Imagini Inundatii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Seba...adaug la cele scrise de Bogdan ca la Danubius nu a ajuns apa...iar faleza inferioara da...e sub apa total...
    sigpic

    Comment


    • #32
      O poza cu faleza galateana...unde sunt acele puncte rosii era Dunarea...
      De asemenea puteti vedea imagini live din Galati aici si aici ...in cea de-a doua camera acel sir cu alb e digul de protectie.
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #33
        e groasa treaba!si nimeni nu face nimic
        sigpic

        Comment


        • #34
          @Seba: In zona Real - Univ. Danubius Siretul inca nu a trecut de dig. E foarte aproape, dar pana acum e bine.
          Stiu de unitatea militara din zona ca a inaltat digul in dreptul lor - era o portiune mai joasa si saptamana trecuta deja incepea sa treaca peste.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #35
            Originally posted by marius-MSY View Post
            e groasa treaba!si nimeni nu face nimic
            este groasa treaba, dar s-au facut mobilizari consistente. s-au trimis echipamante de la UE, parapeti contra apei de la satu mare (parca), s-au cautat supravietuitori cu barcile prin dorohoi, oamenii fluierau cu fluierul, strigau. se consolideaza digul din IMB (insula mare a brailei), s-au construit alte diguri. am vazut oameni care au stat zi si noapte langa siret la sendreni sa il pazeasca ca sa consolideze digul in caz de nevoie. intr-o zi, in galati am vazut un convoi militar cu doua camioane care tractau doua pompe imense. acestea sunt doar unele realitati pe care le stiu.
            asta se intampla cand te pui cu natura. acum trebuie sa platim naturii ca am intervenit asupra ei...
            Last edited by bogdan_1984; 8 July 2010, 14:55.
            sigpic

            Comment


            • #36
              de acord,dar de ce intervine toata lumea cand s-a intamplat deja.puteau sa faca diguri inainte(ma refer la diguri serioase,nu la saci de nisip) si poate era mai bine..
              sigpic

              Comment


              • #37
                De acord, sa faca diguri de 10-20 de metri inaltime nu jucarii dinastea... Marius, daca astea de acum sunt cote record, la ce diguri sa se gandeasca statul asta puturos pentru la anul? Poate la anul vine Dunarea si mai mare si trece peste digurile alea de 20 m inaltime... Natura este o forta impresionanta totusi, inundatii am vazut in toata lumea si nu cred ca sunt de vina politicienii nostri si pentru pagubele si victimele din alte tari. Da asa este obisnuit romanasul, sa dea el cu kk in cine nu-i place!

                Comment


                • #38
                  Vesti bune...soseaua Galati-Tecuci s-a redeschis circulatiei cu restrictii de viteza...apa s-a retras.
                  Digul de protectie de la vama Galati s-a demolat...nu stiu dar parca mie imi miroase a manarie cu atata nisip adus...am zis nu am dat cu parul.
                  Si inca ceva...la Braila cand am fost am vazut saci pe care scria in chineza...pai de ce nu s-au luat saci din Romania?Ce draq...nici macar saci nu mai producem...sau nu s-a dorit sa se ia din Romania...atat am avut de spus...
                  Sa ne vedem cu bine pe uscat.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    saracii, durere mare, ziua isi ridica, noaptea le darama!
                    lipsa text

                    Comment


                    • #40
                      @ valeriuciprian cum adica s a demolat ? cine a facut asta ? dunarea sau oamenii ?

                      romanu chit ca e la ceteva secunde de moarte se gandeste cum sa mai faca o manarie, o tziganeala, o potlogarie, o manevra, o combinatie. daca intradevar s au facut manevre cu sacii inseamna ca suntem intradevar diavolesti la proporiu
                      Last edited by alessandro; 9 July 2010, 08:24.

                      Comment


                      • #41
                        S-a demolat de catre oameni...cica pericolul a trecut.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42

                          Comment


                          • #43
                            Fratilor,,,dar cu pantofii Elenei Udrea cum ramane??
                            Cum sa trimiti tu ministrul turismului ajutoare la sinistrati PANTOFI CU TOC???
                            Bataie de joc,,ce sa mai zic,,si mai zici tu Andy ca astia nu merita impuscati si injurati.

                            Comment


                            • #44
                              Lasa tu pantofii cu toc...auzisem la radio ca Udreasa i-a dat unui mos de 80 de ani o biciclete...si...babele incaltate cu pantof toc sunt cool...mai cool e ca duminica in sat toate babele vor avea pantofi la fel
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Ivan Marian View Post
                                Fratilor,,,dar cu pantofii Elenei Udrea cum ramane??
                                Cum sa trimiti tu ministrul turismului ajutoare la sinistrati PANTOFI CU TOC???
                                Bataie de joc,,ce sa mai zic,,si mai zici tu Andy ca astia nu merita impuscati si injurati.
                                Ivane, am zis ca e greu sa te abtii, dar trebuie!
                                Poze de prin alte zone nu mai are nimeni? Constanta e de 24 de ore sub ploaie. 2 3 cartiere sunt sub apa, la propriu. Apa a ajuns in scari de bloc, masini au fost inundate. Sper sa urce cineva poze pentru ca eu nu am.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google