Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci, FloNick !
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • @ Flonick, ai idee cat costa și blana capota motor?

      Comment


      • Se monteaza usor blana asta? Sau trebuie sa dau jos juma de masina pentru ea?

        Comment


        • Originally posted by FloNick View Post
          Dupa o zi cu blana pusa,pot spune ca sunetul motorului se aude mai estompat,mai infundat(impresii si de la unii pasageri cu care am mers azi).
          Sincer asteptarile mele initiale erau de amortizarea sunetului cu 25% -35%(stiu ca este cam mult dar eu asa am crezut) viteza maxima cu care am circulat a fost intre 70 si 100 km.
          In prima faza efectul este putin sub asteptari,se aude mai incet motorul dar cu putin.Tind sa cred ca blana are rol mai mult termic decat fonic.
          am inteles ca la turatie/viteza mai mare se simte mult mai bine prezenta acestui insonorizant
          din ce am inteles, in oras diferenta este mica, la viteze de 60 km/h, la viteze pana in 90-100 km/h diferenta este medie, iar pe autostrada la 120-140km/h diferenta este destul de evidenta
          asta este valabil la orice insonorizare
          in orice caz este utila acea blana insonorizanta, voi monta si eu asa ceva

          Comment


          • Cumperi din reprezentanta sau ai gasit mai ieftina la dezmembrari.

            Comment


            • Ce parere aveti de asta http://www.aliexpress.com/item/Pads-...594960823.html ? . Oare se potriveste si la noi ?

              Comment


              • Alea de Duster sigur nu se potrivesct. Poate alea de Lada Largus sa se potriveasca - dar ma cam indoiesc.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Originally posted by Bizo View Post
                  Se monteaza usor blana asta? Sau trebuie sa dau jos juma de masina pentru ea?


                  Blana se monteaza foarte usor nu se da nimic jos(exceptie fac cele trei cleme de sus dinspre parbriz care tin cablul de reglaj al farului din dreapta,care actioneaza ca si cleme de prindere,sunt cu filet)recomand montajul cu motorul rece(pericol foarte mare de ardere)

                  De asemenea trebuie canal sau ridicata masina pt prinderea clemelor de jos.
                  Last edited by FloNick; 7 April 2016, 07:36. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • @Flonick, tot pentru reducerea zgomotului, este necesara și montarea unui bătător acustic ca la clio.

                    Comment


                    • Nu stiu ce este acela...poate daca poti furniza o poza sau mai bine un link pt.studiu ti-as multumi

                      Comment


                      • Batator acustic si racord flexibil (plasa) pe evacuare, astea doua solutii au cea mai mare eficienta in reducerea vibratilor, asa am inteles de la unii colegi.
                        Batatorul este un fel de contragreutate, montata undeva pe la mijlocul distantei, intre tobe.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • de unde este cumparata blana insonorizanta si la ce pret ?

                          Comment


                          • Blana din reprezentanta la 554 ron.



                            Spor la citit!
                            Last edited by aris86; 7 April 2016, 11:08. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • "blană" capotă motor
                              banda insonorizanta 658407821R 93,48e+tva necesită și
                              agrafa mentinere 7703077117 1,16e+tva x11bucăți

                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Peste cativa ani va trebui s-o inlocuim si noi, cei cu 0.9

                                Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google