Greierasii Din Bord!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sebi4fc: ms o sa incerc.

    ady62: ms,o sa ma uit si acolo da nu cred ca e de acolo,ca imi zdrangane mai in partea din spate a usii.

    Si am observat ca daca apas pe butonu de incuiat usa(adica incui usa dreapta fata) nu mai zdrangane asa de tare.E chiar nasol ca are atatea plastice pe ea masina...

    Comment


    • #17
      Originally posted by ady62 View Post
      Dorutz Centura scartie cand este cuplata, si scartaitul apare mai frecvent cand este frig ?
      cred ca pe la centura (banuiesc io) .....si nu scartaie cand e cuplata nu conteaza temperatura
      sigpic

      Comment


      • #18
        Si mie imi scartaie ceva in dreapra spate dar nu cred ca e de la usa, mai degraba de la centuri. Zgomotul apare la franari sau la gropi dar nu e de la suspensie. E deranjant!

        Comment


        • #19
          Dorutz Nu la cuplare , ci cat timp este cuplata . Rezolvare :se unge interiorul cuplei ,cu un spray lubrefiant .

          Comment


          • #20
            Pai asta e chestia cand e decuplata face.....cand e cuplata nu stiu ca nici nu a fost folosita ....sau poate nu e de la centuri.....poate e ceva prin portbagaj ceva uitat pe undeva ... o sa cercetez pas cu pas
            sigpic

            Comment


            • #21
              Iuli81 Ai schimbat ceva la frane ?

              Comment


              • #22
                Originally posted by Vicol Gabriel View Post
                Si eu am un greieras in bord...undeva in spatele aibag-ului pasager...si nu stiu cum sa-l neutralizez.Foarte enervanta treaba.
                exact la fel si la mine, masina e din dec 2005 inmatriculata, e chiar suparator, dar vb voastra, vine si pleaca, oricum atunci cand vrea el

                Comment


                • #23
                  Originally posted by shiftyasd View Post
                  A si am uitat sa zic ca si in usa din dreapta fata imi zdrangane ceva in mers.
                  E de la macaraua geamului sau de la sistemul de inchidere, desfa fata de usa si strange suruburile sau vezi ce zdragane.

                  Originally posted by iuli81 View Post
                  Si mie imi scartaie ceva in dreapra spate dar nu cred ca e de la usa, mai degraba de la centuri.
                  E de la imbinarea luneta-tabla mai mult ca sigur, sau de la prinderea banchetei.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    O daaaa Andrei, sa stii ca de la imbinarea banchetei cred ca e. O sa ma uit pe acolo sa vad ce-i pot face ca tare ma mai enerveaza.

                    Te mai intreb ceva.... cand merg cu geamul din stanga deschis, se aude ceva ca si cum as avea o piatra, sarma, tabla la o roata si falfaie in functie de viteaza cand atinge de sol sau de aripa. M-am uitat bine la cauciucuri si nu vad nimic.

                    Merci

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by andrei View Post
                      E de la macaraua geamului sau de la sistemul de inchidere, desfa fata de usa si strange suruburile sau vezi ce zdragane.


                      E de la imbinarea luneta-tabla mai mult ca sigur, sau de la prinderea banchetei.
                      Nu e de la nicio îmbinare, este de la mecanismul centurilor. Acolo este o bilă care blochează mecanismul. Aia face aşa. Trebuie desfăcut mecanismul centurii si băgată puţină ( repet PUŢINĂ) vaselină sau ceară pt haine (eu asta am băgat).

                      Comment


                      • #26
                        @ady62 - n-am umblat inca la nimic. Masina are 12.000 km si doar 5 luni de aceea ma scot din sarite sunetele astea "fantoma"

                        @lostboy - mi-e cam frica sa umblu la sistemele de siguranta ale masinii

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by iuli81 View Post
                          O daaaa Andrei, sa stii ca de la imbinarea banchetei cred ca e. O sa ma uit pe acolo sa vad ce-i pot face ca tare ma mai enerveaza.

                          Te mai intreb ceva.... cand merg cu geamul din stanga deschis, se aude ceva ca si cum as avea o piatra, sarma, tabla la o roata si falfaie in functie de viteaza cand atinge de sol sau de aripa. M-am uitat bine la cauciucuri si nu vad nimic.

                          Merci
                          mai mult ca sigur e de la cauciuc .....si la mine face asa....e un tzacanit sici ca am pietricele in crampoane
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Schiftyasd Scartie in mers in partea din stinga a bordului , langa aerator . Daca incerci prin apasarea cu mana intre laterala bordului si usa (sofer inchisa) zgomotul dispare ?

                            Comment


                            • #29
                              Pai si ce sa aiba ca nu am vazut vreo galma sau ceva. Sunt noi noute ca dupa ce am luat masina am pus de iarna si doar de o saptamana am pus din nou Conti-urile de vara.

                              Comment


                              • #30
                                Pai ia sa fii atent prin trafic la loganashele nou-noutze cum tzacane ....nu stiu cauza dar mi-a zis cineva ca e de la cauciuc
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google