Iluminare Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iluminare Bord

    Salut, cine imi poate recomanda o persoana care imi poate schimba luminile bordulului, consolei de ventilatie si a butoanelor in bucuresti. Multumesc

  • #2
    ai mesaj privat

    Comment


    • #3
      Il recomand pe gaboneygg! Si mie mi-a modificat luminile consolei de ventilatie si butoanelor cu leduri.

      Comment


      • #4
        Soran, Daciashop 0723 823 679
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #5
          Eu ii recomand pe amadoi: domnul Sorin mi-a schimbat luminile la ceasurile din bord, iar de la domnul Gabi am al 3-lea stop/frana full LED + multe alte chestii si sfaturi. Amandoi sunt foarte de treaba si buni profesionisti, deci ii recomand cu incredere.

          Off-topic:
          Nu inteleg cum de si-a schimbat atitudinea dizain. De obicei, vorbeste foarte sarcastic si te ia foarte de sus. Ma asteptam la un raspuns din partea lui: “Dar nu puteai sa cauti? Este plin forumul de oameni care se ocupa cu schimbarea luminilor din bord. Iti este lene sa cauti?” Dar acum a dat un raspuns scurt si la obiect. Ma si mir de ce a facut-o. Oare poate pentru ca este un interes financiar la mijloc? Cum de l-a dat exemplu tocmai pe domnul Sorin (care repet, este un foarte bun profesionist), cand in Bucuresti mai sunt cel putin inca 10 persoane de aici de pe forum care se ocupa cu schimbarea luminilor din bord? Dar argumentez ceea ce vreau sa spun: la un moment dat un user a cerut cateva pareri despre achizitionarea discurilor si a placutelor de la firma Autototal. Userul a intrebat colegii de forum la modul general, nu a fost o intrebare nominala (pentru cineva anume). Si probabil ca atunci cand dizain a vazut ca acel user are “tupeul” sa cumpere din alta parte decat de la Daciashop, a sarit ca ars. In loc sa-i raspunda omului scurt si la obiect (asa cum a facut-o acum, culmea), a preferat sa-i spuna ca are 95 de pagini de citit din care poate sa se informeze. Atasez link-ul, ca sa nu credeti ca inventez lucruri: http://www.loganclub.ro/forum/tipuri...74#post1689874 Postul #1893 si #1894. S-a mai intamplat sa fie intrebat despre franele cu disc pentru rotile spate. Evident ca nu a vrut sa dea detalii. Pe userii care l-au intrebat i-a “invitat” sa cumpere de la el sistemul de franare pentru rotile spate. De parca i-ar fi cazut gradele daca ar fi dat cateva detalii. Si dupa cum bine stiti, exemplele cu “superioritatea” lui dizain din pacate pot continua. Vi se pare ca este o conduita si un comportament normal pentru un forum? Mie nu mi se pare absolut deloc in regula.
          Eu credeam ca asta este ideea unui forum: ca oamenii sa discute, sa faca schimb de informatii, sa se ajute cu sfaturi unii pe ceilalti, si asa mai departe. Este evident faptul ca ai niste problemute grave de tot la caput. Crezi ca tu esti cel mai destept si ca nimeni nu este ca tine? Te inseli. Sunt altii mai destepti si mult mai amabili decat tine. Nu ma astept sa poti sa si intelegi ceea ce am vrut sa spun aici. Nu astept un raspuns din partea ta. Nici macar nu voi mai urmari acest topic sa vad ce aberatii mai scrii pe forum.
          Acum stiu ca majoritatea colegilor de forum vor sari pe mine (doar de fatada) si vor spune cum de mi-am permis sa vorbesc asa cu “marele” dizain? Ei bine, uite ca am facut-o. Dar mai stiu ca altii (si nu putini) se vor bucura ca in sfarsit l-a pus cineva la punct si a avut curajul sa-i spuna exact adevarul in fata. Eu nu caut sa jignesc pe nimeni sau sa inventez lucruri. Eu doar constat lucruri in functie de atitudinea si de modul in care vorbesti/le raspunzi colegilor. Este o problema cu asta? Daca nu, foarte bine. Daca da, la fel de bine. Puteti sa-mi dati warn/ ban IP/ delete comment/ delete account, ce vreti voi.
          Aici nu este locul in care ne dam mari, sau cat suntem noi de destepti, frumosi, priceputi, etc. Daca esti un frustrat, ai probleme emotionale, sentimentale, cu familia, etc. si vrei sa-ti descarci undeva nervii, nu aici este locul potrivit. Daca ai ceva constructiv de spus din care ceilalti au ceva de invatat, spune. Daca nu ai, mai bine taci din gura. Indiferent ca este un mediu virtual sau real, cel mai important lucru este sa fim oameni unii cu ceilalti!
          Attached Files
          Stock is boring...
          My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

          Comment


          • #6
            Dragule, Dizain este acelasi, nu s-a schimbat. Poate nu stii, sau ai uitat. Sunt bun prieten si coleg cu Sorin, lucram impreuna la atelierul de leduri. Daciashop a fost o idee pe care am sustinut-o si ajutat-o. Nu am obligat si nu oblig pe nimeni sa cumpere nimic de la mine sau de la Daciashop. Nu cred ca am bagat nimanui mana in buzunar.

