Hobbyurile Si Pasiunile LOGANISTILOR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am interbat pentru ca am vazut ceva asemanator la un amic. Tot asa avea o vitrina in care isi tinea piesele, iar pe balcon avea o mini fraza de banc, cu masa de frezat pe care isi mai prelucra din piese.
    sigpic

    Comment


    • #47
      pescar, doar stau langa dunare;)

      Comment


      • #48
        Originally posted by 1.6_mpi View Post
        Am interbat pentru ca am vazut ceva asemanator la un amic. Tot asa avea o vitrina in care isi tinea piesele, iar pe balcon avea o mini fraza de banc, cu masa de frezat pe care isi mai prelucra din piese.
        M-am dotat si eu cu microfreza MF70 Proxxon , Banc de gaurit/frezat BM140s Proxxon si Micromot Proxxon 50EF sa fiu pregatit pentru orice lucrare
        Attached Files
        Captain of the black pearl

        Comment


        • #49
          Fotografi avem pe aici ?
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

          Comment


          • #50
            Am mai alimentat un pic pasiunea pentru hobby-ul meu cu o noua achizitie si anume un set jubiliar marca Fleischmann cod 4887 , epoca 2(1920 - 1949),
            replica la scara a expresului Ruhrschnellverkehr II ,noroc ca se scrie ca de pronuntat mi se incurca limba.
            Attached Files
            Captain of the black pearl

            Comment


            • #51
              Pescar din tata-n fiu. Pescuit pe Mures.

              Comment


              • #52
                S-a imbogatit colectia cu inca o piesa si anume o locomotiva BR 120 replica la scara dupa seria de locomotive Br120 ale cailor Est Germane.Locomotivele la baza sunt de productie URSS si au fost importate de RDG si alte tari din fostul bloc comunist.
                Chiar si la stadiul de jucarie daca as arunca cu ea si ar nimeri pe careva il face de cateva copci la cat de balsoi este.
                Mai multe informatii in caz ca este careva interesat sa citeasca.
                Attached Files
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #53
                  Un crapcean prins in septembrie pe balta Grosu din Alexandria
                  Attached Files

                  Comment


                  • #54
                    Si eu sunt tot pasionat de modele de trenuri si colectionez modele doar CFR la scara H0.
                    Alte hobbyuri mai sunt gamingul pe PC si console.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by 1.6_mpi View Post
                      Si un ceas cu lampi nixie















                      screen shot windows 7
                      .Superb.!.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by alex2_ar View Post
                        Si eu sunt tot pasionat de modele de trenuri si colectionez modele doar CFR la scara H0.
                        Alte hobbyuri mai sunt gamingul pe PC si console.
                        Bravo , mai este cineva cu acelasi microb ca si mine, singura diferenta este ca eu nu am modele CFR si nici nu cred ca imi voi cumpara curand.De cativa ani de cand am inceput sa achizitionez si mai fac mici reparatii si imbunatatiri la ele mi-au trecut prin mana si cateva locomotive CFR facute de AF models.Pentru felul cum sunt facute si calitatea lor nu merita in nici un caz sa platesti pe una intre 1000 si 1500 lei, asta este parerea mea.De banii astia prefer sa imi cumpar de la Roco, Fleischmann sau Brawa ceva inmatriculat DRG,DB, sau DR .
                        Am primit un EA Rompetrol nou nout la care din 10 roti nu culegeau tensiune decat vre-o 5 asta pentru ca lamelele colectoare nu erau tensionate cum trebuie, apoi cea mai nasoala treaba era ca la doua osii rotile aveau bataie rau de tot pentru ca gaura din roata unde intra fusul de osie era data stramb si presata asa.Ar mai fi cate ceva de spus dar ma opresc aici.

                        Oricum asteptam niste poze cu CFR-urile.
                        Last edited by GFN; 7 April 2015, 00:13.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • #57
                          Ultima poza e de craciun cand leam scos aproape pe toate de la pastrare. Mi-am facut bradul visurilor mele
                          Pe partea de EAuri eu pana acum nu am avut probleme, si ca idee mis nationalist asa un pic, de aia colectionez CFRuri si logane
                          Attached Files

                          Comment


                          • #58
                            Cateva achizitii noi .
                            Attached Files
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • #59
                              Faine achizitiile

                              Comment


                              • #60
                                O noua achizitie momentan in revizie capitala si imbunatatiri.
                                Attached Files
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google