Groapa Saptamanii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai a va spune ca finul meu venind ce Craciun la mine de la Brasov a spus ca nu a vazut un oras mai "curat" ca Braila, pe tot drumul .... Pe tot parcursul nu a gasit un oras mai fara zapada atat pe arterele principale cat si pe strazile laturalnice ca in Braila ... )

    Numai bine
    Butea Aurel Laurentiu
    fara linkuri externe in semnatura
    BR - 21 - CNB

    Comment


    • #17
      Nimeni nu a gasit nici o groapa prin Braila ... dupa topirea zapezii ?

      Daca vad guvernantii aceste posturi ...sigur nu ne mai dau nimic ptr infrastructura
      Butea Aurel Laurentiu
      fara linkuri externe in semnatura
      BR - 21 - CNB

      Comment


      • #18
        Am gasit eu,dar nu pot sa vi le descriu pe toate pt k dupa topirea zapezii aproape toate strazile (principale si secundare) au fost impanzite de gropi. Azi de exemplu mi-am schimbat cauciucurile pe fata cu unele noi-noutze si urcand pe trotuar la mine la bloc am vrut sa trec peste o canalizare aparent inchisa pe care eu o stiam sigura de cand trec pe acolo si am avut ghinionul sa-mi cada roata exact in ea,capacul ei fiind instabil. Ma gandesc cu groaza la faptul ca putea sa fie un picior de om in locul rotii de la masina. Va dati seama ce s-ar fi intamplat? Asa ca aveti grija si la capitolul canalizari,nu numai la gropi ca astia care se ocupa de ele nu proptesc cum trebuie capacele. Gropi vizibile am vazut pe buzaului,intre spitalul judetean si scoala 2,pe drumul din spatele stadionului municipal,cel care merge in paralel cu calea ferata,unde am reusit mai demult sa-mi stramb o janta,una in dorobanti colt cu calea galati (cum vii dinspre gara si mergi spre podul brailita) etc.

        Comment


        • #19
          Redenumim Rubrica in Cele mai perfecte sosele ale Brailei ...
          Butea Aurel Laurentiu
          fara linkuri externe in semnatura
          BR - 21 - CNB

          Comment


          • #20
            Intersectia Calea Galati - bd. Dorobanti. Cred ca au aruncat o bomba cu fragmentare acolo ca pe o raza de 3 metri sunt gropi cu nemiluita.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #21
              Originally posted by Cristi_LCD View Post
              Ba sunt asa de multe gropi ca nici nu mai stii de care sa zici.

              Am Logan nu mie frica de o strada plouata.
              Are dreptate Cristi , sunt atat de multe de nu stii cu care sa incepi ... e mai bine sa nu facem cunostinta cu ele ....

              Comment


              • #22
                am ffacut eu ieri cunostinta cu una exact unde intri de pe buzaului pe centura, la OMV, plina cu apa, parca s-a rupt masina in doua. noroc ca nu mi s-a taiat cauciucul si nu mi s-a indoit janta, desi capacul rotii s-a spart. asa ca feritiva de magarus, si de gropile pline cu apa, exceptand pe cele unde e acoperita toata strada cu apa(o balta mare) si nu ai ce sa eviti.
                Last edited by mcm022006; 18 February 2010, 12:57.

                Comment


                • #23
                  Intradevar, sunt enorm de multe gropi in Braila.
                  Pe buzaului au aparut fff multe ce cred ca vor urma sa fie plombate...

                  De doua zile parca forumul a inviat ...sa o tinem tot asa...Azi suntem pe locul 11
                  Last edited by RoArcasu; 18 February 2010, 14:09. Reason: Revenire
                  Butea Aurel Laurentiu
                  fara linkuri externe in semnatura
                  BR - 21 - CNB

                  Comment


                  • #24
                    gropi au aparut foate multe si pe stradutele mici nici numai ai unde sa te strecori cu masina sa le ocolesti asa ca mare atentie

                    Comment


                    • #25
                      pe podul de peste calea ferata de la chercea, au rasarit gropile ca ciupercile dupa ploaie
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment


                      • #26
                        vad ca nimeni nu a pomeni de straduta care face legatura intre borcan si sat Lacu Sarat....nu o folositi...e straduta cu cele mai multe gropi...

                        noi ne vaitam de gropi?????am fost de curand la Buzau...la ei toate strazile si principale si secundare sunt pline cu gropi...cred ca nu mai folosesc Buzaul de acum...

                        Comment


                        • #27
                          Au inceput peticirile ...
                          Sos. Buzaului e numai pe jumatate peticit.
                          Azi sper sa fie si pe cealalta parte ...
                          Butea Aurel Laurentiu
                          fara linkuri externe in semnatura
                          BR - 21 - CNB

                          Comment


                          • #28
                            urasc zona spitalu 3,capatul lu 2 canalizarile alea sunt infernale!

                            k sa numai zic de scoala 27,mistral sa terminat si acolo cum dumnezeu sa nu sara tot de pe ea),altfel cand ne opresc astia ne intreaba de rovigneta!
                            Last edited by BR-17-KOZ; 23 April 2010, 18:24. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              asai la romania bani multi si gropi si mai multe ca santem, o tara europeana
                              cu autostrazi din griblura

                              Comment


                              • #30
                                Despre ce vorbim noi, despre gropi? Dar oare exista vreo strada in Braila care sa nu fie plina de ele, de te intrebi cum e corect spus: strada cu gropi, sau gropi cu strada?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google