Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...si insonorizarea e mai buna, cel putin la variantele laureate si peste...

    Comment


    • Ma bag si eu la aceasta sa zicem imbunatatire a evacuarii,astazi am facut comanda la Meridian Sud pentru:
      -batator acustic,cod 8200224375;
      -colier prindere,cod 6001543729.
      Pret total 58 lei.Le astept,nu le au pe stoc.

      Comment


      • Originally posted by Midnighte View Post
        Discurile ventilate exista
        Doar la anumite echipări, echipări, la mine la sande 1,2 laureatte nu sunt prezente, deși inițial au anunțat ca vor echipa cu discuri ventilate.

        Comment


        • cred ca sunt doar pe dci, ca 1,6 16v nu mai exista

          Comment


          • Discuri ventilate 258x22mm sunt doar pe TCe și dCi (și K7M, K4M pe alte piețe), discurile normale 259x12mm sunt la D4F
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Se pot monta discuri ventilate pe lg de 1.2? In sensul ca la schimbul de discuri de frana, in loc de cele normale sa se monteze cele ventilate

              Comment


              • Da, se pot pune, dar implica costuri suplimentare.

                Comment


                • La prima vedere trebuie schimbate 10, 6 și 5 cu cele de pe TCe sau dCi
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Ca o îmbunătățire, cu ajutorul lui Fabian (căruia îi mulțumesc încă o dată), trec in revistă deschiderea hayonului prin alarma cu buton sub volan si de pe telecomanda pagerului. In acest fel, s-a anulat deschiderea centralizata la butuc, ca sa nu-l mai deschidă și să poată fura roata de rezervă.

                    Comment


                    • Cred ca ai vrut sa spui anularea zavorarea/dezavorarea cu cheia, din centralizata ai acum deschiderea/inchiderea, nu faci si ridicarea automata a haionului? Asta ar fi cool.....
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Ai facut o treaba foarte buna, asa hotii de roti de rezerva vor ramane cu buza umflata

                        Comment


                        • E prea greu hayonul ca sa se ridice automat.

                          Comment


                          • Se poate face , dar nu merita complicatia, tabla este tabla, se devalorizeaza.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • in sfarsit am si eu batatorul acustic montat,-multumesc inca o data aris pt sfaturi -
                              este o diferenta cu batatorul montat, de la peste 3000 de turatii am sesizat eu, clar la drum lung la viteza de croaziera se simte cel mai bine diferenta

                              am intrebat de tocirea volanului daca intra pe garantie, si au zis ca nu
                              am cumparat o husa cu piele perforata pe care o voi coase pe volan-sper cu ajutorul sotiei

                              Am uitat de noua husa de cheie gasita ieri , este o husa dintr un material placut la atingere si foarte elastic care este fix pt cheia de logan si se muleaza perfect pe aceasta
                              Last edited by panselin4; 28 May 2016, 09:59. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • gasita pe strada sau in magazin ? si in ce magazin anume, daca asa stau lucrurile ??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google