Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • O imbunatatire pt care am dat in total 605 lei, ce include pretul navigatiei, camera marsarier, antena gps originala Dacia+manopera aferenta.

      Multumesc pe aceasta cale colegului torq ca m-a ajutat sa le montez!
      Attached Files

      Comment


      • Felicitari si sa le folosesti sanatos

        Comment


        • Multumesc!

          Comment


          • Faina imbunatatire crs.sandel, iti vor folosi si media navul si camera
            Si pe mine ma tenteaza o asa instalare

            Comment


            • Stiu tocmai de asta le-am cumparat si montat. Iti recomand aceste imbunatatiri.

              Comment


              • Va salut! Si.a montat cineva pe logan 2/mcv 2 a doua plafoniera pentru locurile din spate? Am auzit ca e mica distanta si e cam riscant sa tai plafonul si sa constati ca nu incape lampa.

                Comment


                • Sunt colegi care si au montat a2 a plafoniera si intra fara probleme
                  Se poate testa adancimea plafonului cu un ac inainte de a taia
                  Cand voi avea timp sa imi montez voi pune si poze

                  Comment


                  • Originally posted by stendor View Post
                    Va salut! Si.a montat cineva pe logan 2/mcv 2 a doua plafoniera pentru locurile din spate? Am auzit ca e mica distanta si e cam riscant sa tai plafonul si sa constati ca nu incape lampa.
                    Am detaliat eu pe aici http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?p=1628623.
                    Mai gasesti detalii in my ride-ul meu ... postul 878 daca tin bine minte [emoji12] [emoji12] [emoji12] .
                    Bafta.

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

                    Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Stiu tocmai de asta le-am cumparat si montat. Iti recomand aceste imbunatatiri.
                    Faina treaba ...nu? Acum "e altceva cand basculanta e a ta [emoji3] [emoji3] " !!
                    Ti-a montat Bogdan si modulul fara ecran negru?

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                    Last edited by M.FLORIN; 10 April 2016, 12:53. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      O imbunatatire pt care am dat in total 605 lei, ce include pretul navigatiei, camera marsarier, antena gps originala Dacia+manopera aferenta.

                      Multumesc pe aceasta cale colegului torq ca m-a ajutat sa le montez!
                      Pretul "pachetului" este foarte bun ! (desi cred ca este 650 ron, nu ?!).
                      Imi poti preciza, pe PM, de unde ai facut achizitia ? Multumesc !
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • Originally posted by Fratello View Post
                        (desi cred ca este 650 ron, nu ?!).
                        Pretul "pachetului" a fost de 605 lei

                        Comment


                        • Pentru cei interesati! Am comandat si montat arcuri sport ST Suspention made by KW. Se pare ca sunt singurii care fac arcuri sport pentru Logan 2!
                          Masina a coborat mai mult decat spun specificatiile (in specificatiile producatorului de arcuri este trecut coborare 3 cm fata/spate), dupa cum urmeaza:
                          - masurat la aripa fata - arcuri stock 70 cm - arcuri ST 66 cm
                          - masurat la aripa spate - arcuri stock 71 cm - arcuri ST 66,5 cm
                          Nu am circulat mai mult de 35 km cu arcurile noi dar deja impresia este foarte buna. La frana mai serioasa la 90 km/ora masina nu se mai ridica de spate, se lipeste de asfalt. Din cei 35 de km, aprox. 10 au fost pe drumuri cu gropi si in reparatii. Sincer nu am simtit absolut nici o pierdere pe partea de confort, asa cum ma asteptam. Am simtit o pierdere in ceea ce priveste confortul cand am facut trecerea la jante pe 16 dar nu si de la arcuri.
                          Atasez cateva poze. Prima poza arcuri stock, urmatoarele arcuri ST.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Pentru cei care sunt interesati sa cumpere arcuri ST e bine de stiut codul corect (in magazinele din Romania se vand arcuri de MCV pentru sedan): Logan II/Sandero II Sedan = 28291005; Logan II MCV = 28291006.

                            Comment


                            • O îmbunătățire utila pentru cei deranjați de ruliu. Ma surprinde, totusi, ca nu se pierde din confort pe drumuri proaste. Ma așteptam sa se simtă o diferență in acest sens.

                              Comment


                              • la tine este cat de cat ok, dar daca ramai cu roti pe 15 eu zic ca, coboara destul de putin, aproape insesizabil
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google