If-21-wtf

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    frumoasa masina.......si interesanta chestia cu leduri la portiera




    Sa ai grija de ea!
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

    Comment


    • #17
      Salut, frumoasa masina dar ai putea da ceva fetalii despre ledurile de la manerele de pe portiera?
      HD-87-DLR

      Comment


      • #18
        Multumesc tuturor!Cromul si cel din fata si cel dupa pobagaj urmeaza colantat alb.... despre ledurile dupa manere..alimentare am luat de la plafoniera(firele vin prin usa..stalp...plafoniera)iar ele sunt lipite cu banda dubla adeziva pe maner...

        Comment


        • #19
          Sa ai grija de ea!Multi km fara nici cel mai mic incident.
          De unde ai luat pleoapele,si le-ai vopsit tu dupa?

          Comment


          • #20
            pleoapele le-am luat din vitan...forma aceea le-am dat-o eu k nu-mi placeau asa erau prea mari...da, le-am vopsit eu acasa

            Comment


            • #21
              La ce pret?
              Si cum le-ai decupat/taiat?

              Comment


              • #22
                Le-am achizitionat cu pretul de 10 lei.pai..am trasat o linie cu un marker rosu cum as fi vrut eu sa vina si am inceput usor cu un cleste sfic sa le tai(am capatat 2 basici la cat am taiat) altcv cu ce sa le tai nu-mi venise in minte..)le-am luat putin la polizor sa fie simetrice si pe urma la smirghel de 500 unde le-am taiat si unde urma vopsite...le-am dat cu primer si pe urma vopsea

                Comment


                • #23
                  Mersi.Chiar ma bate si pe mine gandul.
                  Oricum,asa mari cum erau...erau hidoase

                  Comment


                  • #24
                    In seara asta am intampinat o problema.Ma oprit un politist si mi-a zis ca data viitoare imi ia talonul pentru folia fata ca nu am voie deloc asta dupa ce i-am aratat autorizatia...m-am uitat pe site-ul R.A.R. unde scrie

                    'autovehicule trebuie echipate cu geamuri ce sunt omologate conform Regulamentului nr.43 CEE-ONU sau in conformitate cu Directiva 92/22 CEE cu modificarile ulterioare, avand transparenta de min.75% pentru parbriz si min.70% pentru luneta si geamurile laterale;

                    - marca de omologare conform acestor reglementari, marca care trebuie sa existe pe geamuri, atesta faptul ca initial acestea au avut transparenta de min. 75% pentru parbriz si min. 70% pentru luneta si geamurile laterale.

                    - foliile de protectie aplicate pe geamuri trebuie sa fie certificate si marcate corespunzator, iar aplicarea acestora este permisa numai in atelierele autorizate;

                    - geamurile laterale din spate si luneta nu sunt esentiale pentru vizibilitatea din interior, cand autoturismul este echipat cu oglinzi retrovizoare exterioare pe ambele parti, insa in cazul in care acestea au o transparenta modificata fata de cea stabilita prin marcajul de omologare se urmareste ca stratul aplicat ulterior sa fie uniform si sa nu creeze distorsiuni;

                    - modificarea transparentei geamurilor nu se inregistreaza in cartea de identitate a autovehiculului, insa atelierele autorizate sa efectueze operatiunea de aplicare a foliei colorate, trebuie sa elibereze un document privind certificatul de conformitate si licenta emisa de Organismul de Certificare Produse al Registrului Auto Roman, iar la inspectia tehnica periodica se verifica eticheta ce contine marca de omologare a geamului precum si gradul de transparenta.'

                    Maine ma duc unde mi-am montat folia sa-mi masoare transparenta geamului fata iar daca e min 70% nu are pentru ce sa-mi ia talonul decat sa ma puna pe drumuri, nu?iar daca imi ia talonul si imi da si amenda ma gandesc sa contest amenda conform ca transparenta geamului e de min 70% conform egulamentului nr.43 CEE-ONU sau in conformitate cu Directiva 92/22 CEE cu modificarile ulterioare!Fac bine sau gresesc???? Si culmea in loc sa-mi zica de stopuri ca sunt innegrite s-a luat de folie care nici macar nu-mi trecea prin gand ca d'aceea am pus-o pe 73% cu gandu sa nu am probleme cu gaborii:|
                    Last edited by ady_green; 22 September 2010, 01:39.

                    Comment


                    • #26
                      Da, conform legii n-ai voie nici cu folie de 73% transparenta pe fata pt ca geamu vine din fabrica deja cu 81% transparenta si cand aplici folia de 73% transparenta geamului se reduce la 62-63%.A masurat-o cei de la atelier azi:|...Am sunat si la rar se masoara transparenta geamului cu folia pusa..nu se da jos...ala de la atelier cica cand mi-a pus folia nu era asa legea dar de fapt asa e de cand sunt foliile...atelierul e pe sos. giurgiului 269A Max Alarm...mi-a mai dat o declaratie de conformitate...ar trebui sa-mi dea banii care i-am dat sau sa-mi puna alta folie transparenta cu care impreuna pe geam sa aiba transparenta min 70%.Corect????

                      Comment


                      • #27
                        eu n`am inteles nimic. pai nu ma intereseaza geamul cat are! eu am folie omologata, nu ? 73 % transpareta pe fata si 5 % transparenta pe spate, eu asa stiam .
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #28
                          Dupa niste certuri mi-a dat folia dupa geamurile fata jos si mi-a dat baniichapter closed
                          Am sters si triplele cu acetona...

                          Ba te intereseaza pentru ca rar-ul masoara transparenta geamului(adik geamul cu folia aplicata pe el)si nu trebuie sa fie mai putin de 70%.Si eu tot folie de 73% aveam pe fata dar transparenta geamului era de 62% deci mai putin de 70%..intelegi?

                          Comment


                          • #29
                            da inteleg dar e nasol :|

                            foarte stricti sunt multi impotriva asta :|

                            deci cu alte cuvinte eu trebuie sa am geamurile omologate rar . Chiar daca folia mi-e omologata, nu mi-e omologat geamul corect?

                            scz de dublu post
                            Last edited by Tudor; 22 September 2010, 19:42. Reason: Automerged Doublepost
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #30
                              Da asa e!Conteaza ca transparenta geamului fata sa fie de min 70%!Cel putin asa am inteles eu...Asa mi-a zis si nenea de la rar informatii!!! Mie imi daduse un certificat de conformitate in care era trecut TNL(transparenta impreuna a geamului cu folia dar mi l-a luat, incepuse sa tipe p'acolo..)Acum am doar certificatul de garantie in care este scrisa doar transparenta foliei...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google