Help La Montarea Oglinzilor Electrice Incalzite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    multumesc de ajutor...!

    Comment


    • #62
      Va rog sa-mi spuneti daca aveti idee daca - masa se poate lua din cutia de sigurante? Daca nu unde vin firele de masa la logan??

      + pentru degivrare oglinzi daca il iau direct de la siguranta am impresia ca oglinzile se vor incalzi permanent. Korectatima daca gresesc. Alimentarea pentru degivrare oglinzi se ia numai de pe pinul 3 de la releul de dezaburire?

      Comment


      • #63
        da dezaburirea se ia de la releu..masa poti s o pui la surubu cu care prinzi panoul de sigurante..si masa la reglaj la surubu ala de prindere a consolei...sa nu pui pe direct ca ramai fara baterie la 6 ore odata )
        sigpic

        Comment


        • #64
          pai de la pinul 3 de la releul de dezaburire ma voi duce in panoul de sigurante la F 21 acolo merge o siguranta de 5 A iar din siguranta conectez plusul la degivrare oglinzi. Am impreisa ca asa e si la versiunile care vin dotate din fabrica cu oglinzi electrice.

          Am sa ma uit prin manualul de service poate dau de capat si la masa sa vad cam pe unde ar veni conectata.

          Comment


          • #65
            Cauti pe instalatia electrica firu care se duce la dezaburire luneta (+)si te legi de el.
            Masa(-) te legi de orice surubel de pe usa(interior dupa ce dai fata de plastic jos)

            Comment


            • #66
              Salut baieti vad ca se discuta de zor despre oglinzi el si cu degivrare , are cineva idee daca sepot monta si pe loganul ph2 "chel" (varianta de 6250 euro) .stiti cat m-ar costa cu totul adica:
              -2 oglinzi el cu degivrare
              -cablaj
              -joystick
              si ce o mai trebuii (sugurante , relee...) + manopera
              Last edited by B-81-VYX; 7 January 2011, 03:26. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #67
                da se poate...in set de oglinzi e vreo 250 ron si joystick si calbaj inca 120-130 ron..pre total cam vreo 4 mil
                Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                sigpic

                Comment


                • #68
                  ideea este daca se gasesc oglinz pt ph 2

                  Comment


                  • #69
                    oglinzile de ph2 de care zici tu sunt aceleasi cu alea de prestige ph1 si alea de pe varianta cheala sunt alea de mcv ph1 si pe forum gasesti la florin_dnf
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by - Geo - View Post
                      oglinzile de ph2 de care zici tu sunt aceleasi cu alea de prestige ph1 si alea de pe varianta cheala sunt alea de mcv ph1 si pe forum gasesti la florin_dnf
                      Da ai dreptate in privinta oglinzilor , am vazut azi un Logan (chel) la una din reprezentante si chiar mi-a placut .Agentul de vanzari a zis ca mai bine ma orientez catre Ambiance

                      Comment


                      • #71
                        stai ca nu inteleg..nu ai masina inca sau cum?
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Poate sa-mi spuna cineva cum as putea scoate mufa din butonul de reglaj oglinzi electrice? Am incercat sa o scot dar paraca e lipita acolo ca nu iese sub nici o forma si nu as vrea sa fortez ca sa nu stric detot mufa.

                          Comment


                          • #73
                            vezi ca are o piedica pe una din parti, bagi usor o surubelnita acolo si ridici..sper ca ai inteles
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              merci... am reusit

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by - Geo - View Post
                                stai ca nu inteleg..nu ai masina inca sau cum?
                                Nu am inca masina ( am avut un Laureat ph1 l-am pierdut la leasing ....) ideea este ca vreau sa imi iau un alt logan cu programul RABLA si nu am bani de LAUREAT , ma gandeam la varianta cheala la care sa adaug dupa aia oglinzi, geamuri , ....(in timp din lipsa de finante ) de asta intreb daca se poate monta ulterior oglinzi ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google