Greierasii Din Bord!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Greierasii Din Bord!

    Cum pot sa scap de scartaitul din bord?

    Salut!

    am un logan 15 dci din nov. 2006. unic propietar.


    iarna trecuta a inceput sa scartaie putin bordul.
    primavara trecuse..

    acum am o adevarata simfonie de greierasi pe acolo.
    cum pot sa rezolv broblema?

  • #2
    Si eu am un greieras in bord...undeva in spatele aibag-ului pasager...si nu stiu cum sa-l neutralizez.Foarte enervanta treaba.

    Comment


    • #3
      Dat bordul jos si siloconat...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Zgomotul este ca un zdranganit de pietricele in partea dreapta - superioara a bordului ?

        Comment


        • #5
          Mai exact, unde se aude zgomotul? E ca un tacanit sau un zornait continuu?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Si tata are un greieras care vine iarna si pleaca vara...se aude fix pe centrul bordului la aeratorul(sau cum ii zice)care duce la parbriz.A pus o bucata de cauciuc intre bord si parbriz tot pe centru si nu mai zdrangane.

            Comment


            • #7
              Originally posted by ady62 View Post
              Zgomotul este ca un zdranganit de pietricele in partea dreapta - superioara a bordului ?
              Exact asa se aude...am scos casetofonul,am incercat sa bag mina,sa trag de firul de la antena...degeaba.Nu am decit sa ma resemnez.

              Comment


              • #8
                Bagati silicon pentru bord la spray cat de mult si insistati la imbinari are si rolul de lubrifiere (eu asa am facut si e ok)

                Comment


                • #9
                  Deficienta de asamblare

                  Vicol Gabriel Cauza: cablu de antena se misca si atinge in diverse locuri pe unde trece prin bord .Rezolvare:Se adauga bureti de fixare sau se fixeaza cablu mai bine de conducta de distributie aer dreapta . Spatiul este foarte mic si pozitia de lucru incomoda .

                  Comment


                  • #10
                    1.Asa suna plasticele pe frig de la contractie cand da caldura se dilata si nu mai suna.

                    2.Sau introduceti intre bord si parbriz 3 bucati de cauciu 2 pe latereala si 1 pe mijloc sa tina presat bordu si o sa scapati de TROCANITU enrvant.(( poza )

                    3.Cand mergeti pe un drum denivelat si auziti tronc tronc bagati mana intre parbriz si bord si osa vedeti ca nu se mai aude la mine acolo e problema.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Eu aveam zgomot de pietricele chiar intre volan si ceasuri,si cateodata si intre ceasuri si aeratorul din stanga....da nu zdrangane tot timpul numa cand il apuca...

                      Comment


                      • #12
                        In bord nu am ...dar am un singur greieras prin spate pe undeva....nu-l depistez :-w....cred ca e pe la centuri
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          A si am uitat sa zic ca si in usa din dreapta fata imi zdrangane ceva in mers.ma poate ajuta cineva sa rezolv problema???

                          Comment


                          • #14
                            Strange surubu din clanta si nu mai suna;) .

                            Comment


                            • #15
                              Dorutz Centura scartie cand este cuplata, si scartaitul apare mai frecvent cand este frig ?

                              SchiftyasdSurubul(Torx 40)de prindere al tijei de limitare a cursei usii s-a slabit .
                              Last edited by andrei; 31 March 2008, 15:58.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google