Greierasii Din Bord!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by iuli81 View Post
    @lostboy - mi-e cam frica sa umblu la sistemele de siguranta ale masinii
    Şi mie mi-a fost frică. Dar dacă ai răbdare şi le faci pe rând, nu are ce să se întâmple.

    Originally posted by iuli81 View Post
    Te mai intreb ceva.... cand merg cu geamul din stanga deschis, se aude ceva ca si cum as avea o piatra, sarma, tabla la o roata si falfaie in functie de viteaza cand atinge de sol sau de aripa. M-am uitat bine la cauciucuri si nu vad nimic.

    Merci
    Este de la macaraua de la geam. Se adună praf pe mecanism sau ”merge” metal pe plastic. Soluţia: dăi faţa de uşă jos şi unge mecanismul de ridicare al geamului. O să ai nişte suprize. Să nu daţi cumva cu silicon pe chedere că o să înnebuniţi.
    Last edited by Seba; 28 May 2008, 10:01.

    Comment


    • #32
      Originally posted by ady62 View Post
      Vicol Gabriel Cauza: cablu de antena se misca si atinge in diverse locuri pe unde trece prin bord .Rezolvare:Se adauga bureti de fixare sau se fixeaza cablu mai bine de conducta de distributie aer dreapta . Spatiul este foarte mic si pozitia de lucru incomoda .
      As baga eu bureti...dar nu am acces de nici un fel.Sa incerc sa pun un copil,sau pe cineva care are mina mai mica...dar mi-e teama ca nu stie ce face si dau de alte belele.Merci oricum pentru sugestie !

      Comment


      • #33
        Originally posted by ady62 View Post
        Schiftyasd Scartie in mers in partea din stinga a bordului , langa aerator . Daca incerci prin apasarea cu mana intre laterala bordului si usa (sofer inchisa) zgomotul dispare ?
        dap dispare daca pun mana pe bord sau pe partea dintre volan si ceasuri.

        Comment


        • #34
          Originally posted by lostboy
          Este de la macaraua de la geam. Se adună praf pe mecanism sau ”merge” metal pe plastic. Soluţia: dăi faţa de uşă jos şi unge mecanismul de ridicare al geamului. O să ai nişte suprize. Să nu daţi cumva cu silicon pe chedere că o să înnebuniţi.
          Care este problema cu siliconul si chederele? Eu am dat vineri seara usor pe chedere, apoi am sters cu o capra, sperand ca nu va mai scartai usa pe cauciucul de la chedere (evident ... tot scartie)

          sigpic

          Comment


          • #35
            Si la masina mea s-a auzit niste zgomote ciudate la bord.Am demontat cochila si intre inbinanari la cochila am pus un rand de cauciuc,din ala care se pune si la geam.Si ciudat, dar nu mai aude nici un zgomot cum s-a auzit.Eu asa am rezolvat problema.

            Comment


            • #36
              Sunet Ciudat La Volan (interior)

              Salutare. Azi am identificat un sunet ciudat in interior la volan. Am desfacut cochilia si am depistat problema: In interior are o banda electronica, care probabil din cate am dedus eu este de la airbag. Acolo mai este un plastic si probabil adica mai mult ca sigur acela scoate sunetul. Ce pot face sa diminuez macar zgomotul?

              Comment


              • #37
                Mie-mi zdrongane plasticul ala dintre volan si ceasuri.Iarna suna ca-i frig si se contracta..Iar vara..Nu se aude nimic ca se dilata.Cum il pot da jos?Sa pun un burete sau ceva..
                Last edited by soboBN; 28 July 2008, 00:42.
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • #38
                  Demonteaza partea de jos, cu ajutorul unei surubelnite. Dupa ce desfaci suruburile ies ambele parti, si cea de sus si cea de jos.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #39
                    Am si eu unul in partea dreapta a bordului ce vine din paartea aeratorului dar nu vad nimic suspect
                    Pot sa desfac eu bordul singur?
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #40
                      @Vlad asa aveam si eu impresia ca de la aerator vine.Da` defapt e plasticu dintre ceasuri si volan.Am lipit un burete subtire..Cu banda adeziva si pe plasticu de sus si pe cel de jos ..Nu mai suna nimic acum
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #41
                        Sau poate e de la mufa airbagului pasager, care se loveste de bord.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Daca in timp ce mergi cu masina..si incepe sa sune..pui mana pe plasticu` de care am zis eu..si nu mai suna ii clar ca-i ala..Ii un plastic slab.
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • #43
                            Pot sa desfac bordu singur sau trebuie sa ma duc la dealer?
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #44
                              Poti sa-l desfaci singur, dar cu manualul de service in fata si cu riscul de a avea mai multi "greieri" dupa montaj.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #45
                                Asta nu e bine
                                Cred ca o sa imi ia o gramada de bani la reprezentanta pentru treaba asta,,cum fac ei de obicei.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google