Golan II 1.2 16 V Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    initiatorul topicului s-a referit la fosta lui masina care era pe gpl si spunea ca pe langa uzura motorului avea si o pierdere de putere din cauza gpl-ul crezand cu toate astea ca motorul a ajuns sa aiba 65-70CP de la 92Cp iar eu i-am spus ca nu se pierde putere din cauza GPL-ului si este doar un mit.Daca am gresit cu ceva sa se sterga postul insa si omul a adus in discutie vechea masina si am spus sa-i dau o explicatie.Succes

    Comment


    • #77
      nu la tine ma refeream, ai venit cu explicatie ok, nu-i inteleg pe cei care sustin mitul ca gazul taie din putere si cuplu, desi ei poate nu au condus in viata lor o masina pe GPL
      mocanule, pierderea de putere o avea de la vechime + motor praf, nicidecum de la GPL

      Comment


      • #78
        Nu sunt mecanic deci sunt de acord cu toata lumea. Dar la vechea masina se simtea diferenta de putere intre GPL si benzina. ca era de la mit, de la instalatia de gaz, sau de la motor nam de unde sti. Oricum saraca vectra e deja facuta calorifere sau altceva deci nu mai are importanta, deacum oricum sunt LOGANISTTTTT.
        soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

        Comment


        • #79
          La griul bordului dintre Acces si Ambiance ma refeream intr-un post anterior. Pe Ambiance nu-i asa deschis si arata mult mai bine.
          Attached Files

          Comment


          • #80
            e foarte frumos interiorul la noul logan

            Comment


            • #81
              Ce-am vazut acum , in zona proiectoarelor, pe site la versiunea ambiance este negru si ce am vazut la masinile ce-au aparut pe forum este colorata acea zona in culoarea masinii. Oricum, imi place cum arata.

              Comment


              • #82
                Cred ca vorbesti de versiunea Acces unde barele de protectie sunt de culoare neagra.

                Golanul are 2100 KM. Il mai las 1000 in legea lui dupa care tuica si FORJAAAAAA.
                soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                Comment


                • #83
                  Originally posted by danhagiu View Post
                  Ce-am vazut acum , in zona proiectoarelor, pe site la versiunea ambiance este negru si ce am vazut la masinile ce-au aparut pe forum este colorata acea zona in culoarea masinii. Oricum, imi place cum arata.
                  Ceea ce se prezinta pe site - cel putin ca si design - este pur orientativ. Din cate stiu eu doar varianta acces are bara neagra; celelalte doua variante vin cu bara vopsita integral in culoarea caroseriei (deci inclusiv in zona proiectoarelor). Intr-adevar pe site-ul oficial apare ASA ... dar nu asa apare in realitate. Sunt multe aspecte care in pozele de prezentare arata intr-un fel iar in realitate e cu totul altceva (vezi cazul prelungirii de pe bara fata etc).
                  Merci
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • #84
                    Nu vorbesc de versiunea Acces. De Ambiance, si cum a zis si Florin e o chestie de imagine. Parca da mai bine zona aceea in negru, asa cum e la varianta Laureat. Sunt curios cum arata Ambiance cu proiectoare , daca are acea zona in negru

                    Comment


                    • #85
                      Chestia aia in culoare neagra nu exista. Acces-ul are toata bara neagra (nevopsita) iar celelalte modele - cu sau fara proiectoare - au bara vopsita integral in culoarea caroseriei.
                      Doar la Stepway am vazut ca acel ornament din jurul proiectoarelor are o alta culoare - gri daca tin bine minte.
                      Deci pozele de pe site sunt doar cu titlu de prezentare.

                      LE Nici Laureatul nu are acea zona neagra ... uite-te la masina mea si ai sa iti dai seama.
                      Merci

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      Last edited by M.FLORIN; 28 March 2013, 10:19.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • #86
                        Dar daca tie iti place mai mult sa colorezi acel ornament un spray cu vopsea si ai rezolvat.
                        soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                        Comment


                        • #87
                          Tocmai , ca m-am uitat si e neagra (@ Florin)...probabil nu vorbim de aceleasi lucruri.Ma refer la zona de langa proiectoare:la versiunile Laureat sunt negre,la versiunile Ambiance sunt in culoarea masinii ,la versiunile Acces e toata bara neagra.

                          In fine, ma opresc aici ca fac off-topic si nu vreau sa degenerez descutia despre masina omului in altceva

                          Comment


                          • #88
                            ... cu scuzele mele ... acum m-am prins despre ce vorbesti. Asa e.
                            Merci

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #89
                              @ mocanuba
                              Am si eu 2 intrebari.
                              Din ce am vazut in poze ce-au aparut pe net cu interiorul Ambiance.
                              - exista posibilitatea alegerii culorilor pentru bord? (am vazut si alte poze cu un contrast al bordul gri deschis-negru). M-am uitat si la pozele puse de tine dar nu-mi dau seama ce culori sunt
                              - nu mai exista acel indicator digital pentru incalzirea motorului? La versiunile de Logan de pana acu, acel indicator era in stanga afisajului digital, iar in dreapta cel pentru combustibil.

                              Comment


                              • #90
                                Nu exista posibilitatea sa ti alegi culoarea..
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google