Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-a raspuns unul dintre chinezi azi noapte. M-a intrebat cati metri de cheder vreau. Trebuie sa masor fetele de usi fata-spate ca sa vad cati metri ar fi necesari pentru toata masina (4 usi) si sa-i raspund.

    Chederul se monteaza ma gandesc doar pe lateralele si partea de jos a fetelor de usi, nu? In partea de sus cu geamul nu cred ca se monteaza, corect? Ca sa stiu ce sa masor.

    dacia-logan-2-absolut-toate-detaliile-despre-noul-1511112ec4b6845981-0-0-0-0-0.jpg
    Last edited by epuru; 23 January 2016, 08:30.
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • Exact. Partea incadrata de tine cu verde.

      Sa ne dai si noua link-ul de la chinez.

      Comment


      • Originally posted by SCORPION21 View Post
        Astea au venit din RUSIA.
        Eu cred ca au venit prin posta rusa, nu din Rusia.
        Pe aliexpress, daca selectezi livrarea din Russian Federation iti apara cam asa:
        aliexpress.jpg

        Pe de alta parte ai montat protectiile alea?
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Eu am avut tracking number de Rusia. Prima data mi-a dat tracking number de China dupa care l-a taiat si mi-a dat pe cel de Rusia.Coletul a plecat din Rusia.

          Inca nu le-am montat pentru ca abia ieri le-am luat de la Posta vama.
          Last edited by SCORPION21; 23 January 2016, 09:07.

          Comment


          • Mie mi-a dat tracking direct de Rusia dar imi spune ca sunt plecate din China. In fine.
            Sunt curios cum arata pasticele alea. Nu par o calitate deosebita dar ... vedem ce iese.

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

            Cum a fost la vama? Ai mai platit ceva pr ele?

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
            Last edited by M.FLORIN; 23 January 2016, 10:07. Reason: Automerged Doublepost
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • La vama nu am platit.Tracking-ul mi-a aratat plecare din RUSIA.

              Raport sumar:
              Numarul trimiterii: RA2940262RU
              Tara de origine: Rusia
              Data intrarii in tara: 09.01.2016
              Stare actuala: Predat la destinatar

              Am modificat putin tracking-ul din motive de securitate.

              Comment


              • Imbunatatiri Logan 2

                Oare acel kit sport pentru Logan nu exista si in Rusia ?
                Bodykit ma refer
                sigpic

                Comment


                • Codul corect pentru agrafa mentinere este 7703077117 1,16e+tva conform dealer MERIDIAN Nord Bucuresti. Azi am comandat agrafele si conductele si nu gasea agrafele in sistem dupa codul asta agrafa mentinere 7703077177 1,16e+tva.

                  Comment


                  • Masca radiator Dacia Logan 2

                    Am cumparat si am montat o masca radiator pentru un Logan 2 DCI. Montarea a durat 2 minute, rezultatul grafic imi place si parca se incalzeste mai repede motorul. Piesa este din sticla acrilica, fumurie, cu un pic de transparenta. Comparata cu solutia clasica (carton acoperit cu un sac din plastic menajer negru) e mult mai scumpa, dar nu-mi pare rau de banii dati. Sper sa reziste la pietricele si sa nu se sparga, crape....
                    Attached Files

                    Comment


                    • Eu nu înțeleg cum se montează piesa respectivă,se gaureste bara?

                      Comment


                      • In pachet sunt incluse suruburi cu piulite speciale. Fixarea este solida si foarte rapida. Nu se gaureste nimic, nu se modifica nimic, pur si simplu se ataseaza peste grila originala si se scoate fara sa ramana urme ca a fost vreodata acolo.

                        Comment


                        • De unde ai achizitionat-o?

                          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Protectie grila https://www.google.ro/?gws_rd=ssl#q=...gan+II&start=0

                            Comment


                            • 7703077177 e codul vechi, de actualitate la data postului
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • @ M.FLORIN
                                De la autolux.ro 169 RON + transport : https://www.autolux.ro/grila-masca-r...gan-dupa-2013/
                                Inainte am incercat de la maxytuning.ro dar sunt neseriosi, nu aveau in stoc, reveniti, etc... cam 2 luni, dupa care am luat de la Autolux.ro. Comanda a venit dupa 2 zile prin curier, impachetata cu grija, fara probleme.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google