Idei Infrumusetare & Antifonare Logan !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idei Infrumusetare & Antifonare Logan !

    Hai baieti, vreau sa ma apuc de exteriorul masinii, vreau sa o fac sa arate mai bine. Acum am si eu nevoie de cateva idei din partea voastra.
    • Uite la ce m-am gandit eu, in mare parte. In caz ca ar mai fi ceva de adaugat, nu uitati sa postati.
    • As vrea sa fac cam cam ce vedeti in pozele modificate + capota prelungita + faruri negru mat + lupa +Bixenon H4
    • Iar in spate difuzor de la Redac atasat pe bara din spate, si prelungire plafon, tot kit de la Redac. + triple cu leduri. (aici care din cele 2 modele imi recomandati. Care arata mai bine? :>
    • Ca toba, as vrea ceva mai mare, care sa umple golul din bara, si ma intereseaza doar finala, si ceva care sa nu urle, si sa faca ca o masina de raliu, vreau ceva cat mai normal
    • Iar ca antifonare, ce imi recomandati ? Masina va benefecia in cateva luni de un sistem audio format din difuzor bass SPL Dynamics V300-D2 (350W RMS) + Amplificator Pioneer (380W RMS - 4 ohmi ) + CD-Player Pioneer (Filtru HPF, LPF, reglaj bass, inalte, medii ) + Boxe GZ 16.5 + tweeter + filtru.
    • Vreau sa antifonez foarte bine usa portbagajului, sa nu vibreze de la bass, sa scot fetele usilor, si sa bag material antifonant.


      Ce alte idei mai aveti pentru masinuta mea?

      Deocamdata investesc in sistemul audio, iar cand termin cu el, ma apuc de exterior, dar pana atunci sa am planurile facute.

    Attached Files
    facebook.com/StefiHD

  • #2
    O suspensie, genti, oglinzi de mcv, pe spate triple cu leduri fumurii, folie, remapare, filtru de aer sport si poate ar mai fi multe altele dar nu imi vin in minte acum buget sa fie ca ideiile vin ele! Bafta la modificari!

    Comment


    • #3
      Salut, din pacate nu am bani si de modificari la motor, suspensie, etc.
      Nu-s vitezoman, si nu prea ma ajuta putere in plus. Vreau doar sa o fac sa arate bine. Intelegi tu.. xD
      Genti poate, daca o sa am bani. Mi-au placut mult aceste jenti. Pretul lor este la bucata / set ? (desii ma indoiesc sa fie la set)


      De curiozitate, filtru sport, cat face ?
      Last edited by Bogz02; 26 September 2010, 18:52.
      facebook.com/StefiHD

      Comment


      • #4
        Depinde cat esti dispus sa cheltui un K&N ajune la 350 de lei sunt si la 240! Clar pretul e pe bucata? Remaparea te ajuta la depasiri e mai sprintena masina nu neaparat trebuie sa fi vitezoman ca sa o faci dar e bine sa sti ca te ajuta motoru in orice situatie;)!

        P.S La interior ai putea pune fete de usi de Ph2 daca iti plac!

        Comment


        • #5
          Voi vopsii fetele usilor in negru, iar manerele de deschidere a usilor in gri
          facebook.com/StefiHD

          Comment


          • #6
            Eu le-am lasat asa si le-am facut manere argintii si cerculetele de la aerotoare arginti! Da mai bine asa ;)

            Comment


            • #7
              uita-te si tu pe la ceilalti care si-au prezentat masinile aici: http://www.loganclub.ro/forum/my_ride-f6.html?f=6 si "aduna" si tu ceea ce iti place tie si faci si tu la a ta; poti "fura" ideile care crezi tu ca ti se potrivesc, te caracterizeaza, pt ca tuningul inseamna
              "personalizare"
              cat despre sistemul audio, incearca sa nu te "arunci" aiurea, pe piese scumpe sau ieftine, intreaba/vezi pe forum caci sunt multe masini care, in combinatii diferite obtin premii/respect in competitii iar cei care au incercat de multe ori, (in diferite combinatii) iti pot oferi informatii pretioase...si asculta-le sfatul, de cele mai multe ori (99%) stiu ce spun; incerca sa auzi tu in alte loganuri si vezi ce ti s-ar potrivi; spun asta pt ca fiecare ascultator "aude altfel" anumite game de frecvente...si de aici "sunetul diferit" - depinde si ceea ce vrei tu...spl sau sq
              Last edited by ionut.c; 26 September 2010, 22:06.

              Comment


              • #8
                Mi-a placut teribil aceasta masina. HZP.
                Are cont pe forum detinatorul masinii?

                facebook.com/StefiHD

                Comment


                • #9
                  Daca foloseai search sau te uitai la my ride gaseai asta http://www.loganclub.ro/forum/b_49_hzp-t7884.html
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • #10
                    M-a batut search-ul. Eu am scris numarul lui de inmatriculare, dar nu a gasit nimic.. deh.

                    Care din triplele acestea dau mai bine pe masina?

                    sau
                    Last edited by Bogz02; 27 September 2010, 22:51. Reason: Automerged Doublepost
                    facebook.com/StefiHD

                    Comment


                    • #11
                      Fratilor am vazut un Logan albastru cu ornament sport (unii ii mai spun deflector sau difuzor) sub bata de protectie spate. Masina arata super. Pentru Logan Face litt se potriveste perfect ornamentul de la Sandero Stepway. Am cautat toata Constanta. Pana la urma am fost la reprezentanta Dacia si m-am interesat cat costa. Ce credeti? Am ramas masca. Ornamentul sport bara spate costa 1096 ron, iar ornamentul sport bara fata 475 ron. Enooooooorm. Acum inteleg dece nu s-a inghesuit lumea sa isi puna asa ceva pe masini. Cu banii astia te plictisesti cata benzina bagi sau cate alte lucruri poti sa faci.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Pana una alta, a venit amp
                        Sapt viitoare, iau si cd-playerul, un Pioneer, si apoi urmeaza subwooferul.
                        Attached Files
                        facebook.com/StefiHD

                        Comment


                        • #13
                          Clar stopurile pe led cele din poza mai mare

                          Comment


                          • #14
                            Da, acelea imi fac si mie cu ochiul.
                            facebook.com/StefiHD

                            Comment


                            • #15
                              Multi au inceput cu virtual tuning si cu ala au ramas,mai bine,treci la fapte. Vino la intalniri si vorbim mai multe. Bafta
                              sigpic
                              Stiu ca sunt prost,dar cand ma uit in jur prind curaj

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google