Help Dragos Donatii pentru el ! ! !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    copilu,cand rezolvi oferta aia??si cine strange banii?????

    Comment


    • #32
      Cauza e nobila , dar repet trebuie miscare
      sigpic #

      Comment


      • #33
        o sa treaca si pastele si n-o sa se intample nimic ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          asta zic si eu, nu se stie cine strage bani, cat costa lucrarea,etc
          sigpic #

          Comment


          • #35
            pana la urma are dreptate xp.....

            Comment


            • #36
              pt izolarea pardoselii nu am primit nici un raspuns dar se poate utiliza un extrudat . . . dimensiunile camerei sunt: H: 2.5 m; L:4.8 m; l:3.8 m;

              parchet 20 mp * 17 lei = 367 ron
              rigips 40 coli 600*2000 = 9,3 ron * 40 = 400 ron
              profil metalic + teneuri = nu am primit raspuns
              vopsea lavabila 15 L = 75 ron
              vata minerala = inca nu am primit raspuns
              glet 20 kg - 37 ron/sac - depinde cantitatea de mana celui care il da
              izolatia pt pereti= 6.3 euro/mp, necesarul fiind de 61 mp ( 3.8*2+4,8*2=17.5*2.5= 43 mp si acum tavanul 3.8*4.8= 18.24 mp => 61 mp)

              ideea e ca fiecare da cat poate si doreste, nu exista o suma fixa, forta de munca e gratis. estimarile sunt in jurul valorii de 2600 ron, evident banii nu se vor strange doar din logan club, mai sunt multe alte persoane dornice de ajutor

              scuze de intarziere dar nici eu nu prea am avut timp de respirat

              Comment


              • #37
                Deci pt inceput sa va explic cum sta treaba: acesta este un proiect pe temen lung si nu se realizeaza intr-o saptamana, doua cum vreti voi. nimanui nu ii convine daca eu vin si zic "ok gata am rezolvat-o, trebuie sa platim de caciula 3-4 milioane". trebuie cautate oferte, magazine ieftine si asa mai departe. cat despre copilu', el a primit mail dar nu cu ofetra ci cu tutorial cum se instaleaza materialele. le-a trimis mail inapoi sa ii trimita oferta de pret si asteapta si el ca noi.
                iarasi alta problema, eu nu sunt inginer si nici nu ma pricep la constructi dar cati dintre voi in afara de coco si copilu ati postat sau ati spus metode cum sa izolam fonic ca sa avem alternative? de aia am postat si am zis pe forum ca astept si parerile voastre. ideea de a-l ajuta este un proiect pentru aceasta vara, asta nu neaparat acuma de pasti.
                cum a zis si streu pt casa de copiii care am ajutat-o anu' trecut, a trebuit 2 luni sa se stranga bani si tot ce a fost nevoie, nu 2 saptamani ca si cum aveti voi pretentia acum. asa ca mrv'ule nu mai zi ca ne lungim ca inca nu ne-am lungit mult.
                iar razvy nu vreau sa te jinesc sau ceva, dar tu daca ai avea copil te-ai duce la el de pasti cu cadou de 20 de lei ? ce i-ai putea cumpara de 20 de lei ? chiar daca sunt de la casa de copii tot trebuie sa mergi cu mai mult...
                in rest sa complecteze si streu ce am omis eu. daca este nevoie de alte lamuriri nu ezitati sa ma intrebati.
                va doresc sarbatori fericite si numai bine

                Ps : am uitat sa va zic eu sunt cel care stange bani ca restu lucreaza si nu au timp se va face lista cu cat da fiecare si se noteaza si semneaza
                Last edited by crististreulea; 21 April 2011, 11:14. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Razvy View Post
                  era mai ok sa strangem un 20 ron/caciula si sa mergem la o casa de copii, dar nagh...
                  cu 20lei de caciula la 40-60copii? in primul rand nu sunt atatia useri activi in timisoara si chiar daca ar fi, ai strange acea suma doar de la 60-70% dintre ei.
                  si in al doilea rand, daca e sa o luam asa, de ce n-ai preluat tu initiativa de a organiza aceasta actiune? idei are toata lumea, chiar si eu am cateva dar stiu ca nu's in stare sa organizez, deci ma abtin si nu dau la altii idei si dupaia ma iau de ei ca nu's in stare sa rezolve.


                  Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  o sa treaca si pastele si n-o sa se intample nimic ...
                  nici nu avea cum, actiunea implica prea multe persoane, firme si mai ales timp. nu e o chestie care o organizezi in 2 saptamani, n-ai cum.


                  Originally posted by Christian86 View Post
                  ... estimarile sunt in jurul valorii de 2600 ron...
                  cu pasi mici dar siguri. 2600lei, mi se cam indoaie ca vom aduna vreodata aceasta suma in urmatoarele 60zile, dar vom vedea.


