Golanca Mea Albastra

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc, urmeaza sa ii schimb uleiul si mai am vreo 700 de km pana fac 10000 ( din octombrie).

    Ma tot bate gandul sa pun Motul 5w40 sau 10w40. Pana acum cu Castrol a mers cu 10w40, consumul pe joja de la schimb la schimb a fost foarte mic.
    Last edited by TazMan; 1 June 2015, 22:24.

    Comment


    • #17
      La asa caldura merita o baita
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 21 June 2015, 10:04.

      Comment


      • #18
        Fresh & clean, asa sa fie mereu, greu cu caldura asta.

        Comment


        • #19
          Nu mi-a iesit chiar cum am sperat, per total este ok. Se simte mult mai bine la mana decat cu o husa simpla, cum am avut pana acum. Cica asta de am pus-o pe volan, e 100% piele de bovina

          Sa vedem cat o sa reziste ...
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 21 June 2015, 10:04.

          Comment


          • #20
            Am facut pasul spre Motul, desi il folosesc si in cealalta masina care o mai am, am vrut sa vad cum se comporta si in Golan.

            De Castrol nu m-am plans pana acum, de la schimb la schimb consuma extrem de putin. Se putea vedea pe joja deabia dupa 8000-8500 de km cand probabil uleiul incepea sa isi piarda din proprietati.

            Ulei Motul 10w40 + filtru aer/ulei Mann.

            IMG_5288.jpg

            Comment


            • #21
              cat costa?

              Comment


              • #22
                Sotia a prins o oferta la service, cu tot cu filtre, 150 de lei

                Comment


                • #23
                  Inseamna ca arata bine sotia !

                  Comment


                  • #24
                    O noua cotiera si-a facut aparitia, cea veche prezenta urme de ''rodaj''

                    Aceasta este mult mai ferma si bine facuta decat acum 7 ani cand am cumparat cotiera veche.

                    IMG_5376.jpg IMG_5377.jpg

                    Comment


                    • #25
                      De unde ai cumparat-o si cu ce bani?

                      Comment


                      • #26
                        Raspund eu, sper sa nu se supere colegul. Am luat si eu acelasi model de cotiera din targ vitan, pretul fiind de 45 de lei. Aveau si cu pielea aia sintetica gri.

                        Comment


                        • #27
                          Asa este, 45 de lei a fost in targ la Vitan.

                          Eu nu am mai pus suportul acela de metal sub consola centrala, vad ca sta fixa si nu joaca. Ce ziceti, este nevoie sa o pun neaparat? Nici vechea cotiera nu a avut ala pus...

                          Comment


                          • #28
                            Frumoasa masina si ingrijita,folia fata nu prea are ce cauta acolo (talonul ce zice ?)
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • #29
                              Pune și suportul de metal, în timp va începe să joace și nu o să îți placă.

                              Arată bine, bună achiziție.

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc!!!
                                Tot vad ca nu incetati cu folia, pentru unii este un moft dar pentru mine este o necesitate si eu tin la confortul meu. Umblu foarte mult cu masina in timpul zilei, prin caldurile astea mari.
                                Prefer sa ma simt bine in coaja mea decat sa fiu ca un pui la rotisor care se perpeleste la soare zi de zi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google