc si eu pentru ajutor.
                                Cu placere Fane

                                Originally posted by ghiaurul View Post
                                bine zis FANICA! multumiri lui matheo ptr ajutor,pierdeai bunatate de ulei !
                                Nu puteam sa-l las asa cand aveam tot ce trebuie la mine si a durat 5 min,da si el o bere rece cu bruma pe ea!

                                Originally posted by hmv86 View Post
                                deci pana la urma de la Fane era uleiu :P, nenea Matheo capace tiranti le zice la caucioacele alea :P( se simte diferenta cu ele? mai intra curent pe la usa? ca de praf nu mai zic )
                                Nu stiam eu exact cum le zice,acum stiu
                                Inca nu pot sa ma pronunt,in timp o sa-mi dau seama de utilitatea lor,eu din cauza prafului le-am pus

                                Originally posted by radionight17 View Post
                                E foooartee tare golanul tau...am ramas fara cuvinte cand l-am vazut la regionala de anul trecut la Mioveni...si am o intrebare:Anul asta o sa vii??
                                Probalil ca da,este prea devreme sa confirm.Ma bucur ca ti-a placut.
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google