GPL Motor 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sar putea ca pentru motoarele euro 5 sa fie cam toate pregatite pentru bioetanol in speta gpl si atunci producatoru a cam trebuit sa faca doua repere pentru bioetanol si fara , de aici apare si poza baiatului cu cele doua repere , iar la treaba cu garantia data de dacia eu cred ca daca se umbla la masina pentru montaj gpl in afara liniei de montaj astia taie din garantie respectiv 18 luni fata de 36

    Comment


    • #32
      @augustin: in fos-ul de la asamblare chiulase scrie cumva de doua repere diferite la benzinare, daca e cu gpl sau nu? asta e raspunsul care ne-ar lumina pe majoritatea...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #33
        sa stim sa cautam rasturnate cu gpl sa fugim cu chiulasa

        Comment


        • #34
          Originally posted by cro84 View Post
          Vreun update , de la cei care au montat GPL pe logan 1.2 ? In primul rand m-ar interesa daca instalatia pentru euro5 e mai scumpa decat pentru euro 4 . Multumesc
          Eu inca nu am ajuns la un minim pe care mi l-am propus de rulaj pe benzina 4000 - 5000km...momentan am aproximativ 1900km rulati.
          Poate cineva instaleaza mai rapid si aflam mai rapid primele impresii referitoare la instalatia GPL....model,caracteristici in timpul functionarii,consum,etc.
          In momentul in care instalez GPL o sa postez ,dar mai am pana la 4000...5000 km rulati. Oricum sunt hotarat sa instalez GPL chiar daca as pierde garantia "Dacia".

          Comment


          • #35
            Azi am sunat la cei de la agrom.ro (Bucuresti) si am intrebat cat costa kit-ul , instalatia pentru 1.2 16V Euro5 cu rezervor toroidal si mi-au comunicat pretul 2.830 lei.

            Cei care ati instalat pe Logan-ul 1.2 un kit GPL (Euro 5) cu toroidala,la ce pret ati ajuns?

            Mai exact ,pentru Euro5 la 2.830 lei mi-au spus ca se monteaza kit-ul Stag300 Plus ,injectoarele Valtek, toroidala de 41 litri.
            La kit-ul cu toroidala de 34 litri,pret:2.730 lei
            La Kit-ul cu toroidala de 52 litri,pret: 2900 lei.
            Last edited by Busgan; 25 January 2011, 17:46. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              Wow , preturile mi se par nesimtit de mari pentru o instalatie gpl . Amortizarea se face foarte greu . Ma gandeam ca gasesc pe la 2000 ron , in niciun caz sa mearga spre 3000 ron .

              Comment


              • #37
                700 euro , din ce am citit e o instalatie gpl de tot cu care nu vei avea niciodata probleme. iti amortizezi investitia in 15.000km. practic si la revanzare mai castigi ceva cred eu . deci nu sunt bani aruncati. la 300ron 1full de benzina e al naibii de dureros cand vezi cum scad liniutele la carburant ...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Busgan View Post
                  Azi am sunat la cei de la agrom.ro (Bucuresti) si am intrebat cat costa kit-ul , instalatia pentru 1.2 16V Euro5 cu rezervor toroidal si mi-au comunicat pretul 2.830 lei.


                  Mai exact ,pentru Euro5 la 2.830 lei mi-au spus ca se monteaza kit-ul Stag300 Plus ,injectoarele Valtek, toroidala de 41 litri.
                  La Kit-ul cu toroidala de 52 litri,pret: 2900 lei.
                  Preturi mult prea mari.

                  Am montata (pe Logan 1.4-euro 4) instalatia Tomasetto Stag 300 Plus care merge si la euro 5 , rezervor toroidal 52 l- la pretul de 2600 lei. Cu rezervorul cilindric ma ducea la 2400 lei. Montajul l-am facut la Grig Auto Dragasani

                  Comment


                  • #39
                    Asadar aceeasi instalatie Stag300Plus cu rezervor toroidal de 52 litri poate fi montata la 2.600 lei in loc de 2.900 lei.
                    Excelente informatiile.
                    Este bine sa stim unde sunt cele mai bune preturi si in functie de zona fiecaruia sa facem cele mai bune alegeri cand montam GPL-ul pentru 1.2 16V Euro5 sau pentru oricare alt model de Logan in final.
                    Salutari
                    Last edited by Seba; 27 January 2011, 02:00.

                    Comment


                    • #40
                      sau poti monta cu recomandarea cuiva care deja a mai montat la ei mai multe masini (da-mi un pm)

                      Comment


                      • #41
                        Am montata (pe Logan 1.2-euro 5) instalatia Tomasetto Stag 300 Plus , rezervor toroidal 43 l- la pretul de 2400 lei. instalatia a fost achizitionata de la agrom si montata in Sibiu. Masina consuma in medie 8% pe gpl, motorul nu pierde din putere la functionarea pe GPL (anterior am avut un Logan de 1.4 cu instalatie GPl Milano dar se observa o pierdere de putere a motorului in functionarea pe GPL)

                        Comment


                        • #42
                          Salut . Am primit un sms de la Praktiker cum ca as avea 10% reducere la produsele achizitionate din magazinul lor . Oare reducerea se aplica si la instalatiile GPL ?

                          Comment


                          • #43
                            la pretul de 2800 montati brc pentru euro 5... instalatie adevarata nu poloneza

                            autogaz romania monteaza o instalatie hibrid reductor tomaseto ecu polonez cu bobine nu cu injectoare si pretul este foarte mare avand in vedere economia din romania totusi inst este reusita dar pretul real al unei inst tomaseto stag 200 cu rez cilindric fara montaj e de 1650 cu tva plus montajul in functie de fiecare service
                            Last edited by Seba; 19 June 2011, 21:53. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by montator gpl View Post
                              ...............
                              .... pretul real al unei inst tomaseto stag 200 cu rez cilindric fara montaj e de 1650 cu tva plus montajul in functie de fiecare service
                              Initial te-ai referit la instalatie pentru euro5.(BRC)
                              Pretul real 1650 cu tva este la tomasetto cu stag200(non euro5) sau cu stag300(compatibil euro5)?
                              Last edited by Busgan; 13 February 2011, 01:39.

                              Comment


                              • #45
                                Merita gplul .
                                SRF TARGOVISTE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google