Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scutul de plastic este pus din motive de siguranta, asa spun cei de la Dacia.
    In cazul unui impact cel de plastic se sparge dar cel de metal poate produce daune suplimentare din cate am inteles.

    Comment


    • De cand conduc nu am dat cu scutul in nimica, exceptand ca o arzi offroade zi de zi, pentru ce sa-ti pui scut de metal ?!

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Blana are doar la dci, la benzinare este chel.
        0.9 are blana. Am crezut ca stii mai Razvane

        Comment


        • Cred ca se refera la blana pe Scutul de protectie nu cea de la capota


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Exact, bine punctat stoicane.

            Pentru zona montana e nemaipomenit scutul de tabla.
            Last edited by aris86; 24 July 2016, 23:28. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Cred ca se refera la blana pe Scutul de protectie nu cea de la capota
              Am crezut ca se refera la cele de la capota/perete antifoc (despre care stiam ca stie). Sorry Razvan

              Nu am stiut ca exista si la scutul de protectie
              Last edited by Crs. Sandel; 25 July 2016, 00:27.

              Comment


              • Originally posted by nassicu View Post
                Nu te agita ca te agiți degeaba, te duci la dezmembrări și cumperi scut de logan (L1)de fier și îl pui pe mașină, se potrivește la fix, eu am montat pe Logan-ul meu 2014, și a costat scutul 20 lei , dar fiecare face cum crede . Sper ca am fost de ajutor
                Mulțam, o sa încerc si dezmembrabile dacă zici ca ai pus înseamna ca merge.

                Originally posted by darksun View Post
                De cand conduc nu am dat cu scutul in nimica, exceptând ca o arzi offroade zi de zi, pentru ce sa-ti pui scut de metal ?!
                Nu e vb de offroad, e doar faptul ca e mai mare si am impresia ca acoperă golul care se vede când te uiți în habitaclu la motor... si se vede asfaltul, doar din perspectiva asta

                Comment


                • Daca acopera mai bine motorul si il tine mai curat atunci probabil ca merita, doar ca aduce extra greutate. O sa ma uit si eu pe sub a mea sa vad cat acopera scutul de plastic care il are.

                  Comment


                  • Uite la găurile astea ma refer (vezi foto marcat cu cercuri negre)... la mine cel putin se vede asfaltul... în toată splendoarea lui... sper ca acest scut sa le acopere... o sa mai fac niște săpături
                    Attached Files

                    Comment


                    • Singurul scut care acoperă tot e 3

                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Singurul scut care acoperă tot e 3

                        http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=253
                        Mulțumesc mult t0rq. Ăsta este pt toata masina ddacă înțeleg eu bine, nu?

                        Comment


                        • E cât tot cadru motor, adică protejeză motor + cutie viteze
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Seamănă foarte bine cu scutul de la loganul vechi, nu? E așa cum spunea nassicu mai sus.

                            Comment


                            • Mi s-au impaienjenit ochii de cand caut comenzile pentru afisare cati litri de benzina sunt in rezervor. Masina este Logan2plus 1.2 16v, nou-nouta si nu ii activez CB si celelalte (remapare, senzori parcare etc) pana la prima revizie.
                              Poate se milostiveste cineva de mine si imi sopteste algoritmul. La celalalt Logan stiam dar acum s-au schimbat lucrurile, cica.

                              Comment


                              • Uite aici.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google