Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se simte vreo diferenta?

    Comment


    • Azi am pus-o...si am facut vreo 2-3 km cu ea.....prea devreme

      Comment


      • Sa revii cu impresii despre cum se aude la peste 3000 de ture. Ms!

        Comment


        • Originally posted by FloNick View Post
          poze blana perete foc
          De unde ai achizitionat-o,cat a costat si sa ne anunti daca este vreo diferenta peste 3500 de ture si eventual la o viteza mai mare.
          Multumesc anticipat !!!

          Comment


          • Originally posted by M.FLORIN View Post
            Vezi in poze ...



            [ATTACH]510936[/ATTACH] [ATTACH]510937[/ATTACH]



            Nu prinderea in sine e o problema (oricum intreaga parte de jos a platicului este lipita cu banda dublu adeziva - e tapana rau ) ci faptul ca, avand acele urechi se continua linia plasticului - sub cheder - pe intreaga distanta de la un stop la celalat. ... frumos, elegant ... cat de cat



            [ATTACH]510938[/ATTACH]



            Deci nu e o problema grava ... doar una estetica mai degraba.


            Mi-a sosit plasticul de la rus astazi.La mine are acele urechiuse

            Last edited by FloNick; 6 April 2016, 13:44. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Norocosule ... .
              Cred si eu ca a venit intreh dupa ce le-am facut (si eu si colegu Scorpion ) reclamatie.
              Ai comandat doar asta sau siplasticele de pe stopuri?

              By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Doar asta......plasticele pt stopuri urmeaza saptamana viitoare....mai mult ca sigur impreuna cu plasticele interioare pt mocheta.chiar daca sunt de sandero(cred ca se potrivesc)

                Comment


                • Alea de Sandero pentru spate sunt mai scurte, vei vedea
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • @FloNick : Zi-ne, te rugam, despre blana ...
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Nu stiu daca s-a discutat dar intreb si eu:la toate clasele de echipare mai putin Prestige, se poate inlocui rama centrala pe care se afla aeratoarele rotunde si RCD-ul cu modelul de la Prestige cu aeratoare dreptunghiulare?

                      Comment


                      • Se poate inlocui dar nu e plug & play. Trebuiesc facute cateva adaptari pentru a se potrivi la gurile de suflare. Partea de navigatie este identica.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by Fratello View Post
                          @FloNick : Zi-ne, te rugam, despre blana ...
                          Dupa o zi cu blana pusa,pot spune ca sunetul motorului se aude mai estompat,mai infundat(impresii si de la unii pasageri cu care am mers azi).
                          Sincer asteptarile mele initiale erau de amortizarea sunetului cu 25% -35%(stiu ca este cam mult dar eu asa am crezut) viteza maxima cu care am circulat a fost intre 70 si 100 km.
                          In prima faza efectul este putin sub asteptari,se aude mai incet motorul dar cu putin.Tind sa cred ca blana are rol mai mult termic decat fonic.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Poate este necesar sa pui și la capota, în felul acesta sunetul se estompează mai mult, nu mai radiază în afara și apoi sa se propage prin parbriz.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Poate este necesar sa pui și la capota, în felul acesta sunetul se estompează mai mult, nu mai radiază în afara și apoi sa se propage prin parbriz.
                              Blana la capota luna viitoare.....to be continued.....

                              Comment


                              • pai de aia nu e mare diferenta. la dci-uri merg astea doua merg in tandem.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google