Iesire Pt AUX LA Cd-player

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu stiu daca ultimele modele de cd-playere au intrare aux la logan. Primele modele, alea ca pe clio, nu au aux
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      Dece te complici cu saracia aia de mp3 Sony? Marital si cu 250 ron iti iei un Pioneer deh-2900 mpb ..Are iesire AUX si se aude de 3 ori mai bine decat ce ai tu.
      Ai sa ramai surprins cat de bine se aude Pioneer fata de Sony..Vb si de modelele de 500 ron.

      Comment


      • #18
        Pe Philips-urile de pe logan se poate activa intrare aux pe mufa cd-changer.

        Atasat este schema pinilor unei mufe ISO de pe un Blaupunkt. Am inteles ca si la cd-playerul Philips este la fel (nu m-am uitat inca, dar am in vedere acest lucru in scurt timp).
        Voi reveni cu mai multe detalii, sa vad exact despre ce e vorba.

        PS Ma interesa in iarna, dar am primit cadou un modulator FM si nu am continuat proiectul.
        Attached Files
        Last edited by danielliviu; 7 June 2008, 00:47. Reason: mai multe detalii
        GL-22-TOF

        Comment


        • #19
          Dar iti trebuie modulul de comanda al cd-changerului, ca sa poti activa respectiva intrare. Altfel de geaba bagi semnal pe pinii aia, daca cd-playerul nu detecteaza prezenta pe bususl de date al cd-changerului, cred ca nu ai sanse.Poate gresesc...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            E posibil, dar stiu ca a activat cineva functia asta, am vazut functional. O sa mai studiez zilele astea si o sa revin cu raspunsi exacte (si testate practic)
            GL-22-TOF

            Comment


            • #21
              Se poate sau nu ca la casetofoanele de pe logan sa ai mufa auxiliara ptr mp3 sau mp4? daca da cum, mai exact, va rog....

              Comment


              • #22
                tragi niste fire de pe iesirea preamplificatorului printr-un divizor rezistiv si pui mufa. asta e varianta rezumat la rezumat...e cam complicat sa faci montajul, iar decat sa-l pui pe cineva sa ti-l faca, mai bine schimbi cd-playerul. gasesti sony cu ceva mai mult de 200 ron, noi, care au mp3 si iesire de subwoofer si intrare auxiliara.
                mai mult, ma gandesc ca tu vrei mufa de intrare auxiliara, atunci trebuie sa te legi la intrarea amplificatorului final.
                sfatul meu e sa-l schimbi. sau iti cumperi o caseta de-aia de adaptare de la o sursa de semnal la casetofon. gasesti prin magazinele de piese auto sau chiar la supermarket-uri. e cea mai ieftina varianta. desi cu ceva bani in plus, iti iei direct cd mp3/wma...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #23
                  Eu nu am inteles o chestie, voi vreti
                  Aux in adica intrare de semnal audio de la alta sursa de semnal sau vrei Aux out care este iesire de semnal audio pentru statie de amplificare?unii vorbesc de intrari si altii de iesiri
                  din cate am vazut in poza mp3 -ul tau are iesire Aux out pe 2 canale L si R
                  Attached Files
                  Last edited by GFN; 20 May 2009, 19:09.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • #24
                    cum bag si eu intrare aux pe cd player stoc blaupunkt

                    am vazut o schema a lui danielliviu am so incerc dar nu nprea cred ca o sa mearga , e treaba cu semnalul de la cd changer pinii 13,14 mai exact
                    Last edited by baubaugtc; 11 September 2009, 01:04. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      chiar nu merge ca tocmai am incercat eu. cu puntea facuta intre 13 si 14 pe cd player apare hello...invarte un pic cd-ul si moare. trebuie pacalit ca are cd-changer conectat cumva...cred ca cu un montaj cu microcontroller

                      Comment


                      • #26
                        A reusit cineva sa foloseasca Aux-In (Line-In) la casetofon?

                        Comment


                        • #27
                          Am descoperit aceasta modificare a casetofonului de logan ph1, pe un alt forum. Danielliviu, poate ne lamuresti si pe noi, Este realizabil? sau nu se merita. Pe mine m-ar interesa modificarea asta la un cd player original (echiparea loganului ph1 2006)
                          Attached Files
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • #28
                            - pin7 --SE2L Single-ended input 2 left channel I
                            -pin8-- SE2R Single-ended input 2 right channel I
                            tda 7419 e un procesor audio pe 4 canale

                            Comment


                            • #29
                              mai erau pentru casetofoane niste casete adaptoare care aveau un fir cu mufa jack si se puteau folosi in loc de aux

                              Comment


                              • #30
                                Salut. Daca e vreun electronist pe aici si ma poate ajuta cu o problema legata de cd-playerul stock, as vrea sa lipesc o mufa de auxiliar care sa se suprapuna peste semnalul de CD. Am vazut ceva la fel pe un cd-player stock opel. Modelul stock de pe dacie este RENRDD 100-00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google