                  Originally posted by cIuFuLiCi View Post
                  Ps : am uitat sa va zic eu sunt cel care stange bani ca restu lucreaza si nu au timp se va face lista cu cat da fiecare si se noteaza si semneaza
                  eu propun ca banii sa-i adune adimrv, el e singurul prezent la toate intalnirile, deci cel mai usor de gasit.
                  Last edited by crististreulea; 21 April 2011, 11:20.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #39
                    parerea mea e ca ar trebui ajutat, si daca nu se poate de Paste, vara asta sa fie daca nu si pana la iarna pentru ca atunci ii este cel mai greu

                    Comment


                    • #40
                      se poate utiliza un extrudat . . . dimensiunile camerei sunt: H: 2.5 m; L:4.8 m; l:3.8 m;

                      parchet 20 mp * 17 lei = 367 ron
                      rigips 40 coli 600*2000 = 9,3 ron * 40 = 400 ron
                      profil metalic + teneuri = nu am primit raspuns
                      vopsea lavabila 15 L = 75 ron
                      vata minerala = inca nu am primit raspuns
                      glet 20 kg - 37 ron/sac - depinde cantitatea de mana celui care il da
                      izolatia pt pereti= 6.3 euro/mp, necesarul fiind de 61 mp ( 3.8*2+4,8*2=17.5*2.5= 43 mp si acum tavanul 3.8*4.8= 18.24 mp => 61 mp)
                      Se putea spune ce materiale sunt necesare si dimensiunile, ca facem un calcul rapid!
                      Nu cred ca scoateti voi preturi mai bune ca mine care lucrez la arabesque, dar nagh.
                      40 de coli ? De unde pana unde are o coala de rigips 600*2000 nu stiu, dar nagh!
                      o sa fac si eu un scor la materialele astea si va anunt!
                      Oricum dupa pasti, ca nu se lucreaza acum!

                      Comment


                      • #41
                        sa avem oferte de preturi la materiale din mai multe locuri, nu este un lucru rau

                        Ps. eu sunt de acord sa strang banii daca sunteti si voi , dupa cum sugereaza @Crististreulea
                        sigpic #

                        Comment


                        • #42
                          pai razvy asteptam si oferta ta sa vedem ce si cum....nu e problema ca nu e gata de pasti,dar cu cat mai repede cu atata e mai bine!!!cum zice si dhp....bravo streu,ai dreptate cu stransu si mai ales ca si vrea mrv sa stranga...

                          Comment


                          • #43
                            la dedeman,daca se stringe o lista de materiale si merge careva cu lista de materiale in magazin sa vada preturile,sa le noteze,iar apoi se poate merge la un (reprezentant sala) gen relatii clienti si in urma listei si valori materialelor se poate face un discount suficient..
                            asa am procedat eu pt instalatiile din casa.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Razvy View Post
                              Se putea spune ce materiale sunt necesare si dimensiunile, ca facem un calcul rapid!
                              Nu cred ca scoateti voi preturi mai bune ca mine care lucrez la arabesque, dar nagh.
                              40 de coli ? De unde pana unde are o coala de rigips 600*2000 nu stiu, dar nagh!
                              o sa fac si eu un scor la materialele astea si va anunt!
                              Oricum dupa pasti, ca nu se lucreaza acum!
                              Razvi nu-i problema sunt mai multe dimensiuni la gipscarton dar cel mai "popular" rigips e 1200x2600 si-ti trebe 20 de coli la dimensiunea camerei lu dragos (pereti+tavan) si o socata simpla la rigips 20x19 lei coala =380 tot pe acolo bate

                              Comment


                              • #45
                                razvy@ mai bine nu spuneai ca lucrezi la arabesque, sincer . . . un search pe goagal si ai sa vezi ca se produce in multe dimensiuni (sa fie mai simplu da o tura la dedeman, ei de exemplu comercializeaza si astfel de dimensiuni) si aceasta care am ales-o se potriveste cu dimensiunile camerei nefiind nevoiti sa taiem (=> mizerie la sanfrenat muchiile ramase) prea mult.

                                plus dimensiunile alese nu sunt intamplatoare, gandeste cum te invarti cu o coala de 1.5 pe 2.5 in camera si cum o ridici pe tavan si cati oameni ai nevoie ca sa o pozitionezi fara a o rupe, poate vor fi obiecte ce nu se vor scoate din camera, nu vei avea loc.

                                e usor sa arunci doua vorbe, dar unii gandesc mai departe inainte de a scrie ceva.ia exemplu ;)

                                boris@

                                preturile nu le-am impus eu, dam o tura la dedeman, si am notat cam ce ma interesa, am dat exemplu orientativ cu ideea de a gasi reduceri, dupa pasti voi discuta cu depozite pt a lua materialele macar la pretul lor de achizitie daca nu cumva si o sponsorizare.

                                mrv@

                                man strangi si tu si ciufi, tu cu intalnirile iar ciufi pe la stadion pentru ca mai sunt si de acolo persoane mai am si ceva de adus.


                                numai bine si nu in ultimul rand sarbatori pascale fericite ! ! !
                                Last edited by crististreulea; 24 April 2011, 17:47.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google