Help La Montarea Oglinzilor Electrice Incalzite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @johan : nu exista o metoda sa explici unde vine fiecare fir si pentru astia care habar n au sa citeasca schemele..ca eu m am lasat pe mana unora si mi le au montat de se misca ambele oglinzi deodata, dezaburirea e non stop si am schimbat si doua baterii ca mi le a golit)
    sigpic

    Comment


    • #17
      Salut.
      Uite aici cum se leaga degivrarea la oglinzi.

      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #18
        La capitolu 84A gasesti detalii de la joistik te ajuta mult la descifrare
        Attached Files

        Comment


        • #19
          eu ma gandeam sa i scot tabloul cu sigurante lu unchi-miu de pe sandero si sa vad care sunt firele legate pentru reglaj oglinzi si dezaburire oglinzi si sa fac la fel...se pot pune pini pe panou acolo cum sunt din fabrica, ca in locu unde vine siguranta pentru reglaj oglinzi si pentru degivrare nu are? ar merge asa sau mai trebuie si altceva?
          sigpic

          Comment


          • #20
            Pai ca si in fabrica nu ai sa poti face ca nu e cablu conceput lipsesc papucii din tablou si legatura de la dezaburire va trebui sa o legi tu, In imaginea de mai sus am aratat poza de la legatura de la dezaburire oglinzi /legaturi oglinzi/ am pozat releul dezaburire luneta din spatele ceasurilor de la bord si legatura o poti face si de acol

            Comment


            • #21
              am rezolvat cu dezaburirea si cu reglaju..doar ca m am uitat si pe schema si pe manual si cu siguranta firele sunt puse foarte gresit si nu respecta deloc nici un cod si sunt si lipsa...toti l au recomandat pe silviu_79 da la faza asta mi a dat teapa...
              sigpic

              Comment


              • #22
                Pai de la silviu_79 am luat si eu cablajul si nu am avut treaba e user ok din punctul meu de vedere am primit coletul complet

                Comment


                • #23
                  nu vreau sa acuz sau mai stiu io ce, ca nu stiu daca le face sau si el le cumpara...dar cablajul pe care l am primit eu e cu siguranta defect facut...in fine, am mai cumparat de la el si serigrafie si am specificat clar de MPI si mi a trimis de DCI ..in fine, nu era asta marea problema, dar mai vroiam sa mai iau niste chestii de la el, da ma voi lipsi, greseala sau nu...
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Adevarul e ca eu nu am primit cablajul cu siguranta dar am pus alimentarea cablajuli dupa o siguranta, se pare ca ai primit alt cablaj care puteai sa e alimentezi fara probleme de ori unde avind siguranta pe cablaj daca a fost pus defect atunci nu stiu ce sa zic....

                    Comment


                    • #25
                      SAlut.
                      Acel cablaj e cumparat de la altcineva.
                      Si banuiesc ca o fi fost defect(acei pini incorect asezati)
                      Acel cablaj vine fara siguranta pe fir,deoarece se leaga in panoul de sigurante.Unde acolo trebuie sa treaca printr-o siguranta.
                      Si nu cred sa aibe vreo vina Silviu_79,nu avea de unde stii ca acei pini sunt incorect introdusi in aceea mufa.
                      Numai bine.
                      Sarbatori Fericite Tuturor!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • #26
                        pai asta ziceam si io...cu siguranta sunt pusi incorecti..deci cel care l-a facut ori nu stie ori nu i pasa..si nu ma mai incumet sa cumpar nimic pentru ca daca si restu pieselor le ia de la aceasi persoana. nu mi se pare de incredere...
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Geo mergi la un service si vezi poate te rezolva ei. M-am lamurit si eu cum achizitiile de pe net.... bani aruncati pe apa simbetei.

                          Bafta si sarbatori sericite.

                          Comment


                          • #28
                            Salut.
                            Am si eu cablaj si daca te pot ajuta cu o poza a mufelor sa poti vedea pozitionarea pinilor,nu ezita sa-mi dai un pm.sau aici pe thread.
                            Numai bine.
                            Sarbatori fericite!!!!!!!!!!!!
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • #29
                              Salut.
                              Am atasat citeva poze,sper sa va fie de folos
                              Numai bine.
                              ps:la ultima poza mufele sunt de la oglinzi stg/dr
                              Attached Files
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #30
                                salut baieit..unde pot gasi si eu papucii din tabloul de sigurante? ca la mine sunt lipsa.

                                as vrea sa pun siguranta in tablou ,exact unde ar trebui sa vina ea din fabrica
                                Last edited by chelull; 11 April 2010, 11:33. Reason: Automerged Doublepost
                                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google