            Legat de atitudinea mea : am explicat-o cu mai multe ocazii dar ca sa nu zici iar ca sunt bulangiu iti explic si aici. Tie ti-ar conveni sa arunci cu banii pe fereastra doar ca sa testezi o anumita chestie si sa vina unul mai apoi si sa iti spuna "zi si mie cum ai facut" fix asa, fara ca macar sa te roage frumos? De parca i s-ar cuveni? Vorbim deja de mii de euro cheltuieli pentru imbunatatirea sistemelor de franare. Unde ati auzit de Brembo 4 pistonase bolt-on pe Logan? Unde ati auzit de pompa de frana de 26mm bolt-on pe Logan? Unde ati vazut primul sistem bolt-on de franare cu discuri pe puntea spate? Cine v-a invatat cum sa faceti short-shifter adevarat cand voi va chinuiati sa taiati schimbatoarele de viteze cu flexul? Cine v-a tot f..tut la melodie sa va reglati bucsele ca sa nu le rupeti dupa ce va puneti arcuri sport? Sunt zeci de postaari in care am explicat cum am facut cu franele de spate, de unde am luat piese samd. Ba chiar am publicat si un articol in cartea unui bun prieten despre sistemele de franare, despre imbunatatirea lor si despre aplicabilitatea pe Logan, cu exemple clare, detalii, tot.

            De la mine ati invatat pe forumul asta sau pe celalalt (ala mai vechi, daciac.lub )o multime de lucruri utile. La fel cum eu am invatat o multime de lucruri de la altii.
            Am petrecut nopti in sir cu colegii de forum ajutandu-i fizic cu diverse reparatii, imbunatatiri, etc - fara sa pretind foloase. Am petrecut ore in sir la telefon explicandu-le colegilor de departe cum sa procedeze in anumite situatii.
            Mi-am pus carnetul la bataie si am tractat la miezul noptii un coleg ramas pe autostrada, duminica, la aprox 250km de casa. Am mers pana la Constanta doar ca sa schimb un releu pt un prieten forumist care n-a gasit intelegere la nici un service in zi de sarbatoare. Am schimbat cutii de viteza, cadre motor, placute de frana in viscol, ploaie, vant - fara sa cer nimic in schimb. Daca n-am raspuns pe loc unei intrebari, nu inseamna ca sunt un bulangiu. Se poate ca raspunsul la intrebare sa se gaseasca in povestile mele de pe topicurile proprii.

            Forumul este intr-adevar un loc in care sa ne ajutam reciproc, nu am incetat niciodata sa cred asta.

            Singura frustrare pe care o am acum este legata de faptul ca pantofii ma cam strang. Si de cand ma strang pantosii sunt asa, irascibil, nervos, iritat.


            Pe bune? Eu sunt ala frustratul? Zi cu ce vrei sa te ajut si te voi ajuta. Nu cred ca mi te-ai adresat vreodata in mod direct sa-mi ceri ajutorul cu ceva iar eu mi-am batut joc.

            M-ai pus tu la puncT? Dar ce, aveam cureaua sarita de la punct? Prietene drag, trage aer in piept si relaxeaza-te, multumeste-te ca esti intreg, sanatos... Lumea are probleme mult mai grave decat sarcasmul lui Dizain.

            Dizain merge mai departe, asa bulangiu cum il stiti. Sa-l iertati pe Dizain daca n-o sa va faca un roman foileton despre cum a pus pe Logan un motor de 140cp si l-a mai si omologat. Ca i se vor strange pantofii si mai tare.

            LATE EDIT

            Demonstratie de aroganta : poti sa faci ce vrei, cum vrei, pe Dizain nu-l vei vedea vreodata alungat de pe forum. Stii de ce ? Pt ca oamenii de calitate apreciaza plusul de info pe care-l aduc acestei comunitati. Majoritatea imi sunt prieteni buni, ne cunoastem de mult timp si nu plecam urechea la asemenea refulari. Ba chiar ne distram pe seama lor.

            Te iertam, consideram ca ai avut o zi grea sau poate ca vinul inca e tulbure
            Last edited by dsign; 18 November 2015, 01:29. Reason: Automerged Doublepost
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google