Greierasii Din Bord!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am sa ma uit in weekend sa vad daca gasesc suruburile
    is cumva torx?
    sigpic

    Comment


    • #62
      Torx de 20 un surub este sub bord ai un capacel care il mascheaza iar altul sus sub ornamentul de pe stilpul din stg

      Comment


      • #63
        Legat de bord, in fata aeratorului central, intre bord si parbriz este un surub, prenzon sau ceva de genul asta?
        Daca este se poate sa-mi spuneti cum ajung si eu la el, fara sa dau jos tot bordul?

        Comment


        • #64
          Surub care tine ce? Bordul?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            Da, ma refeream la bord, mai exact la zona aeratorului central, chiar intre bord si parbriz. In zona respectiva se aude un zgomot in momentul incare trec peste denivelari, dar aceasta problema dispare in momentul in care se incalzeste in masina.
            Ma gandesc ca in acea zona trebuie sa fie un clips sau un prenzon ce se dilata la caldura.....
            Stie cineva cum se poate strange acel prenzon??
            Mentionez ca am strans bordul din toate cele 6 suruburi.

            Comment


            • #66
              Din pacate tin sa va precizez ca bordul la logan este fixat in 7(sapte) suruburi .Cel de al 7 lea surub este in spatela aparatului de radio

              Comment


              • #67
                Si cel de sub casetofon are ceva infuenta cu zgomotul meu din zona aeratorului central.
                Daca apas in acea zona zgomotul dispare, asa ca......

                Comment


                • #68
                  Asa ca trebuie demontat bordul

                  Comment


                  • #69
                    Cineva pe forum spunea de pus o bucata de cauciuc intre bord si parbriz in acea zona.
                    Mie mi se pare doar un remediu de scurta durata, deoarece acel clips sau surub nu va face decat sa se largeasca si mai mult.

                    Comment


                    • #70
                      Da mi nr de tel. Pe PM

                      Comment


                      • #71
                        eu am rezolvat temporar problema am dat ceasurile jos . si am bagat un mertu cub de buteti in bord . ( cat am putut de multi ) , si cand am luat-o la o tura pe o strada pietruita ! surpriza ! nu se mai auzea nimic , apoi dupa o saptamana a venit iadul pe panant , am fost pana la vaslui si undeva pe la 150 a inceput da se auda un greier nebun in partea de la aiirbag pasager (( am dat jos ornamentul ala de la stalp si surpriza surubul ala de T20 era asa de slab strans ca l-am desfacut cu mana , apoi lam mai bagat burete si pe acolo si l-am strans calumea , dar tot nu am sacpat de greieri ce sa fac ? in weekend am sa scot scaunul pasager fata si am sa bag pe dedesuptul bordului si mai multi bureti orice sfat e bine venit doar ca nu vreau sa scot bordul pentru ca nu-l mai pun

                        Comment


                        • #72
                          eu am scapat ca desteptu lui peste prajit prin ornamentu ala central de pe bord de linga parbriz o mica jucarioara de lemn cu ceva metal ( un cleste mic ca de rufe pe care era lipit o buburuza ) am vrut sa o prind de grilaju ala si a picat la dracu in bord acolo nu spun ca face ca dracu cand merg pe drum denivelat iar la buzau in servis ceva de genu dat bordu jos cam 70-100 ron manopera daca nu am inteles eu bine . se da jos greu bordu ? sau ma duc in servis ?

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by user2000 View Post
                            eu am rezolvat temporar problema am dat ceasurile jos . si am bagat un mertu cub de buteti in bord . ( cat am putut de multi ) , si cand am luat-o la o tura pe o strada pietruita ! surpriza ! nu se mai auzea nimic , apoi dupa o saptamana a venit iadul pe panant , am fost pana la vaslui si undeva pe la 150 a inceput da se auda un greier nebun in partea de la aiirbag pasager (( am dat jos ornamentul ala de la stalp si surpriza surubul ala de T20 era asa de slab strans ca l-am desfacut cu mana , apoi lam mai bagat burete si pe acolo si l-am strans calumea , dar tot nu am sacpat de greieri ce sa fac ? in weekend am sa scot scaunul pasager fata si am sa bag pe dedesuptul bordului si mai multi bureti orice sfat e bine venit doar ca nu vreau sa scot bordul pentru ca nu-l mai pun
                            Si chiar daca vei scoate bordul pentru cateva zile o sa ai liniste in masina si pe urma vor aparea iar greierasii si mai ales acum in sezonul rece

                            Comment


                            • #74
                              pai tocmai de aia nu-l mai pun

                              Comment


                              • #75
                                Sal asta vata am dat bordul zos si am pus niste pasla pe pinii aia de la bord care intra in gaurile alea si a fost bine o perioada fara greieri acum au aparut iar ce sa pun ziceti si voi niste idei ,sa fie de dutata mai lunga

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google