Grindina Din Petrosani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • They see me rollin' and they're trollin'...
    Prowd of my new wheels!

    Comment


    • Si culmea ca tot noi suntem amenintati cu "cartoane".
      To sum up:

      Thread cu dauna nasoala la masina.
      Vine trollu' si o da in tablarii nasoale.
      Apoi demoralizeaza lumea ca reparatia va fi naspa ca a vazut el la vecinu' lu bunicu' cum se da cu kitu'
      Next step: zice ca NOI nu putem dormi de grija unei table, cand el e cel care a umplut forumul de plansete legate de tabla de logan ruginita.
      Apoi totul culmineaza cu jignirea "job-ului" unui forumist si ca bonus, aflam ce alergii are.
      Cine mai stie reclama?
      Si Qfort rezista rezista rezista (pe forum).

      Alex sa pui poze cu masina reparata. Ai grija ca eu stiu de la unchiu' varului de grad 5 ca la reprezentante se foloseste glet in loc de chit )) deh reduceri de costuri
      sigpic

      Comment


      • Cred ca pana la sfârșitul săptămânii o sa am trotineta. Desigur ca o sa pun poze!
        Prowd of my new wheels!

        Comment


        • Originally posted by pilifida View Post
          Si culmea ca tot noi suntem amenintati cu "cartoane".
          To sum up:
          Thread cu dauna nasoala la masina.
          Vine trollu' si o da in tablarii nasoale.
          DA, veti fi sanctionati, pentru ca nu aveti minimele cunostinte, pentru a contracara astfel de situatii si reactionati gresit, incalcand Regulamentul; flame, jigniri, atacuri la persoana.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Eu cred ca trebuie avute in vedere agresivitatea verbala si atotstiinta domnului @mr.K!
            sigpic

            Comment


            • sa inteleg ca daca sperii lumea ca masina va fi umpluta de kit si ca aia de la reprezentanta sunt toti niste prafalai, inseamna ca posezi cunostiinte necesare situatiei. Asa o fi. Dar eu vorbesc in cunostinta de cauza, nu povesti auzite de la nasii rudelor vecinului de bloc: masina mea a fost dauna totala si repet, a fost reparata impecabil in reprezentanta. A mai dus 90000 km fara niciun fel de problema/rugina/greiere/scartait etc.
              Last edited by pilifida; 19 July 2016, 08:30.
              sigpic

              Comment


              • Azi în Târgu Mureș, am văzut un Ww Passat de Timiș, cu capota ciuruita de la grindina, omul nu își mai face atâtea probleme, precum utilizatorii de dacie. Daca mai vine diseară la hotel, poate ii fac vreo poza.

                Comment


                • capotele de VW passat oricum sare singura vopseaua de pe ele, idem si cu plafonul ... Va dau eu sute de poze daca vreti, e plin de ele, aviz lucrului "nemtesc bine facut". Mai dai si o caruta de bani pe ele ... De fapt ce vorbesc, am postat in trecut poze cu passaturi cu vopseaua sarita

                  Comment


                  • Te-ai gandit ca poate capotele de VW Passat sare singura vopseaua de pe ele, idem si cu plafonul, sunt revopsite si nu au vopseaua din fabrica? Se poate, sau e imposibil?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Am vazut cel putin 5 passaturi ( 5 ca sunt indulgent ) cu aceeasi problema, dintre care unul model mai nou ( 2013 in sus ). Vopseaua sarita fix in varful capotei si puncte pe plafon, in masura in care nu am mai vazut pe nicio alta masina aceasta problema. Posibil sa fie revopsite toate si sa nu fie vopsea de fabrica ? Da, posibil sa castig si la loto Duminica

                      Comment


                      • A... Daca ai vazut cel putin 5 (dar ne poti da sute de poze), atunci se explica. Adica, vorba aia, cand vezi ca 5 masini din 6 (adica totalul Passat-urilor din Romania) au probleme cu capota si cu plafonul, e normal ca a 6-a a fost tinuta numai in garaj si de-aia a scapat.
                        Concluzia, pe cale de consecinta logica, este cea expusa de tine mai sus.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Mintea mea in gandul ei spune ca o fi fost un lot cu probleme... Nu pot sa presupun ca toate passaturile alea sunt revopsite, deoarece nu am niciun temei logic sa fac asta si nicio informatie. Am vazut, am constatat, am scris aici. Bineinteles, am exagerat cu sutele de poze pentru a-mi face intr-un fel ideea ce doream s-o expun mai lesne de inteles. Tehnic vorbind, as putea sa ma duc sa le fotografiez si sa fac sute de poze, dar ar fi cel putin un gest dincolo de orice limita a normalului

                          Comment


                          • Originally posted by GuGu21 View Post
                            Nu pot sa presupun ca toate passaturile alea sunt revopsite, deoarece nu am niciun temei logic sa fac asta si nicio informatie.
                            Nu poti sa presupui ca sunt vopsite, dar ai temei logic sa emiti axioma de mai jos...

                            Originally posted by GuGu21 View Post
                            capotele de VW passat oricum sare singura vopseaua de pe ele, idem si cu plafonul ...
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Ai scos din context: Va dau eu sute de poze daca vreti, "e plin de ele"
                              Asta nu inseamna ca toate, ci doar e plin de ele, adica sunt destule, cel putin eu am intalnit destule.
                              Uite dovezi forumul VW: http://vwforum.ro/topic/32853-vopsea-passat/?page=2
                              Clip pe youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ogGQ5eWiuQw
                              In continuare imi sustin ideea: cred ca a fost un lot vechi cu probleme, chiar si loturi mai noi ... Sa dai vreo 25 mii EUR pe o masina si sa patesti asta eu zic ca e de toata jena, cu toate ca pe forumul VW si-n mentalitatea a mare parte dintre romani, daciile sunt ultima speta de masini ...
                              Last edited by GuGu21; 19 July 2016, 15:21.

                              Comment


                              • Atunci bine.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google