GPS , navigator auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Are cineva Harta Europei de pe la sfarsitul lui 2007 ?
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #32
      Pentru ce soft?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Pentru Romania deocamdata numai harta si telefoane la prieteni daca n-ai harta. Poate mai tarziu cand vom avea vechime in UE o sa updateze hartile si pentru rromania (special2r). Astia chiar cred ca suntem ultimiiiiiii!!!!!!!

        Comment


        • #34
          Sa stii ca sunt actualizate periodic hartile cu Romania.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            gps_igo_2006 e la nivel de strada
            ym! dorinu2005@yahoo.com
            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

            Comment


            • #36
              Normal, arata orice strada, alee si numar de pe strada/alee si ofera multe alte detalii.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #37
                Originally posted by andrei View Post
                -Eroare sub 1 m.
                -semnalul il pierde doar daca are ceva deasupra si in tunele, dar revine la normal peste 10-15 sec.
                -conectare pana in 30 sec.
                -Asus P535, 1800 ron, PDA cu GPS si telefon.

                N-are rost sa zic de HTC ca oricum cred ca nu-l iei, iti dau lacrimile daca iti zic pretul.
                am auzit ca nici un gps nu are eroare sub un metru sau exact. au cel putin vreo 5-10 metri. sa iti zic si de ce. gandeste-te ca irakienii aia cu toata tehnologia lor pot sa te urmareasca si lanseaza o racheta catre tine de exemplu, si daca nu ar fi eroarea ti-ar cadea direct in cap si bum. de asta si eroarea asta de cativa metri buni. am impresia ca au si existat cazuri din acestea.
                Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                Comment


                • #38
                  Pe mine m-ar interesa un GPS cat mai ieftin (si bun ) cu harta cat mai completa a Romaniei (ma intereseaza in special judetele Timis si Arad : adica sa stie toate drumurile judetene si sa aibe si satele mai mici indexate. Un exemplu ar fi drumul dintre Dinias si Peciu Nou, la fel si cu jud. Arad).

                  Ce imi recomandati?? (eu ma gandeam la un Mio, dar nu stiu ce model...ma intereseaza sa aibe numai GPS, nu neaparat si MP3, video etc).


                  Stima.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    @yoz13: Satelitii "reciver" ca sa zic asa, nu au eroare mare. De altfel eroarea se vede si in programul de navigatie si niciodata n-am vazut sa treaca de 1m.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      harti igo free aveti ?)
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Daca ai softul orginial ii poti face update gratis, pe net.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Eu n-am si nici nu cred ca o sa-mi mai cumpar, poate o sa-mi iau cand o sa ies din tara, dar parca tot mai sfanta e harta. Am avut un MIO si l-am vandut pt ca la Sibiu, m-a bagat pe toate ulitele cand eu trebuia sa traversez orasul (asta e doar un exemplu de eroare) fara sa fac stanga sau dreapta .

                          Comment


                          • #43
                            super tare
                            ym! dorinu2005@yahoo.com
                            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                            Comment


                            • #44
                              Dupa cum scrie semnatura am un mio P350 cu miomap v3.3 si igo 2006 se(iunie). Cel mai mult conteaza harta pe care o folositi! Versiunea de harta cam face totul! Am si avertizarile speedcam-uri, radare mobile, etc cel putin pe Igo! Cel mai utilizat a fost Igo cam 22.000 km , buzau-buc-sibiu! Doar pe drumuri mai putin cunoscute face figuri..in rest e la fix!Nu ma ratacit niciodata!Mi-l mesteresc singur asa ca daca are cineva nevoie sa si-l instaleze!PS..prin fata radarelor trec cu viteza specificata de gps-57-59Km/h si nu am fost oprit niciodata..sper deosebire de vitezometru care arata cu 8-10 km mai mult..Precizez ca am setat GPS-ul pe Sirf si nu pe Nmea!(57600 data rate!
                              Toate bune!)

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by arkadyema View Post
                                Dupa cum scrie semnatura am un mio P350 cu miomap v3.3 si igo 2006 se(iunie). Cel mai mult conteaza harta pe care o folositi! Versiunea de harta cam face totul! Am si avertizarile speedcam-uri, radare mobile, etc cel putin pe Igo! Cel mai utilizat a fost Igo cam 22.000 km , buzau-buc-sibiu! Doar pe drumuri mai putin cunoscute face figuri..in rest e la fix!Nu ma ratacit niciodata!Mi-l mesteresc singur asa ca daca are cineva nevoie sa si-l instaleze!PS..prin fata radarelor trec cu viteza specificata de gps-57-59Km/h si nu am fost oprit niciodata..sper deosebire de vitezometru care arata cu 8-10 km mai mult..Precizez ca am setat GPS-ul pe Sirf si nu pe Nmea!(57600 data rate!
                                Toate bune!)
                                Din ce data ii harta stii cumva daca emrge pe Mio A701? mersi
                                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                                Enter the Matrix

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google