haideti sa vorbim despre cai putere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Super tare faptul ca iti permiti o masina de calibrul celei de mai sus;)
    sigpic
    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

    Comment


    • #32
      Last edited by crististreulea; 18 April 2008, 12:30.
      turbo makes torque and torque makes fun

      LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

      Comment


      • #33
        zicea cineva de pret....pai un 911 e cam la acelasi pret cu un corvett......si daca e la performante daca le pui pe un circuit 911 bate chevy-ul fara discutii.....asta pt ca europenii au renuntat sa mai foloseasca arcuri cu lame de mult.....nici camioanele nu mai au asa ceva....

        Comment


        • #34
          Originally posted by dogy_10 View Post
          zicea cineva de pret....pai un 911 e cam la acelasi pret cu un corvett......si daca e la performante daca le pui pe un circuit 911 bate chevy-ul fara discutii.....asta pt ca europenii au renuntat sa mai foloseasca arcuri cu lame de mult.....nici camioanele nu mai au asa ceva....
          Nu te grabi in astfel de afirmatii ...un Porsche care are aceleasi performante costa 180.000 euro (911 turbo)!Viteza maxima difera cu cativa km iar acceleratia cu cateva zecimi!Daca te interesezi mai profund vei descoperi informatiile corecte!Stai tu intr-un Corvette ultimul model si dupa in Porsche...amandoua sunt OZN-uri si daca mai si stai in dreapta (macar) o sa vezi ca atunci cand te dai jos iti tremura picioarele!GARANTAT!Nici vorba de arcuri lamelare sau cine stie ce...acareturi!Europenii nu prea cunosc asa de bine ce este peste Ocean...plus ca mai e si mandria !

          In alta ordine de idea...zicea cineva de fapt-ul ca-mi permit o astfel de masina....ei bine este o masina adusa de sora mea din USA...cand o fi numele meu pe talon...atunci o sa imbat tot forumul de fericire!
          Numai bine!

          PS: Masina mea preferata e 911 turbo
          Fifth Gear has a hard time to choose among the finalists Ferarri 599 GTB, Porsche 997 Turbo and Corvette C6 Z06
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #35
            Daca ai putea sa vi la o intalnire cu ea ar fi super(dupa ce o inmatriculezi bineinteles).
            sigpic
            Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

            Comment


            • #36
              ...macar cartea verde sa fie platita...problema e ca asta trebuie facut in Germania...acolo a ajuns masina din USA...In Romania au refuzat toti asiguratorii sa faca Carte Verde!Promit solemn sa vin cu ea!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #37
                eu te astept sa apari cu corvette-ul si la o intalnire din timisoara...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #38
                  Dupa parerea mea masinile americane sunt cela mi tari in materie de drag-uri.Sunt fan OPEL SPEEDSTER TURBO,mi se pare cea mai tare masina avand in vederea raportul pret-calitate.Am avut ocazia sa conduc una si ramai fara cuvinte.
                  Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by darksid3 View Post
                    Eu zic sa fi mai atent...Z06 are 505 cai putere!Si masinile se mai compara si la preturi!Eu personal mai bine dau 100.000 euroi pe una cu virgula care am aceleasi senzatii si performante ca una de 3-4 ori mai mare!Ce rost are sa bagi mahon, insertii de inox si alte gadget-uri intr-o masina care intr-un final va ajunge tot fier vechi...sau cine stie ce!Vezi tu....d-aia baga americanii motoare mari si europenii interioare luxoase!Si daca tot vrei sa compari orice Ferrari cu Corvette....vezi pe net ZR1...nu are decat 630 de cai (aproximativ)...si face 0-100 in 3 secunde!
                    Oricum ar fi....sincer iti doersc sa le conduci pe amandoua si dupa sa tragi concluzii...asa pe hartie putem vorbi la infinit!Sper anul asta sa inmatriculez Corvette-ul si sincer o sa stau la dispozitie cu un test drive...doar daca nu esti incepator!Numai bine!
                    si eu vreau test drive
                    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                    Comment


                    • #40
                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #41
                        Nu cred ca mai e cazul pentru nici un comentariu....
                        Last edited by crististreulea; 18 April 2008, 12:23.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #42
                          P-aici vad ca nu se mai risca nimeni!
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #43
                            Sa ce? Pana acum ai cea mai puternica masina de pe forum...Ce dracu sa vrem noi astia cu masini in jurul a 75-100 de cai? Ce sa mai vreau eu, care n-am nici macar masina acum?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              Pai nu conteaza ce avem ce nu avem, discutam, postam!
                              Na!!!!http://www.youtube.com/watch?v=rrIH8oE1hzA
                              Aviz amatorilor care vor motoare mai puternice pe Logan!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #45
                                La inceput ma gandeam "Ce naiba a gasit asa interesant darsid?" La final radeam ca tampitul singur si se uitau colegii ciudat la mine ).
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google